Jump to content

Recommended Posts

Witam, mam 31 lat. Jestem w związku od ponad roku z kobietą. Ogólnie całe życie było tak, że miałem wysokie libido i nawet będąc w związku odczuwałem potrzebę masturbacji. od kilku miesięcu tj 3-4 praktycznie nie wykazuję żadnej ochoty aktywności seksualnej. Już nie mam takich wzwodów co kiedyś i ciężko mi się podniecić. nie odczuwam już nawet potrzeby masturbacji sam z siebie już tego nie robię. Badałem hormony -testosteron, prolaktyne etc i wszystko w normię. nie biorę żadnych leków, ostatnio tylko próbuję coś może pomoże żeńszeń, l-arganina, ale chyba nic nie pomagają te suplementy. Ogólnie po jakimś środku typu wiagra to tylko co to mam wzwód, ale też wtedy nie odczuwam takiej przyjemności bo jakby znieczula ten środek. Wystarczy mi jedna tabletka (próbowałem tylko z jednym opakowaniem chyba 4 czy 6 sztuk i nie chciałbym, aby to mi tylko pomagało) Co może być przyczyną? Czy warto przetestować jeszcze jakiś środek? Ogólnie moja partnerka ma wszystko co trzeba, ale chodzi o to, że to coś ze mną, że teraz mnie nic prawie nie podnieca... :( pomóżcie

Link to comment
Share on other sites

Siema. Przyczyn może być wiele. Pełno teraz różnego syfu w powietrzu i w jedzeniu, który na pewno na różne sposoby ujemnie wpływa na zdrowie. Może to mieć podłoże psychiczne. Chyba dopuszczasz taką możliwość, skoro napisałeś na tym forum. Ja tu nie będę przeprowadzał wywiadu i szukał przyczyn w podświadomości. Polecę tylko, żebyś się tym na razie nie przejmował i zaakceptował na jakiś czas nowy stan rzeczy. Nie masz ochoty na seks i masturbację - nie rób tego. Nie jest to niezbędne do życia. Z suplementów zarzuć sobie cynk. Zauważyłem, że u mnie pikolinian cynku działa na libido. Może cytrynian i glukonian cynku działają tak samo, ale ja akurat mam pikolinian i czuję różnicę. Do tego zdrowo się odżywiaj. Mniej cukrów, więcej białek i tłuszczy. I ruszaj się, ćwicz, uprawiaj jakiś sport.

Link to comment
Share on other sites

Nic nie napisałeś o tym jaki jest twój i partnerki poziom zadowolenia z waszego życia seksualnego. Problem może tkwić w psychicznej blokadzie lub zniechęceniu wywołanymi przykrymi doświadczeniami w relacjach intymnych. Czy czujesz jakiś lek lub obawę przez zbliżeniem lub że nie zaspokoisz pragnień swojej kobiety?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
    
    
  • 0 comments
   Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
  • 0 comments
   Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
    
    
    
  • 0 comments
   Kiedy ostatnio dane ci było doświadczyć głębokiego relaksu, któremu towarzyszy stan błogości, poczucia harmonii wewnętrznej i kojącego spokoju? Mam nadzieję, że miewasz takie odczucia nierzadko. Jeśli jest jednak inaczej, rozważmy, co można zrobić, aby sytuację poprawić. Wersja audio poniżej, a wersja tekstowa tutaj.
    
    
  • 0 comments
   Nadciąga weekend i być może niektórzy poświęcą chwilę albo dwie na jakiś serial. Nie mam na to za dużo czasu, więc wolę za często do tego typu produkcji nie zasiadać, bo niekiedy ciężko oderwać się. Wstrzemięźliwość we wszystkim – nawet we wstrzemięźliwości, więc robię wyjątki. Jako psycholog cenię barwne postacie, interesujące relacje i tym samy interakcje między bohaterami. Dramaturgia, wątki psychologiczne i niecodzienny obyczajowy kontekst też mają znaczenie. Jeśli zatem ktoś podziela sympatię do takich klimatów, może sięgnąć po „Po złej stronie torów”. Fabuła wciąga, ale jest to zarazem studium głęboko dysfunkcyjnej rodziny, która próbuje sobie radzić w obliczu splotu fatalnych okoliczności. A charaktery poszczególnych postaci zdecydowanie tego nie ułatwiają. Pierwszy sezon jest fenomenalny, natomiast pomimo słabszej jakości sezonu trzeciego, nawet tam dochodzi do takich scen, które wstrząsają nami na tyle mocno, że aż przydałyby się pasy bezpieczeństwa. Mocne. Podobało mi się. A Wy co polecacie?


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.