Jump to content

Wsparcie?


Saigiera

Recommended Posts

Hej, jestem tu nowa i jestem młodą studentką. Wiem, że nie powinno się tu opisywać życia, ale to ono jest moim problemem poniekąd. Jako szóstkowa uczennica podstawówki, byłam zmuszana do bycia perfekcyjną do tego stopnia, że nabawiłam się kaszlu psychogennego i od tamtej pory od czasu do czasu łykam tabletki, które raczej nic nie dają, ale po wielu latach mózg uznaje je za uspokajające. Po tym rodzice odpuścili mi, ale chyba w tym domu zawsze ktoś musi być męczony, więc zaczęły się rozmowy o rozwodzie. Od wtedy jeśli się kłócili to matka przychodziła do mnie płakać i po radę, a jak się zgadzali to wszystko było moją winą. Raz było lepiej, raz gorzej, ale u mnie zaczęły pojawiać się no niebezpieczne myśli. Wiecie, hormony i jeszcze trzeba dom ogarnąć, a pogadać można z psem, bo moi rodzice nie zgodzili się na psychologa, bo wstyd czy nie wynosimy problemów z domu poza niego, nigdy nie złapałam poprawnego powodu. Więc na liceum się wyniosłam i była to wspaniała decyzja. Po drodze mój dziadek zachorował na zespół ottela i dalej wesoło nie było, a później moja babcia, która mnie wychowała straciła rozum. Teraz na studia wyniosłam się jeszcze dalej. Pierwszy rok był świetny, dużo przyjaciół, chłopak i ogólna sielanka. Teraz mieszkam z dziewczyną, która odmawia leczenia psychiatrycznego, choć jest od dawna zdiagnozowana oraz męczy mnie. I tu dochodzimy do sedna aktualago problemu, jak przeczytaliście przeszłam przez gorsze niż manipulująca wspólokatorka, ale chyba to czego potrzebuję to usłyszeć, że dam radę. Straciłam też ostatnio sporo wiary w siebie i, jak kiedyś podejmowałam raczej pewnie decyzje, tak teraz nie wiem czy cokolwiek zrobię wyjdzie choć znośnie. Plus znalazłam u siebie odczucie, że nie chce mi się nawet zrobić kroku jak stoję. Czy ktoś może mi powiedzieć nie, że trzeba być silnym, a że dam radę? Proszę 

Link to comment
Share on other sites

Saigiera, nie trać wiary w siebie. Przeszłaś ciężkie chwile i dałaś sobie rade, wiec tym razem też sobie świetnie poradzisz. Stałaś się silniejsza, jak to mówią "co Cie nie zabije to Cie wzmocni". Jesteś na początku drogi ku dorosłośći, jeszcze będziesz miała tysiące problemów, wiec musisz się nauczyć ich pokonywać 😊 A z tą twoja koleżanka to tez nie ciekawa sytuacja. Jak ona ma zdiagnozowana jakąś chorobę psychiczna to Ty się nie boisz z nią mieszkać? Może uda się znaleźć inne mieszkanie. Masz znajomych, przyjaciół może ktoś cie wesprze . Oczywiście,że tej koleżance też trzeba pomoc choćby  namawiać na leczenie i  rozmawiać z nią. 

Tak jak piszesz trzeba być silnym bo inaczej to zginiemy. Ja wierze w to, że dasz rade😉

Link to comment
Share on other sites

Jesli.kolezanka Cie.nie bedzie sluchac, nie czekaj zbyt.dlugo tylko.sie wyprowadz. Warto zawsze pomoc drugiej osobie, ale patrz na siebie tez. 

Przeszlas juz tak duzo, poradzisz sobie ze wszystkim:) jestes zdolna, dzielna i radzisz.sobie z wszystkim:) i dobrze, ze poszukalas pomocy tutaj, przynajmniej sprobowalas:) powodzenia;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jakie metody mogą zwiększyć nasze osiągi wtedy, gdy działania wymagają korzystania z pamięci, związane są z uczeniem się?
    
    
  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.