Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Dziadki ,długie malzeństo żale


Recommended Posts

Witam . Jestem zagubiona opiekuje się dziadkami w wieku 84 babcia  i 88 dziadek ,problem polega na tym że zaczeli sobie wypominac błędy z młodych lat, jest teraz między nimi ,,wojna,, dodatkowo syn chce zmusić babcie do leczenia psychiatrycznego  dziadek jest nastawiany przeciwko babci ,ta broniąc się  atakuje go jego zachowaniem z przeszłości. Wykańczają się na wzajem ja staram się jakoś to załagodzić ale niestety ,mój tato buntuje dziadka . Nie wiem jak im pomóc żeby w spokoju żyli

Edited by Mona82
Link to comment
Share on other sites

Mam w podobnym wieku rodziców.Moja mama zrobiła się na starość bardzo agresywna,roszczeniowa i złośliwa.Ojciec jak nie reagował na zaczepki, to chodziła wokół niego i gadała,albo do mnie. Mieszkam niestety z nimi.Z doświadczenia wiem, że idealnie będzie,jak nikt nie będzie się wtrącał,bo wtedy nie mają takiego "paliwa" do kłótni. Jeśli nikt się nie odzywa,to kłotnie szybko się kończą,albo nie występują w ogóle,bo żadna ze stron nie ma poparcia. Postaw ojcu granicę, że jeśli będzie dziadka podburzał,albo się wtrącał,to sam będzie się opiekował dziadkami.Obojgiem. 

  • Podoba mi się to 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.