Jump to content

Jak uważacie? Szybkie pytanie


Gomat

Recommended Posts

Cześć,

Mam 24 lata, niedługo będzie wesele mojego brata (będę świadkiem), na które idę z moim chłopakiem (jesteśmy razem parę lat). Oboje z chłopakiem studiujemy i nie mamy czasu na pracę przez studia. Ja dostaję kieszonkowe od rodziców, mój chłopak nie (ma trochę odłożone z prac wakacyjnych). 

Doszliśmy do tego że damy do koperty pieniądze dla mojego brata na prezent weselny (jako że o to prosili). I teraz pojawia się pytanie, w którym chciałam was prosić o opinię - czy uważacie że powinnam dać więcej pieniędzy niż mój chłopak (typu ja 300zl, on 100zl, oczywiście we wspólnej kopercie)? Bo on tak ostatnio zasugerował i zaczęłam się zastanawiać że w sumie to ja dostaję kieszonkowe chociaż a on od rodziców nic, więc może powinnam dać więcej a nie po równo? Jak uważacie?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Hejka, ja uważam, że najlepiej by było, gdyby każdy dał ile uważa za stosowne i według swoich możliwości. Jak ktoś jest milionerem, może dać 5 tys. a jak się jest "biednym studenciakiem" to i 100zł ujdzie. Zróbcie tak, żeby nikt nie miał poczucia krzywdy i nie dawał tych pieniędzy jakby to miała być jakaś kara. Koperty i tak nie podpisujecie, a brat z żoną nie będą robili listy ile kto dał, żeby później wiedzieć na kogo się obrazić a do kogo bardziej uśmiechać. Wesela nie robi się dla pieniędzy, tak mi się wydaje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.