Jump to content

Udostępnienie telefonu drugiej połowie. Wasza opinia?


Recommended Posts

Chciałem Was zapytać jakie macie podejście w związku do grania w otwarte karty ze swoją drugą połową, co do pokazania swojego telefonu? A nawet danie dostępu na stałe dostępu do niego?

Jestem z dziewczyną od lekko ponad 6 miesięcy, gdzie podczas naszej relacji mówiłem jej parę razy, że mogę pokazać jej telefon w każdej chwili, bo nie mam nic do ukrycia. Moja propozycja udostępnienia wynikała z toku jakiegoś tematu, ale ona nigdy z taką propozycją nie wyszła.

Jakiś czas temu rozmawiałem z nią o tym, że chowa telefon, gdy z kimś pisze przede mną. W sensie odwraca tak, abym nie widział ekranu i powiedzmy, że robi to, co drugi raz.

Wzbudza to we mnie niepokój, bo robi to od dawna i zastanawiałem się, czy jej ufać. Powiedziałem, że chciałbym, abyśmy mieli dostęp do swoich telefonów, skoro nikt nie ma nic do ukrycia. Odmówiła oczywiście. Chciała mi jedynie pokazać portale, które sam wymieniłem jak messenger, Tik-tok i Instagram, to powiedziałem, aby mi odblokowała telefon po prostu i dała. Ja oczywiście zrobiłbym to samo. Odmówiła.

Powiedziałem jej, że nie interesują mnie rozmowy z jej rodziną, czy koleżankami, tylko jedynie z mężczyznami, bo to mam prawo wiedzieć. Oczywiście dalej nie.

Osobiście uważam, że w związku nie powinno być tajemnic, a jak ktoś nie ma nic do ukrycia, to nie będzie widział problemu z tym, żeby dać telefon drugiej połowie. Ja też nie chciałem sprawdzać jej telefonu codziennie, czy co nawet tydzień, ale chciałem mieć po prostu dostęp, aby przy niej czasem zerknąć, co tam robi.

Czy gracie w otwarte karty ze swoimi połówkami i nie macie problemu, by pokazać im swój telefon? Jakie jest wasze podejście do tego tematu?

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Ten wątek pojawiał się zapewne nie raz na forum. Osobiście tego doświadczyłam będąc w podobnej sytuacji jak Ty. Temat kontrowersyjny, gdyż paść mogą odmienne opinie innych ludzi. Ja trwam przy własnej i jej nie zmienię. W związku w którym jedną z podstaw są zaufanie, uczciwość nie ma miejsca na prywatne życie w Internecie do którego partner/partnerka/żona/mąż nie ma dostępu w dodatku zabezpieczone hasłem lub pinem. W ostatnich dniach zakupiłam książkę Kobusa pt. „To (nie) miłość” - tam też jest to „dobitnie” opisane, polecam. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.