Skocz do zawartości

Lęk w pracy- co robić


tomciono

Polecane posty

 

Hej
Mam 32 lata i od 11 lat zmagam się z nerwicą i atakami paniki. Los chciał że od dwóch lat zatrudniłem się w biurze rachunkowym. Na początku wydawało mi się że znajdę spokój w tym zawodzie. Od początku mojej relacji z szefową byłem szczery. Owszem skończyłem studia licencjackie na kierunku finanse i rachunkowość ale nigdy nie pracowałem w zawodzie. Można by powiedzieć że poza podstawami rachunkowośći które znałem, byłem "zielony".

Szefowa zapewniała mnie że wszystkiego mnie nauczy. Zgodziłem się pracować półtora roku za najniższa krajową, zostawać za darmo po godzinach bo uznałem że skoro ona dała mi szanse to też chcę pokazać że mi zależy. 

Jednak szybko okazało się że obiecana "nauka" polegała na wytykaniu mi błędów, krzyku, wysmiewaniu. 

Wielokrotnie sugerowałem aby mnie zwolniła lub sam chciałem odejść ale poziom jej agresji mnie paraliżuje. Nie wyobrażam sobie ze składam wypowiedzenie i przez miesiąc dzień w dzień przeżywam ten koszmar. 

Już teraz nie pójdę do pracy jeśli nie wezmę leków uspokajających. 

Szefowa notorycznie zarzuca mi że jestem miękki i histeryzuje. Bo jak ona to mówi "chłop powinien mieć jaja" a nie trząść się jak baba krzyczy. 

Szefowa tworzy atmosferę nagonki, obgaduje mnie lub innych do pozostałych pracowników. A ja nic nie mogę zrobić. Niejednokrotnie publicznie wysmiewala mój ubiór lub życie prywatne. Publicznie pozwala sobie na docinki dotyczące mojej rodziny- niby w formie żartów. 

Prze 8 godzin w pracy, na dźwięk telefonu na moim biurku serce podchodzi mi do gardła bo wiem że prawdopodobnie szefowa wezwie mnie do siebie i będzie krzyczeć i mi ubliżać. Czuję się wtedy jak kompletne zero.

W mojej nerwicy i zerowym poczuciu własnej wartości nie umiem się postawic. A będąc pod ostrzałem jej krzyków i wyrzutów czuje jak robi mi się niedobrze, serce wali mi jak szalone i nie mogę wyobyc z siebie słowa. Ataki paniki mam praktycznie codziennie w pracy. 

Zjadę sobie sprawę że zapewne mnóstwo osób pisze o podobnych problemach ale chciałem prosić o poradę. Co robić? Jak zakończyć ten koszmar tak abym mógł zacząć odbudowywać swoje zdrowie psychiczne.
 

Edytowano przez tomciono
Pomyłka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Ty powinieneś postąpić, ale ja na Twoim miejscu po 1.  poinformował o tym żonę lub inne najbliższe osoby 2. złożył jednak to wypowiedzenie na lekach uspokajających, chyba że chcesz ciągnąć to w nieskończoność i liczyć, że "szefowa się zmieni" 3. zainteresował się, jaka jest sytuacja prawna w takiej sytuacji i ewentualnie domagał się odszkodowania za mobbing 

 

Tak w ogóle, masz możliwość znalezienia innej pracy? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mozliwosc. Wiadomo że przy nerwicy boimy się zmian ale naprawdę jestem wykończony psychicznie. Widziałem jak ona traktuje osoby które odchodziły. Cały okres wypowiedzenia się wydziera, zrzuca na resztę zespołu więcej obowiązków mówiąc że to wina odchodzącej osoby. Ja nie mam na to sily żeby miesiąc przez to przechodzić.... psychiatra chciał mi dać l4 ale boję się że jak tak zrobię to będzie się mściła na mnie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie na pewno powinieneś pracować nad swoim poczuciem wartości. "Zgodziłem się pracować półtora roku za najniższa krajową, zostawać za darmo po godzinach" 

Myślę, że już wtedy szefowa mogła uznać, że może Cię tak traktować. Praca to nie miejsce na akty dobrej woli (chyba że ma taki charakter), trzeba tutaj walczyć o swoje, negocjować. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • SKOCZ DO: 
    Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

  • PODCASTY.jpg

  • Wpisy blogu

    • 0 komentarzy
      Jakie metody mogą zwiększyć nasze osiągi wtedy, gdy działania wymagają korzystania z pamięci, związane są z uczeniem się?
       
       
    • 0 komentarzy
      Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
       
       
    • 0 komentarzy
      Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
       
    • 0 komentarzy
      Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
       
    • 0 komentarzy
      Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
       

      Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
       
      Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
      Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
      Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
       
      Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.


  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używając strony akceptuje się Warunki korzystania z serwisu, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.