Jump to content

Zakazana miłość


mimi112

Recommended Posts

Czy można odejść,mimo,że kocha się tego mężczyznę bezgranicznie? Mężczyznę,który nie powinien być mój,bo nie wolno mu,a żeby jeszcze było gorzej,mężczyznę,który poza mocną sympatią,pożądaniem,pragnieniem bliskości kobiety nie kocha mnie...

Próbowałam.od 2 lat ponad.jestem od niego uzależniona, nie wyobrażam sobie bez niego życia...kiedyś mi się udało,na pół roku.skonczylam z początkami depresji,lekami i brakiem motywacji do życia. Kocham go,robię dla niego wszystko,żeby był szczęśliwy,żeby miał zaspokojone wszystkie potrzeby,od seksu po kulinarne...wszystko...on wie,że nie odejdę.jestem zbyt słaba.tak bardzo mnie boli to że mnie nie kocha.inna kobieta rzuciła by go w diabły,ja nie umiem. Gdy do mnie przyjeżdża,to jest cieply,czuły i jest wspaniale...ale bywają momenty ,wcale nie takie rzadkie,że jest obojętny,chłodny nawet,rzadko się odzywa...daje mu siebie,całą,a dostaje w zamian resztki,odrobinki...

Nie wiem,jak z tego wyjsc bez szwanku.jak to przeżyć,żeby nie zwariować.nie daję już rady.

Link to comment
Share on other sites

Tak, czasami kochać to znaczy pozwolić odejść, wyrzeknąć się tego wewnętrznego pragnienia dla własnego dobra. Wiesz niektórzy też nie potrafią nam zaoferować tyle ile my możemy zaoferować nim. Może po prostu docenić to ile od tej osoby dostajemy?

 • Jestem za to wdzięczny 1
Link to comment
Share on other sites

Miałam trochę podobna sytuację... Jest mi bardzo przykro że musisz to przeżywać bo wiem że to bardzo boli.

Napiszę Ci to co powtarzała mi cały czas moja przyjaciółka: "W związku najpierw musisz pokochać siebie". Pomyśl o tym, że życie jest zbyt krótkie, zbyt ulotne, by tracić czas na kogoś kto nie daje Ci takiej czułości na jaką zasługuje każdy dobry człowiek. Albo daje Ci ją wtedy kiedy on ma ochotę... Każde uzależnienie niszczy- nie ważne czy od alkoholu czy od drugiej osoby. Miłość polega m.in. na tym by czuć się bezpiecznie, zdrowo przy partnerze. Nie można się poniżać błagając o nią.

Tak jak napisał @Pawełek pozwól mu odejść, bo to będzie kolejny krok w Twoim życiu. Napewno czeka Cię coś pięknego, nowego i zaskakującego. Wiem że możesz się bać, ale patrz na to ile możliwości zyskasz. Możesz się rozwijać, spełniać marzenia, zadbać o siebie. Wtedy łatwiej będzie wejść w związek ze świadomością że "co będzie to będzie, bo kocham siebie" jak nie wyjdzie to trudno bo "ja jestem piękna, ja jestem mądra i jak mnie zrani to będzie po prostu głupkiem". 

 

Trzymam kciuki :))

 • Jestem za to wdzięczny 1
Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

 

Mam podobną sytuację. Nie umiem odejść bo kocham bezgranicznie. On pojawia się i znika. Obiecuje i nie dotrzymuje słowa. Potrafi zniknąć a potem pojawia się i mówi że kocha, obiecuje... I tak w kółko. Pozwoliłabym mu odejść gdyby przyszedł i powiedział że tego chce. Nie robi tego a ja nie potrafię. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jakie metody mogą zwiększyć nasze osiągi wtedy, gdy działania wymagają korzystania z pamięci, związane są z uczeniem się?
    
    
  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.