Jump to content

Jak rozpalić uczucie do żony, która odeszła?


Recommended Posts

Pół roku temu moja żona wyprowadziła się ode mnie do naszej kawalerki, zostawiając mnie z synem . Przyczyną odejścia jak twierdziła to nuda w związku, monotonia, brak zainteresowania i stres z tego powodu. Tak bywa czasami po 25 latach małżeństwa, powiedziała, że przestała mnie kochać. Ale przed wyprowadzką żona szukała porady i wsparcia u mojego kolegi z pracy, którego zna już 16 lat. Trwało to parę miesięcy. Na pewno nic nie zaszło między nimi, ale żona zakochała się w nim, było to jednostronne uczucie. Ciężko to wszystko przeżywałem. Po wyprowadzce z domu po około miesiącu widać było, że już raczej nie darzy go tak wielkim uczuciem jak wtedy, zresztą nawet sama to ostatnio przyznała, że nie kochała mnie wtedy, gdy odchodziła a teraz dużo się zmieniło. Zaczęliśmy się spotykać praktyczni co weekend, nie nosiła już naszyjnika z jego inicjałami (bo taki miała). Nasz związek pomimo tych problemów jakby odżył na nowo, zaczęliśmy chodzić do restauracji na kolacje, do kina, do teatru, czego nie było przez ostatnie klika lat. Nawet seks nabrał innych wartości a bywało, że kiedyś przez pól roku nie było jego wcale. Mimo tego mam problem, gdyż mam wrażenie, że żonie jakby podoba się ten stan, życie osobno, spotykanie się na kolację przy winie ale potem od razu do siebie do domu. Mam też wrażenie, że żona jest trochę wycofana tzn. podczas seksu zabrania całowania w usta, kiedy się witamy lub żegnamy nawet mnie nie obejmie, tylko ja to robię. tylko ja się do niej przytulam, obejmuję jak jesteśmy razem, całuję itp. Najwidoczniej też chce tego, bo nie zabrania, ale od siebie nic nie daje.
Dlatego mam pytanie co powinienem zrobić, jak się zachowywać w stosunku do mojej żony, aby zechciała wrócić i znów była jak kiedyś? Może zaburzyłem tzw. "równowagę zaangażowania", może powinienem się wycofać? A może miłość do tego kolegi nie do końca wygasła i dlatego nie chce do mnie jeszcze wrócić? Proszę o radę.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
    
    
  • 0 comments
   Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
  • 0 comments
   Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
    
    
    
  • 0 comments
   Kiedy ostatnio dane ci było doświadczyć głębokiego relaksu, któremu towarzyszy stan błogości, poczucia harmonii wewnętrznej i kojącego spokoju? Mam nadzieję, że miewasz takie odczucia nierzadko. Jeśli jest jednak inaczej, rozważmy, co można zrobić, aby sytuację poprawić. Wersja audio poniżej, a wersja tekstowa tutaj.
    
    
  • 0 comments
   Nadciąga weekend i być może niektórzy poświęcą chwilę albo dwie na jakiś serial. Nie mam na to za dużo czasu, więc wolę za często do tego typu produkcji nie zasiadać, bo niekiedy ciężko oderwać się. Wstrzemięźliwość we wszystkim – nawet we wstrzemięźliwości, więc robię wyjątki. Jako psycholog cenię barwne postacie, interesujące relacje i tym samy interakcje między bohaterami. Dramaturgia, wątki psychologiczne i niecodzienny obyczajowy kontekst też mają znaczenie. Jeśli zatem ktoś podziela sympatię do takich klimatów, może sięgnąć po „Po złej stronie torów”. Fabuła wciąga, ale jest to zarazem studium głęboko dysfunkcyjnej rodziny, która próbuje sobie radzić w obliczu splotu fatalnych okoliczności. A charaktery poszczególnych postaci zdecydowanie tego nie ułatwiają. Pierwszy sezon jest fenomenalny, natomiast pomimo słabszej jakości sezonu trzeciego, nawet tam dochodzi do takich scen, które wstrząsają nami na tyle mocno, że aż przydałyby się pasy bezpieczeństwa. Mocne. Podobało mi się. A Wy co polecacie?


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.