Jump to content

Zazdrość


Garty

Recommended Posts

Witam, chciałem się dowiedzieć jak poradzić sobie z zazdrością , ponieważ przez nią są same kłótnie w moim związku. Obawiam się że przez to mogę ją stracić. Jestem zazdrosny nawet o małe rzeczy i chce się jakoś tego pozbyć ale nie wiem jak.

Link to comment
Share on other sites

Przyjęłam, ze masz na myśli zazdrosc damsko-męską w związku. Zazdrość wg moich odczuć to nieufność i szczerze to nie wiem czy można sie tego pozbyć z codziennego życia. Raz lub więcej zraniona osoba zaczyna snuć podejrzenia, nie ufa i intensywnie myśli o czynach drugiego partnera. Wiem jedno, ze zazdrość/brak zaufania prowadzi do obłędu i człowiek sam się od środka wykańcza. Pozostaje kwestia drugiego partnera i jego uczciwości względem pierwszego. Musisz pamiętać, ze pomówienia, insynuacje nieuzasadnione oskarżenia bardziej ranią pozostawiając na długo skazy, az w końcu powodują, ze tracisz z dnia na dzień lub utracisz na zawsze tego kogo kochasz. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Zazdrość wywodzi się z jakichś braków i strachu przed stratą. Być może wywodzi się to z dzieciństwa lub późniejszych sytuacji. Musisz dojść do tego, czemu tak się czujesz.. Może problem z samooceną? Trzeba to przepracować. Samo nie minie, a będzie jeszcze gorzej.. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.