Jump to content

Chorobliwa zazdrość


Recommended Posts

Witam. Mam na imię Oliwia i mam 22 lata. Jestem studentką oraz równocześnie pracuję w dni wolne od studiow.

Zmagam się z OGROMNĄ, CHOROBLIWĄ zazdrością o partnera...Jestem z chłopakiem od ponad roku, kocham go nad życie, nie wyobrażam sobie życia bez niego.
Największym problemem jest obecnie duża odległość jaka nas dzieli (ponad 300km) co niedługo mam nadzieje, że się zmieni i zamieszkamy razem, jeśli do tego czasu nie doprowadzę go do szaleństwa z powodu mojej zazdrości...(ale mimo to widujemy się stosunkowo często i długo).
Wracając do tematu, jestem zazdrosna dosłownie o każda dziewczynę, która jest w jego otoczeniu (doszło nawet do tego, że byłam zazdrosna o swoją przyjaciółkę, która spędzała z nami czas, bo twierdze, ze jest ode mnie sto razy ładniejsza i że potencjalnie mogłaby spodobać się mojemu chłopakowi). Jestem zazdrosna o każdą jego koleżankę (choć z żadna nie pisze i nie utrzymuje większego kontaktu, oprócz widzenia się w szkole i na moja prośbę również usunął wszystkie dziewczyny na instagramie, które obserwował). Jak zobaczę, że widzi jakąś dziewczynę (no jej zdjęcie) to się we mnie gotuje bo wyobrażam sobie, że myśli o niej, ze jest piękna i zastanawia się czemu ja tak nie wyglądam. Wiem, że to brzmi strasznie, jakbym była jakąś psychopatką i najgorsze jest to, że ja jestem świadoma tego, że to jest złe, posądzanie go o rzeczy, które nie miały miejsca i posądzanie go mimo, ze co chwile wyznaje mi miłość i ją pokazuje. Nigdy tak naprawdę nie dał mi REALNYCH powodów do zazdrości czy poczucia, że mnie zdradza, nie mam żadnych dowodów, ani potencjalnych przesłanek, że mógłby mnie zdradzać, a mimo to zachowuje się jak wariatka, szaleńczo go kocham i boję się, że go stracę...

Najgorsze w obecnych czasach jest to, ze w internecie pełno jest teraz IDEALNYCH kobiet, które wdzięczą się przed aparatem, a ja nie mam czasu na nic, bo pracuje albo się uczę. I potem taki facet myśli, ze każda kobieta tak powinna wyglądać (jak one po przeróbkach w photoshopie)...


Swoją drogą, powodem jest też na pewno moja bardzo niska samoocena, sięgająca dna, ale nad tym już próbowałam pracować i nie wychodzi mi najlepiej...

Jak mogę zapanować nad tą zazdrością? Ona doprowadza mnie do obłędu, jak jestem o niego zazdrosna to cała się trzęsę, płacze, nie mogę zapanować nad emocjami i na wszystko mam swoje wytłumaczenie i wymyślone przez siebie historyjki...

Proszę o pomoc!

Link to comment
Share on other sites

Popracuj nad swoją samooceną. Jeśli będziesz mu pokazywać, że jesteś zazdrosna czytaj boisz się, że Cie zdradzi to uzna, że rzeczywiście zasługuje na lepszą bo Ciebie zdobył i nie musi się w ogóle starać skoro Ty nie masz pewności co do jego uczuć i wierności to dlaczego on miałby mieć?

Mówisz, że w dzisiejszych czasach pełno jest idealnych kobiet, no ja się z tym nie zgodzę. 

Po prostu w modzie jest teraz bycie fit, zdrowe odżywianie i uprawianie sportu.  Może najwyższy czas zacząć coś ze sobą robić żeby podbudować własną samoocene? :) Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
    
    
  • 0 comments
   Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
  • 0 comments
   Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
    
    
    
  • 0 comments
   Kiedy ostatnio dane ci było doświadczyć głębokiego relaksu, któremu towarzyszy stan błogości, poczucia harmonii wewnętrznej i kojącego spokoju? Mam nadzieję, że miewasz takie odczucia nierzadko. Jeśli jest jednak inaczej, rozważmy, co można zrobić, aby sytuację poprawić. Wersja audio poniżej, a wersja tekstowa tutaj.
    
    
  • 0 comments
   Nadciąga weekend i być może niektórzy poświęcą chwilę albo dwie na jakiś serial. Nie mam na to za dużo czasu, więc wolę za często do tego typu produkcji nie zasiadać, bo niekiedy ciężko oderwać się. Wstrzemięźliwość we wszystkim – nawet we wstrzemięźliwości, więc robię wyjątki. Jako psycholog cenię barwne postacie, interesujące relacje i tym samy interakcje między bohaterami. Dramaturgia, wątki psychologiczne i niecodzienny obyczajowy kontekst też mają znaczenie. Jeśli zatem ktoś podziela sympatię do takich klimatów, może sięgnąć po „Po złej stronie torów”. Fabuła wciąga, ale jest to zarazem studium głęboko dysfunkcyjnej rodziny, która próbuje sobie radzić w obliczu splotu fatalnych okoliczności. A charaktery poszczególnych postaci zdecydowanie tego nie ułatwiają. Pierwszy sezon jest fenomenalny, natomiast pomimo słabszej jakości sezonu trzeciego, nawet tam dochodzi do takich scen, które wstrząsają nami na tyle mocno, że aż przydałyby się pasy bezpieczeństwa. Mocne. Podobało mi się. A Wy co polecacie?


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.