Jump to content

mam kryzys psychiczny i nie wiem co robić


Hania2000

Recommended Posts

Leczę się od 4 lat na depresję i narwicę lekowa . Studiuje 2 kierunki i zaczynam zastanawiać się coraz bardziej nad sensem wszystkiego, czy jest po co walczyc. Jest sesja, ale wcześniejsze nigdy nie dawały mi w kość tak jak ta ( jestem na 1 i 3 roku) . Zastanawiam się czy umówić się do psychiatry czy to normalne podczas sesji :( ja zaczynam powoli stresować się, w końcu nie wytrzymam i zrobie cos głupiego :(

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem powinnaś jak najbardziej umówić się do psychiatry i poprosić o przepisanie jakiegoś silniejszego, doraźnego leku na czas sesji, pamiętając żeby zapytać o interakcje z już branymi lekami. A długoterminowo zastanowić się, czy studiowanie aż dwóch kierunków na raz przy takich poważnych schorzeniach jest dobrym pomysłem. W końcu zdrowie jest najważniejsze

Edited by Teivi
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Hania2000, zgadzam sie z przedmowczynia. Premysl, czy dasz rade pogodzic 2 kierunki. Nie musisz ich rzucac, ale mozesz np. wziac dziekanke i zrobic sobie luzniejszy rok. Jak masz licencjat/inz w tym roku to poczekaj z magisterka lub wez dziekanke na tym nowym kierunku.  Wiesz...rozne sa kierunki. Czasem jest tak malo nauki, ze da sie bez problemu ciagnac 2. A czasem studia sa tak wymagajace, ze na 1 kierunku doby nie starcza (wiem bo bylam na takich, gdzie mialam laboratoria z 1 przedmiotu po 8.5h ciagiem i 4 inne przedmioty w semestrze, ze po dniu na campusie padalo sie nia twarz. A trzeba bylo zakuwac na cotygodniowe wejsciowki/kolokwia i rzadko zdawalam wszystkie egzaminy bez poprawek uczac sie systematycznie). Studia czasem sa ciezsze niz pojscie do pracy na 8h...a jak pojdziesz na 2 ciezkie kierunki to malo kto da rade to ogarnac i nic w tym dziwnego. 

Kolejne leki nie pomoga na przepracowanie. Zrzucenie z siebie troche obowiazkow i realistyczne podejscie do swoich mozliwosci moze Ci pomoc.

Zastanow sie czemu zaaplikowalas na drugi kierunek. Powaznie tego chcialas? Ktos nalozyl na Ciebie presje? Moze to jest temat wart rozmowy z psychologiem.  

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.