Skocz do zawartości

Jak naprawić swój związek po rozstaniu?


Polecane posty

Witam!

Jestem 23 letnią kobietą, która pare dni temu została sama, gdyż chłopak się wyprowadził i zerwał. 
A powód zerwania i wyprowadzki był taki, że przerosła go sytuacja z przeszłości, która na nas ciążyła i nie dał rady teraz sobie z tym poradzić. A mianowicie jakiś rok temu pare razy trafiłam do łóżka z 43 letnim mężczyzną z mojej pracy, który ma żonę i 3 dzieci. W listopadzie 2022 roku, poznałam jego syna i zaprzyjaźniliśmy się i nie sądziłam, ze stanie się tak, ze zakochamy się w sobie.. I zaczęliśmy być razem i zamieszkaliśmy razem, ale mój chłopak dowiedział się o tym, ze spałam z jego ojcem.., ale porozmawialiśmy o tym i wybaczył mi ten czyn. A dowiedział się o tym 5 miesięcy temu. Ale teraz nasz związek wyglądał tak, ze nie chodziliśmy do łóżka, nie przytulał mnie, nie całował. Co się okazało powodem było to, ze nie był w stanie dać mi takiej bliskości, bo nie mógł na mnie spojrzeć normalnie przez pryzmat tego co się stało. Bo w głowie miał tylko obraz mnie i swojego ojca.. Myślał, ze poradzi sobie z tą sytuacją i ułoży sobie wszystko w głowie, ale jednak sytuacja go przerosła i nałożył na siebie za dużo i nie wytrzymał. Dlatego podjął decyzje o zerwaniu i wyprowadzeniu się w celu ułożenia sobie tego wszystkiego. Bo nie chce go stracić przez swój błąd..
 

A wiec moje pytanie brzmi: Czy jest coś co mogę zrobić aby mu pomóc z tym wszystkim? Czy jest jeszcze jakaś nadzieja aby walczyć o ten związek i abyśmy byli razem? Co możemy razem zrobić, albo osobno, aby poukładać i polepszyć to wszystko? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prędzej czy później skrywane tajemnice ujrzą światło dzienne. Teraz bijesz się zapewne z myslami … „gdybym wcześniej wyznała” to … no wlasnie co by było gdyby. Nie masz pewności jaki byłby finał, ale śmiem się domyślać, ze krótki bo nie byłoby zakochania, wspólnego mieszkania, byłyby szybkie reakcje i emocje a one w dużej mierze decydują o naszym losie. Planowałaś przyszłość z chłopakiem, a czy kiedykolwiek brałaś pod uwagę, ze ktoregos dnia trzeba będzie zmierzyć się ze wzrokiem ojcem tego chłopaka, z jego matką czy z jego rodzeństwem? Nie znasz szczegółów co działo się w ich rodzinie, gdy Ty spedzalas czas z „głową” tamtej rodziny. Nie widziałaś łez, nie słyszałaś kłótni (jeśli takowe były, nie wczuwałaś się w rolę tej rodziny bo wtedy to nie dotyczyło Ciebie. Ty byłaś wolna, zainteresowana spotkaniami z dojrzałym mężczyzną. Często tak w życiu jest, ze działasz nie myśląc o skutkach. Chłopak nie dźwignął ciężaru, a uwierz, ze poczuł się źle i to może nie względem Ciebie, ale względem ojca. Ten który miał byc oparciem i który miał byc przykładem dla niego - zawiódł. Ojciec to przywódca stada, wygrał tutaj starszy choć może nie silniejszy. A jego mama? Pomyśl o tej kobiecie i tu nie chodzi o to, ze mogłaś wcześniej od ojca usłyszeć, ze się nie układa, ze żyją obok siebie od lat itd, bo mężczyzna szukający nowych wrażeń, a który chce się przespać z inną kobietą różne bajki opowiada, tym bardziej młodej dziewczynie. Chłopak zakochał się w Tobie, w dziewczynie przez którą może jego mama nie raz płakała i zaklinała a on tę mamę przytulał i pocieszał. Dla chłopaka to niezręczna sytuacja i mimo, ze bij się wczesniej z myślami, ze da radę, to nie dał. Co czuje teraz do ojca nie wiesz, nie przenikniesz do jego umysłu. Ale podejrzewam, ze nic pozytywnego tylko wzburzenie, strach, zawód, porównywanie, może nienawiść. Zrezygnował ze związku bo bał się spotkania, może jakiegoś wywodu ze strony ojca, może krytyki bo masz/miałaś na pewno na uwadze to, ze pewnego dnia mógłby mu wypalić w złości lub zazdrości „miałem ją przed Tobą …” Pozostaje tez kwestia Ciebie jako osoby jako tej, która skradła mu serce, ale ten fakt ukrywała. Jeśli wcześniej to robiła to dlaczego później nie miałaby tego nie zrobić, może przecież przeszłość wrócić bo „ obi” tez mieli wspomnienia. Tego nie pogodzisz. Stało się i chyba lepiej dla Waszej dwójki, ze doszło do rozstania. Oboje jesteście młodzi i wiele przed Wami. Może gdyby był wcześniejszy plan wyjechać gdzieś daleko, odciąć się od przeszłych zdarzeń udało by się to poskładać. Ty chcesz bo widzisz nadzieje, a czy on nadal chce? To co pozostaje w głowie trudniej jest zawsze uleczyć. 

  • Jestem za to wdzięczny 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mężczyzna będzie tego potrzebował, może skorzystać z pomocy psychologicznej. Skoro nastąpiło rozstanie z tak poważnych przyczyn, lepiej dać temu spokój, gdyż byłoby to niejako wchodzenie między ojca a syna, co już na zawsze stawiałoby Panią w niezręcznym położeniu i naznaczałoby znajomość wyjątkowym piętnem. Ta relacja wydaje się na tyle kłopotliwa, niepoprawna, że nie zalecam jej "naprawiania" gdyż w nadmiernym stopniu ingeruje w więzi rodzinne, porządek rodziny mężczyzny, wywracając to wszystko do góry nogami. Pewne sprawy nie są do pogodzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
  • SKOCZ DO: 
    Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

  • PODCASTY.jpg

  • Wpisy blogu

    • 0 komentarzy
      Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
       
    • 0 komentarzy
      Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
       

      Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
       
      Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
      Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
      Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
       
      Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.
    • 0 komentarzy
      Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
       
       
    • 0 komentarzy
      Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
    • 0 komentarzy
      Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
       
       
       


  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

  • SKOCZ DO:

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  •  
  • Podcasty i filmy o psychologii

  • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

    83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używając strony akceptuje się Warunki korzystania z serwisu, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.