Jump to content

Trudna relacja


Jaa

Recommended Posts

Witam mam 40+ jestem z partnerem od roku, niestety mam wrażenie że ukrywa naszą relację,. Nigdzie razem nie wychodzimy spotykamy się tylko u niego lub u mnie.... nikomu mnie nie przedstawiasz, nie bierze  pod uwagę w planach na święta,  urlopy, wyjazdy....nie chcę o tym rozmawiać reaguje złością i mówi że po takich "akcjach" tzn jak mówię co mnie boli i jak się czuję,  on mowi ze po Ty h akcjach przestaje mieć ochotę się że mną  widzieć.... że ja wszystko  psuję  że on musi się przyzwyczaić....dlaczego  on nie chce ze mną  o tym rozmawiać? Dlaczego mi nie mówi o tym co się dzieje w jego pracy, z jego dziećmi? Lecz ciągle wprowadza słownie swoją byłą żonę  do naszego związku? Jest  mi bardzo smutno i nie potrafię go zrozumieć....

Link to comment
Share on other sites

Wybacz za stwierdzenie, ale Wasza relacja wygląda jak układ… Żona, dzieci, rodzina, bliscy znajomi to jego życie. Zastanawiałaś się jaką odgrywasz rolę? Partner stosuje mechanizm obronny, stąd negatywne reakcje na wnikliwe Twoje pytania. Może nie chce i nie dąży do tego abyś zaistniała w jego codzienności? 

Link to comment
Share on other sites

Może partner potrzebuje więcej czasu żeby dojść do siebie po rozwodzie? Może na swój sposób  stara się wszystkich pogodzić ? Może musi mieć teraz dużo przestrzeni  dla siebie  żeby zacząć funkcjonować  znowu normalnie....mi jest trudno krytykować  człowieka bardzo poszarpanego emocjonalnie, który robi wszystko żeby  dzieci doszły do siebie po rozwodzie, lecz staram się to zrozumieć....ale to fakt nie wiem jaką  rolę pełnię  w jego życiu,  brakuje mi stabilności,  poczucia bezpieczeństwa i zrozumienia...

Link to comment
Share on other sites

Przede wszystkim to On jako ten, który chce zacząć wszystko on nowa powinien zamknąć rozdział swojej historii. Słabo to wygląda na ten moment bo mimo, że nie napisałaś zbyt wiele można się domyśleć. Jesteś traktowana jak piąte koło u wozu, jak tymczasowe lekarstwo na jego smutki, wariant B, który przytuli i wysłucha. Brzmi niegrzecznie, lecz tu chodzi o Ciebie. Masz prawo do prawdziwego związku a nie tylko żyć marzeniami czy obietnicami i czekać w nieskończoność. Szkoda czasu na kogoś, kto nie ma w sobie odwagi, kto zachowuje się jak „miękka buła”, ugrywa tylko dla siebie, co jak widać pasuje mu taki a nie inny układ. Wg niego nie masz prawa pytać, nie masz mówić o wspólnej przyszłości bo jej po prostu może nie być. Ty masz być zadowolona z chwil, które Ci poświęca. Warto się zastanowić nad kontynuacją, albo drastycznie zamknąć ten epizod. 

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję  że jest Pani tak bezpośrednia i dba o moje dobro, lecz nie uważa Pani że  każdej sytuacji nazy się przyjżeć z należytą  starannością? Czy powinno się  najpierw porozmawiać określić swoje oczekiwania i dać określony czas?

Link to comment
Share on other sites

13 minut temu, Jaa napisał:

Dziękuję  że jest Pani tak bezpośrednia i dba o moje dobro, lecz nie uważa Pani że  każdej sytuacji nazy się przyjrzeć z należytą  starannością? Czy powinno się  najpierw porozmawiać określić swoje oczekiwania i dać określony czas?

 

Link to comment
Share on other sites

Każdy ma prawo do szansy, ale i do szczęścia, do wewnętrznego spokoju równiez, bo związek, wspólną przyszłość tworzy się w duecie a nie w pojedynkę. Twoje uczucia też mają znaczenie, Twoje potrzeby i oczekiwania. Pewnego dnia ta sytuacja Cię przerośnie bądź po prostu będziesz zmęczona. Tam jest rodzina, przede wszystkim dzieci a one nie zasłużyły na huśtawki emocjonalne. Jeśli tak bardzo mu przeszkadzają Twoje pytania, unika odpowiedzi wprost to jak to racjonalnie wytłumaczyć? To że chcesz dialogu to nic złego, to że zadajesz pytania to też nic złego. Kruchy wydaje się Wasz fundament bo burzyć go zaczyna życie codzienne Partnera z którym on sam nie może sobie poradzić. 

Link to comment
Share on other sites

Bardzo często  po próbach  rozmów,  które  są  zazwyczaj awanturą i kończą  się obrażaniem,  ponieważ on jest zmęczony chce mieć święty spokój i żyć spokojnie, czuję  się winna, gdyż zarzuca  mi że on dla mnie jest niewystarczający  ... ja chcialalabym  rozmawiać  spokojnie, ustalić granice w "związku " to co mnie czy jego mize ranić  np. Nie chcę  aby zwierzal sie koleżankom w pracy z  naszych problemów intymnych, zależy mi na tym gdyż w przeszłości  przez takie zwierzania zakochał die w koleżance z pracy. Przede wszystkim  zależy mi żebyśmy  razem rozmawiali o problemach lub skorzystali  z pomocy psychologa. 

Link to comment
Share on other sites

Bo najlepszą obroną jest atak a później wywołanie w kimś winy… Rozmowa jest potrzebna, szczerość to podstawa tylko. Ja nie jestem profesjonalistką a kobietą, która czuje i reaguje. Męskiego myślenia w całości nie zrozumiem, choć liczę, że koledzy z grupy też zabiorą tutaj głos a na pewno ich punkt widzenia dużo wniesie. Twój Partner nie jest dojrzały emocjonalnie, chce spokoju, ale właściwie to on nieustannie wprowadza niepokój i rozterki. Szuka dowartościowania i politowania w gronie innych koleżanek, tym bardziej ze środowiska pracy. Wkracza na niebezpieczny grunt, tym bardziej, że jak piszesz już raz uległ pokusie. Twardo postaw granice, zaznacz co może a czego nie, bo Ty na tym najbardziej cierpisz. By mu pomóc zaproponuj konsultację u psychoterapeuty, to nie żaden wstyd ani żadna ujma. Aczkolwiek może odebrać to negatywnie. 

Link to comment
Share on other sites

Wydaje mi się  że nie można oceniać ludzi....nie znając,  nie posluchajac co myśli i czuję... czasami zwierzanie się komuś to próba  szukania pomocy, jak Pani myśli?dlaczego  mnie Pani nie oceniła ze próbuję  się dowartościować lub szukam politowania.?  Czy można stwierdzić że ktoś jest taki czy taki nie wysłuchają go, starając się  zrozumieć ? Czy ludzie czasami nie mogą  być po prostu załamani? Słabsi? Robić wszystko  żeby dzieci nie cierpiały....czy człowiek w dołku psychicznym  nie może się zafascynować, przywiązać tym kto mu daje wsparcie i go rozumie?

Link to comment
Share on other sites

Staram się nie oceniać a wyciągać wnioski. Jestem typem obserwatora i rzadko się mylę. Z jakiegoś powodu tutaj trafiłaś, zresztą jak każde z nas. Szukasz logicznego rozwiązania, ułożenia sprawy, która dotyczy też i Ciebie bezpośrednio. Nie znam całej historii. Spójrz na to z innej strony… w ostatnim wpisie delikatnie usprawiedliwiasz Partnera. Bo się pogubił, bo jest psychicznie słabszy… Fakt, pogubić się każdy może, nawet ten co wcześniej miał poukładane życie i ten który zazwyczaj czuł się silniejszy. Ty masz na swojej szali siebie i Jego. On natomiast jeszcze rodzinę, zobowiązania, a to nie jest tak mało. Jeśli dobrze rozumiem, nie pozwala sobie pomóc. Pytanie dlaczego? Ktoś, kto chce zmienić swoje życie, praktycznie już to zaczął robić, lecz nieustannie odwraca się za siebie. Wyrzuty sumienia, strach przed utratą dobrego imienia, brak zrozumienia przez najbliższe otoczenie, dzieci, które najbardziej cierpią bo nie są niczemu winne, kwestie finansowe… można by wiele wymieniać. Pytałaś kiedykolwiek Partnera o to jakie miejsce zarezerwował dla Ciebie? Rozumem, że to nie jest chwilowa relacja. Kim jesteś i kim chce abyś została? Partnerzy rozmawiają o sprawach, które ich dotyczą, wspierają się nawzajem a nie tylko szukają ukojenia. Jeśli masz zostać tą z którą chce zacząć nowe, inne życie to czas by się określił. Czy to właśnie o tym myślałaś, gdy zamieszczałaś swój post? 

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry Jaa. Tak działa forum, piszesz post bo chcesz by ktoś nie mający związku z Tobą ocenił opisany temat. Osoba ta dysponuje z jednej strony tylko taką informacją jaką sama dasz o sprawie. Bazując na własnej wiedzy i doświadczeniach ocenia dając Tobie możliwość spojrzenia na sprawe z innej perspektywy. To czy z tego skorzystasz bedzie wyłącznie zależeć od Ciebie. W tym temacie uważam ze wszystko już jest powyżej napisane.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jakie metody mogą zwiększyć nasze osiągi wtedy, gdy działania wymagają korzystania z pamięci, związane są z uczeniem się?
    
    
  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.