Jump to content

Recommended Posts

Jesteśmy z mężem razem już 7 lat,od 2 lat mam problem z zaakceptowaniem siebie,przez co cierpi moje małzeństwk..Po drugiej ciąży czulam się jak hipopotam i postanowilam to zmienić. Cel osiągnęłam,oczywiście wciąż podobając się mężowi,choć on nie chciał we mnie nic zmieniać i to zawsze ja widziałam same minusy siebie. Kiedy zaszłam w 3 ciążę miałam taką figurę o której zawsze marzylam,a nagle po porodzie skóra obwisła na brzuchu j udach chociaż nie ma jej duzo,znowu zmagam się z boczkami,kilogramy powrócily i wtedy zawaliła się jakaś część mnie. Cieszylam się swim maluszkiem,szczęściem i tym,że mam wspaniałego męża,ale w głowie od tych dwoch lat ciągle siedzi jedno,mowiac szczerze,bylam w takim szoku jak znowu taką siebie zobaczylam i wtedy zaczęło sie wszystko psuć. Znowu byłam wycofana,bardzo zazdrosna o męża,tysiąc pytań dziennie czy mu się podobam,codzienne dolowanie sie przy ubieraniu się. Krótko mówiąc,samoocena znowu spadła,zaczelam kupowac bielizne maskującą,żeby wgl zakladać sukienki itd Zaczęły się kłótnie,moje głupie podejrzenia,zaczęłam sobie wmawiac,że mąż już nie okazuje tak uczuć,bo wyglądam źle itp..

Wiadomo,że zrzuciłabym pare kg i na pewno czułabym się lepiej,ale chciałabym wyrzucić to z głowy,nie myślec,że jesli znowu przytyje 2/3kg to będę sie nienawidzic..Nie chce rozwalic małzenstwa,a jest teraz naprawde źle,dochodzą do tego moje nerwy,bo wybucham z błachego powodu,bo nie jestem w stanie tego opanować i wszystko się ze mnie wylewa na zewnątrz,cała ta bezradnosc,wstyd,brak samozaparcia i wszystkie porazki związane ze schudnięciem..😟😞😭😭

Roxa, z tego co opisujesz to chyba masz manie na punkcie swojego wyglądu. Jeśli tak bardzo się boisz, że przytyjesz to może zacznij zdrowiej się odżywiać i dołącz do tego jakieś ćwiczenia. Przy zdrowej diecie na pewno nie przytyjesz. Mi się wydaje,że jesteś dla siebie za bardzo surowa. Jak nie masz otyłości czy nadwagi to nie ma się czym przejmować. Sprawdź czy masz prawidłowy poziom BMI, jeśli jest w normie to nie ma sensu tracić na to nerwy. Tak jak piszesz, że mąż akceptuje twój wygląd to nie jest tak źle. Twój organizm wydał na świat dziecko więc to normalne, że trochę ciało się zmienia po porodzie. Prawie każda mama przez to przechodzi, więc nie jesteś sama 🙂Mówisz, że troszkę skóra na brzuchu jest obwisła, ale to da się naprawić. Na necie jest mnóstwo ćwiczeń które poprawiają jędrność skóry i coraz więcej powstaje kosmetyków do takich celów . Mam nadzieję, że chociaż troszkę pomogłam😊Musisz pokochać swoje ciało by uwolnić się od kompleksów. 

• Jestem za to wdzięczny 1