Jump to content

Dalej kocham byłego partnera


Recommended Posts

Mam 24 lata. 9 miesiecy temu zakończyłam związek z 10 lat starszym mężczyzną. Byliśmy razem przez 2 lata.
Związek układał się bardzo dobrze, oboje się kochaliśmy do szaleństwa i szanowaliśmy. Rozstaliśmy się przez to, że ja chcę mieć dzieci i życie rodzinne, a on woli być wolnym duchem i dzieci mieć nie planuje/ nie chce ( podejrzewa, że nie może). Powiedział, że mnie kocha i chcę mi dać szansę na spełnienie moich marzeń. Ja stanęłam przed dylematem, czy chce być z osobą, którą kocham ponad wszystko, czy spróbować z kimś innym. Wybór między miłością, a największym marzeniem i celem życia. Poszłam za głosem rozsądku i się rozstaliśmy. Żadne z nas nie umiało i nie chciało zerwać całkiem kontaktu. Stopniowo go ograniczaliśmy. Probowałam calkiem się odciąć, ale w pewnym momencie nie wytrzymałam. Bolało za bardzo. Pracujemy zdalnie w jednej firmie, więc czasem i tak musilismy się widywać choćby przez kamerkę.
Od 3 miesięcy postanowiłam odsunąć się nieco bardziej i pozwolić zbliżyć się innym. Ograniczyłam nasze zbliżenia seksualne do zera, spotykamy sie czasami na stopie przyjaciół. Poznałam fajnego chłopaka i nim się obejrzałam wylądowałam w początkowej fazie związku.
On wie, że mam kontakt z byłym.
Do nowego partnera nie czuję tak wiele jak do byłego, mimo, że obiektywnie ten byłby dla mnie dużo lepszy. Mam problem z libido, które w poprzednim zwiazku było niemal nieskończone i muszę zmuszać się do zbliżeń. Równocześnie złapałam sie na tym, że tesknie za seksem z byłym.
Czasem wyganiam partnera, bo czuję, że musze być sama lub złoszczę się na niego bez powodu. Staram się trzymać to w środku, czekając aż minie. Ale zastanawiam się, czy kiedykolwiek minie. On jest dla mnie cudowny i bardzo chcę, żeby nam wyszło, ale nie umiem nic poradzić na to, co czuję. A przede wszystkim nie chce go skrzywdzić.
Wiem, że dawny partner tęskni i dalej mnie kocha. Chcę mi się płakać na myśl, że czuję się samotny.
Ja czuję to samo, mimo, że momentami udaje mi się o tym zapomnieć. Zależy mi na nowym partnerze, ale nie czuję iskier i motylków w brzuchu, jakie czułam do poprzedniego partnera od samego niemal początku.
Czy mam próbować dalej? Starać się myśleć o byłym tylko jako o przyjacielu i rozwijać nowy związek?
Czy powinnam poczekać aż uczucia całkiem miną, mimo że nie wiem czy to kiedykolwiek nastąpi?

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

Nie jestem pewny czy tego właśnie w takim razie chcesz. Rozumiem potrzebę posiadania dzieci, ale skoro tak się kochacie czy nie jest ważniejsza twoja poczytalność i szczęście? Spełnienie spełnieniem, można opijać zwycięstwa i sukcesy czy to na polu zawodowym czy rodzinnym, jednak kosztem szczęścia? Mi się to nie kalkuluje. 

Drugą opcją jest zerwanie z nim kontaktu, zajęcie się czymś co pochłonie twoje myśli. Na pewno nie jest dobrym wchodzenie w nowe relacje kiedy nie skończyło się z poprzednią. Tak naprawdę tylko skrzydzisz bogu winnego człowieka. Będzie się obwiniał i szukał problemu, który nie leży po jego stronie. Daj sobie chwilę na odsapnięcie, rozwiń się w jakieś rzeczy i postaraj się zapomnieć. To nie jest łatwe, sam przez to przechodzę, ale jeśli nie chcesz z nim być to chyba konieczne.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.
  • 0 comments
   Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
    
    


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.