Jump to content

Poczucie zdrady


alixx

Recommended Posts

Witam, jestem w prawie 2 letnim związku z osobą którą znam 5 lat. Od jakiegoś czasu odczuwam wrażenie jakby mój partner mnie zdradził, mimo że wiem że nie byłby do tego zdolny i jest wobec mnie szczery i lojalny. Nie mam kompletnie pojęcia dlaczego tak się czuje. Moim zdaniem oddalam się od niego ale on nie widzi różnicy w naszej relacji. Boje się że tragizuje i wszystko siada mi na psyche. Nie daje już sobie rady. Rozmawiam o tym z moim chłopakiem ale on nie wie jak ma mi pomóc i co zrobić abym się przekonała że mnie nie zdradził...

 

Link to comment
Share on other sites

Hej, rozumiem, że odczuwasz coś nieprzyjemnego, tajemniczego, nad czym nie masz kontroli. Jakieś natrętne wrażenie bycia zdradzoną, czyli też oszukaną... skrzywdzoną... I jak twierdzisz nie ma opcji, żeby mogło to być potwierdzone w rzeczywistości. Więc skąd to się bierze w Twojej głowie? Z nieświadomości. A nieświadomość głównie z przeszłości. Miałaś cukierkowe dzieciństwo, gdzie największym zmartwieniem było coś pokroju zgubienia ulubionej zabawki albo śmierć chomika? Podejrzewam, że wątpię.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.