Jump to content

Wątpliwości w miłości


Recommended Posts

Cześć Wszystkim, 

Mam na imię Karolina, mam 24 lata. Znalazłam stronę z tym forum przypadkiem i nie byłam pewna czy powinnam pisać, ale już nie wiem gdzie szukać pomocy. 

Pomiędzy mną a moim chłopakiem wszystko się układało. Ostatnio widujemy się mniej ponieważ pracuje na dwie prace od poniedziałku do piątku. Z dnia na dzień powiedział mi że nie czuje radości, szczęścia w życiu i również między innymi przy mnie. Nie wie czy mnie kocha i czy powinniśmy być razem. Powiedział że to nie jest moja wina bo daje mu wszystko czego on potrzebuje tylko po prostu teraz tak poczuł. Na każde moje pytanie odpowiadał "nie wiem" "nie wiem co czuje". A ja ? Ja nie wiem co mam zrobić. Daliśmy sobie czas by wszystko przemyślał. Czekam. Serce mnie boli ale czekam. Choć dziwnie jest nie utrzymywać kontaktu z osobą która się kocha. Zastanawiam się nad powodem tego wszystkiego i czy w ogóle jest możliwe żeby nasz związek przetrwał ? 

Wiem że wkradła się rutyna. Jednak za każdym razem kiedy próbowałam coś zorganizować to nie był chętny ponieważ wiąże się to z tym że nie ma pieniędzy bo spłaca raty. Dodatkowo musi mi oddać pieniądze które pożyczył. Gdzie go z tym nie popędzałam nigdy. 

Druga sprawa- zastanawiam się czy nie ma depresji bo po rozmowie z jego Mamą dowiedziałam się że miewał takie stany. Tym bardziej nie wiem czy ta przerwa była dobrym rozwiązaniem bo chciałabym go wspierać. A do psychologa powiedział że nie pójdzie. 

Proszę o radę. Czy jest coś co mogę zrobić? Nie chcę się rozstawać. Bardzo go kocham i od 3 lat jesteśmy w zdrowej relacji pełnej miłości i czułości. Nie wiem co się zadziało. 

Pozdrawiam i bardzo proszę o pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Skoro go kochasz, to puść go wolno..

"od 3 lat jesteśmy w zdrowej relacji pełnej miłości i czułości" nie wygląda na to, zwłaszcza, że sam powiedział Ci, że tak nie jest.

Zajmij się sobą, swoim życiem i zobaczysz co samo przyniesie. Jak się ogarnie to może się wszystko ułoży, a może przeżyliście już wszystko co mieliście przeżyć razem i pora iść dalej - osobno.

Link to comment
Share on other sites

Niestety puściłam wolno, bez ciągłych próśb by dał Nam szansę. Kocham go bardzo, ale doskonale rozumiem że do miłości nie można zmusić... 

Bardzo dziękuję za odpowiedź i niejako wsparcie. Teraz tak jak mówisz, zajmę się sobą i zobaczę jaką niespodziankę szykuje dla mnie życie. 

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
    
    
  • 0 comments
   Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
  • 0 comments
   Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
    
    
    
  • 0 comments
   Kiedy ostatnio dane ci było doświadczyć głębokiego relaksu, któremu towarzyszy stan błogości, poczucia harmonii wewnętrznej i kojącego spokoju? Mam nadzieję, że miewasz takie odczucia nierzadko. Jeśli jest jednak inaczej, rozważmy, co można zrobić, aby sytuację poprawić. Wersja audio poniżej, a wersja tekstowa tutaj.
    
    
  • 0 comments
   Nadciąga weekend i być może niektórzy poświęcą chwilę albo dwie na jakiś serial. Nie mam na to za dużo czasu, więc wolę za często do tego typu produkcji nie zasiadać, bo niekiedy ciężko oderwać się. Wstrzemięźliwość we wszystkim – nawet we wstrzemięźliwości, więc robię wyjątki. Jako psycholog cenię barwne postacie, interesujące relacje i tym samy interakcje między bohaterami. Dramaturgia, wątki psychologiczne i niecodzienny obyczajowy kontekst też mają znaczenie. Jeśli zatem ktoś podziela sympatię do takich klimatów, może sięgnąć po „Po złej stronie torów”. Fabuła wciąga, ale jest to zarazem studium głęboko dysfunkcyjnej rodziny, która próbuje sobie radzić w obliczu splotu fatalnych okoliczności. A charaktery poszczególnych postaci zdecydowanie tego nie ułatwiają. Pierwszy sezon jest fenomenalny, natomiast pomimo słabszej jakości sezonu trzeciego, nawet tam dochodzi do takich scen, które wstrząsają nami na tyle mocno, że aż przydałyby się pasy bezpieczeństwa. Mocne. Podobało mi się. A Wy co polecacie?


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.