Jump to content

Problem z córką


Mandarynka

Recommended Posts

Witam.jestem 48 letnia matką.19 letniej córki.Jest ona w 3 klasie zawodowej .zakochała się w chłopcu młodszym o dwa lata .który powinien przebywać w ośrodku wychowawczym ale ciągle z niego ucieka .Przez to ona nie chodzi do szkoły i na praktyki bo chce być z nim.Nic do niej.nie dociera .nikt nie ma racji tylko ona i on.Ją juz nie wiem co robić. Nie chodzi do szkoły. nie chce iść do pracy .Co robić? Nadmienię ze córka powinna brać leki na nerwice a przestała je brać i do psychiatry tez nie chodzi.

Edited by Mandarynka
Link to comment
Share on other sites

Hmm, historia jak z filmu. Chłopak recydywista, widocznie przebywanie w jego towarzystwie dostarcza jej dużo emocji - więcej niż szkoła czy praktyki (nuda).

Nie wiem jaki ma Pani kontakt z córką ale ja bym ją uświadomił, że z tym chłopakiem nie będzie przyszłości. Jeśli w tak młodym wieku już wylądował w ośrodku wychowawczym może mieć problemy w przyszłości z dostosowaniem się do życia w społeczności.

Natomiast ona, bez wykształcenia będzie zależna finansowo od niego.

Może to jej otworzy oczy. 

Fakt, że jest on o 2 lata młodszy i jest w ośrodku może też wpływać na jej uczuciowość. Może ona chce mu pomóc, uratować go z tej sytuacji, własnym kosztem. Nie wiem jaka córka jest z charakteru, ale znam osoby które pomagają innym swoim kosztem.

Ja bym porozmawiał na spokojnie z córką, by poznać przesłanki jej zachowania. Niech się wygada.

Link to comment
Share on other sites

Tak .chce mu pomóc. tylko z tego juz od roku nic nie wynika .co go złapią to ucieka .Teraz stwierdziła że potrzebuje pieniedzy.nie będzie za 200 zapieniczac na praktykach.Jemu robi pranie potajemnie i wynosi jedzenie .potrzebuje na kosmetyki i ciągle ubrania .okradla nas juz kiedyś. złoto i 5 tys .Nim go nie poznała to się nie zdarzało. Według niej.nie ma żadnego problemu i się czepiamy.A co do szkoły to nic nie dociera.wychowawczyni.tłumaczy .my .koleżanki. 

Link to comment
Share on other sites

Cytat

I pochować kosztowności, skoro już zdarzało jej się kraść.

robią tak ludzie kupujący złoto ("zakopać" też tak robię xD).

Cytat

nie będzie za 200 zapieniczac na praktykach

przedstaw jej przyszłość czyli na dyskoncie na 1/3 etatu. 

Cytat

Według niej.nie ma żadnego problemu i się czepiamy.A co do szkoły to nic nie dociera.wychowawczyni.tłumaczy .my .koleżanki. 

miałem tak x late temu zostawiłem taką osobę ale rodzicie (prawnie, a to była moja ex) było ciężko, zawsze odwracała kota ogonem że oni to tamto trudna sprawa 

Edited by Qzes
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.
  • 0 comments
   Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
    
    


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.