Jump to content

Piotruś Pan i Narcyz w jednym lat 42


Natalia128

Recommended Posts

Jestem w związku z 42 letnim facetem od półtora roku, ja mam 38 lat. 

Mój partner nie pracuje, z wyboru, nie chce się zaangażować w związek - tzn nie mieszkamy razem, a sam mieszka w mieszkaniu które otrzymał od swojej rodziny. 

W tym mieszkaniu nie ma nawet łóżka czy mebli. 

Utrzymuje się z dochodów z wynajmowania części kamienicy w której mieszka ( jest to niska kwota pozwalająca zaspokoić podstawowe potrzeby). 

Nie chce mieć dzieci, nie chce się żenić. 

Pół roku temu kupił motor, bardzo często wyjeżdża/my w różne miejsca, bo mam wrażenie, że mój partner szuka wrażen/przygód/ucieczki. 

Twierdzi, że mnie kocha, ale nie przekłada się to na jego czyny. 

Kłopot w tym, że ja go kocham również, ale wszystkie te kwestie życiowe/bytowe mnie przerażają. 

Czy powinnam odejść czy próbować naprawiać ten związek? Dodam tylko, że odbyliśmy kilka ważnych rozmów, które niczego nie zmieniły. 

Link to comment
Share on other sites

Dużym nietaktem jest zaglądać drugiemu do portfela czy kieszeni, lecz jeśli jest w nim niewiele to jak tak można dalej żyć? Praca to byt, byt do nasze funkcjonowanie w codzienności. Partner Twój to wolny ptak i zastanawiam się czy lepiej nie puścić go wolno. Nie chce rodziny, formalnego związku, ceni zapewne niezależność bo i praca mu obca. To typ wolnego strzelca a partnerka śmiało może uzupełnić pewne braki. Siłą nic nie zdołasz a jeśli przekonasz to myślę, ze na krótko. Uwierz, usłyszeć słowa, ze to Ty chciałaś bo nalegałaś nie są zbyt fajne. Nie raz mozesz spotkać sie z oporem i buntem. W związku trzeba pracować, starać się we dwoje. Jeśli myślisz by dalej kontynuować rodzinne drzewo genealogiczne to warto przemyśleć swoją decyzję. 

Link to comment
Share on other sites

Podziele opinię Margo, faceta w tym wieku już do niczego nie przekonasz jeśli sam tego nie chce. Możesz zostać na jego zasadach lub szukać dalej tego na czym Ci zależy. Łatwo nie będzie ale ja bym radził Ci szukać ... i iść za swoim głosem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.