Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Problem z córką


Recommended Posts

Witam.jestem 48 letnia matką.19 letniej córki.Jest ona w 3 klasie zawodowej .zakochała się w chłopcu młodszym o dwa lata .który powinien przebywać w ośrodku wychowawczym ale ciągle z niego ucieka .Przez to ona nie chodzi do szkoły i na praktyki bo chce być z nim.Nic do niej.nie dociera .nikt nie ma racji tylko ona i on.Ją juz nie wiem co robić. Nie chodzi do szkoły. nie chce iść do pracy .Co robić? Nadmienię ze córka powinna brać leki na nerwice a przestała je brać i do psychiatry tez nie chodzi.

Edited by Mandarynka
Link to comment
Share on other sites

Hmm, historia jak z filmu. Chłopak recydywista, widocznie przebywanie w jego towarzystwie dostarcza jej dużo emocji - więcej niż szkoła czy praktyki (nuda).

Nie wiem jaki ma Pani kontakt z córką ale ja bym ją uświadomił, że z tym chłopakiem nie będzie przyszłości. Jeśli w tak młodym wieku już wylądował w ośrodku wychowawczym może mieć problemy w przyszłości z dostosowaniem się do życia w społeczności.

Natomiast ona, bez wykształcenia będzie zależna finansowo od niego.

Może to jej otworzy oczy. 

Fakt, że jest on o 2 lata młodszy i jest w ośrodku może też wpływać na jej uczuciowość. Może ona chce mu pomóc, uratować go z tej sytuacji, własnym kosztem. Nie wiem jaka córka jest z charakteru, ale znam osoby które pomagają innym swoim kosztem.

Ja bym porozmawiał na spokojnie z córką, by poznać przesłanki jej zachowania. Niech się wygada.

Link to comment
Share on other sites

Tak .chce mu pomóc. tylko z tego juz od roku nic nie wynika .co go złapią to ucieka .Teraz stwierdziła że potrzebuje pieniedzy.nie będzie za 200 zapieniczac na praktykach.Jemu robi pranie potajemnie i wynosi jedzenie .potrzebuje na kosmetyki i ciągle ubrania .okradla nas juz kiedyś. złoto i 5 tys .Nim go nie poznała to się nie zdarzało. Według niej.nie ma żadnego problemu i się czepiamy.A co do szkoły to nic nie dociera.wychowawczyni.tłumaczy .my .koleżanki. 

Link to comment
Share on other sites

Cytat

I pochować kosztowności, skoro już zdarzało jej się kraść.

robią tak ludzie kupujący złoto ("zakopać" też tak robię xD).

Cytat

nie będzie za 200 zapieniczac na praktykach

przedstaw jej przyszłość czyli na dyskoncie na 1/3 etatu. 

Cytat

Według niej.nie ma żadnego problemu i się czepiamy.A co do szkoły to nic nie dociera.wychowawczyni.tłumaczy .my .koleżanki. 

miałem tak x late temu zostawiłem taką osobę ale rodzicie (prawnie, a to była moja ex) było ciężko, zawsze odwracała kota ogonem że oni to tamto trudna sprawa 

Edited by Qzes
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.