Jump to content

Mam mętlik w głowie


Recommended Posts

Witam,

mam na imię Joanna, mam 30 lat. 

w lipcu 2021 poznałam chłopaka. Inicjatywa wyszła z jego strony. Najpierw było smsowanie, messenger. Po miesiącu doszło do spotkania.Oboje świetnie się dogadywaliśmy, mieliśmy te same poglądy na przyszłość, wyznawaliśmy te same wartości. Oboje pokochaliśmy się bezgranicznie już od pierwszego spotkania.Po dość krótkim czasie oświadczył mi się. Byliśmy bardzo szczęśliwi. Do czasu. W grudniu ubiegłego roku dowiedziałam się od jego najlepszego przyjaciela, że od samego początku mnie oklamywal i udawał kogoś kim nie jest. Chodziło o sprawy materialne, a na końcu flirtowal z inną kobieta, która do mnie napisała i wyslala zdjęcia ich rozmów. Świat mi się zawalił. Oddałam mu cała siebie, kochalam szczerze, zaufałam, wspieralam, pomagałam nie tylko dobrym słowem, ale także finansowo. A w zamian otrzymałam kłamstwa. Po dłuższym czasie przebaczyłam mu. Postanowilam dać mu szanse. Przeprowadziliśmy szczera rozmowę, ustaliliśmy pewne priorytety. Obiecywał mi, zarzekał się, że nigdy tego nie zrobi. Zaczęliśmy od nowa. Niestety miesiąc temu znowu dowiedziałam się, że cały czas mnie oklamywal i to w tych samych sprawach co ostatnio, można powiedzieć, że była to powtórka z rozrywki choć z inną nie pisał( przynajmniej nie mi o tym nie wiadomo).Świat zawalił mi się po raz kolejny, jestem bezradna. Już mu nie potrafię zaufać mimo, że cały czas go kocham. Na spotkaniu powiedziałam mu, że to koniec, ale on znowu obiecuje, mówi, że się nie podda, że to naprawi, jednak ja już nie potrafię mu po raz kolejny zaufać, ponieważ ciągle domysły czy na pewno znowu mnie nie oklamuje to dla mnie udręka, podejrzewam go juz o najgorsze rzeczy, ale nie chce tego, nie chcę kroczyc taka droga. Proszę o poradę i wsparcie, ponieważ ja nie wiem co robić.

Link to comment
Share on other sites

@CukierpuderDziewczyno, rozstan sie z nim na dobre. To wyglada na bardzo toksyczna relacje. On ciagle klamie. Czulam kiedys to samo co Ty, tzn kochalam ale nie ufalam. I niestety ale trzeba przejsc ten najgorszy czas, ta rozpacz, poplakac, aby po tym czasie dojsc do rownowagi psychicznej, zaczac sluchac rozsadku. I wtedy nadejdzie ten dobry czas, poradzisz sobie lepiej z tym wszystkim. Spojrz na to z innej strony.poprostu. 

Pomysl, gdyby Toba byla Twoja przyjaciolka, siostra czy kuzynka, co bys jej doradzila wiedzac to.co Ty wiesz? 

 • Podoba mi się to 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.
  • 0 comments
   Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
    
    


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.