Jump to content

Recommended Posts

otoz chodzi o faceta ktory twierdzi ze nie chce slubu koscielneo o dziecku tez za bardzo niechce myslec a ma 43 lata,  przy zapytaniu o uczucia nie potrafi okreslic co czuje do mnie, przez dwa lata mozna powiedziec ze nie bylo jakis duzych klotni, zawsze razem wszedzie, to wakacje. to odwiedziny jego i moich rodzicow. wspolne zakupy itp. do zblizen dochodzilo sporadycznie bo twierdzil ze jest zmaczony albo obwinial mnie za to ja powinnam go zachcecic, mysle ze w tej kwesti to chyba oboje powinnismy miec na siebie chrypke ( z mojej strony to bylo tylko widzialm ze on za bardzo nie chce to nie nalegalam). mial dac odpowiedz co do slubu koscielnego nie dal ja wyprowadzilam sie on nie strał sie nic a nic zeby zostac, ostatnio powiedzialam jemu o moich uczuciach o mowi tylko ze jest inaczej i nic wiecej, a zachowuje sie tylko tak jakby myslal non stop o czyms, bylismy przez dwa lata to tako siako potrafilismy rozwiazac jakis problem, od momentu gdy stracil prace tylko i wylacznie sucha matki, z moim zdaniem wogole nie liczy sie. nie dzwoni nie odzywa sie tylko ostanie slowo co powiedzila to nie co bedzie z tydzien co bedzie za miesiac, po jakims tam czasie mowie do niego ze pochponie podjelam decyzje o wyprowadzce i ten slub koscileny jednak nie jest konieczny, to takze odparl ze w tej chwili nic nie powie na ten teamt, jest mi poprostu szkoda tego zwiazku bo jeadnak dobrze mi z nim bylo i dalej zastanawiam sie co on robi gdzie jest itp. z kolei na moje pytanie czy rozstajemy sie na dobre milczy, co mam myslec na ten teamt? prosze o odpowiedz

Link to comment
Share on other sites

W większym stopniu odpowiedź sama się nasuwa. Nie wiem jaką jesteś kobietą, ale wiem, ze chcesz stworzyć rodzinę. Tylko, zeby ją stworzyć potrzebny jest duet bo w pojedynkę tego nie zrobisz. Domniemam, ze oboje jestescie „dojrzali” a w takim wieku decyzje podejmuje się jako przemyślane. Ty zapewne umiesz myśleć o Was, o przyszłości, o upadkach i wzlotach, gorzej Twój Partner. Nie obraź się za moje stwierdzenie, ale to „facet bez … „ w dodatku z nieprzeciętą pępowiną z mamą a z takim to nie życie bo pamiętaj, ze mamy słowo jest i będzie dla niego „święte”.  Szkoda Ci Twojego zaangażowania, wiele na pewno wniosłaś  w ten związek z myślą, ze razem przejdziecie przez resztę życia, ale czy po tym co napisałaś, po tym co usłyszałaś, i co nadal czujesz uważasz ze warto napędzać to koło i godzić się na ciągłe kompromisy? Nie zapominaj, ze gdy to koło rozpędzisz trudno będzie je zatrzymać (często tak w życiu bywa, ze wtedy przychodzi taki moment zwątpienia i braku sił na zmiany bo przecież był ślub kościelny, bo zapewniałas, bo bardzo chciałaś,  bo dziecko/ci, wspólne zobowiązania …) Gdzie jest teraz Twój Partner? Przy Tobie go nie ma. Byc moze obrażony na cały świat za utratę pracy czuje się bezpiecznie pod skrzydłem mamy. Wydaje mi się, ze nie dorósł do budowania rodziny. Pomyśl przez dłuższą chwile - czy widzisz się bez niego w dalszym życiu? Może warto poczekać na tę prawdziwą miłość? 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jakie metody mogą zwiększyć nasze osiągi wtedy, gdy działania wymagają korzystania z pamięci, związane są z uczeniem się?
    
    
  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.