Jump to content

Patologiczny kłamca?


krak

Recommended Posts

Mój chłopak okłamał mnie juz 5 razy w ciągu pół roku . 

1 kłamstwo - miejsce zamieszkania 

2 kłamstwo - miejsce pracy 

3 kłamstwo - wiek

4 kłamstwo - imie! Serio 

5 kłamstwo - twierdził ze ojciec zyje , jednak nie żyje

Sama to odkrylam, oprocz 1 klamstwa , do którego sam się przyznal, ale przeczuwalam to .

Wszystlie klamstwa wpływały  przez 6 miesięcy

Czy wybaczyć ? Sam chciał uciec , ale go zawsze zatrzymywalam. Czy to naiwne ? 

Jest czuły, opiekuńczy, obsypuje mnie prezentami. Sam ma problem ze soba. Powinien cos z tym zrobic, bo to juz jest chore.  Nadmieniam, ze pochodzi z rodziny, gdzie przemoc i alkohol byl na porządku dziennym.

Kocham go i chyba obydwoje nie możemy bez siebie żyć.

Co zrobić ?

 

Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...

Skoro pochodzi z takiej trudnej rodziny i zachowuje się w ten sposób, to podejrzewam, że wykształcił sobie dosyć solidne "drugie ja" albo jak to inaczej się mówi "fałszywe ja". Każdy albo prawie każdy ma różne wersje siebie, nakłada różne maski. W kontaktach z rodzicami jesteśmy trochę inni niż w kontaktach z przyjaciółmi, i jeszcze inaczej możemy zachowywać się np. w pracy albo w internecie. Dostosowujemy się do otoczenia, żeby sprawniej w nim funkcjonować. Jeśli to otoczenie było dla Twojego chłopaka silnym zagrożeniem zamiast bezpieczną przystanią, mógł dla własnego dobra schronić się w swoim wnętrzu pod mocną skorupą. W takiej sytuacji jego absurdalne kłamstwa mogą być formą obrony, taką zbroją, która zabezpiecza go przed kolejnymi bolesnymi ciosami. Nie wiedząc kim naprawdę jest, nie będziesz mogła go skrzywdzić - może tak to u niego działa. Rzecz jasna nie masz zamiaru go krzywdzić, ale jednak życie nauczyło go, że bliskie osoby potrafią ranić najbardziej, dlatego jest wyjątkowo ostrożny.

Psychoterapia? Oj zdecydowanie by się przydała. Ale sama też możesz być dla niego terapeutką. Ucz go miłości, przywiązania, szczerości, wybaczania i tego wszystkiego czego nie miał w domu.

Link to comment
Share on other sites

Tak, zaproponowałamm mu, żeby poddal się psycjoterapii i mam nadzieje ze w tym roku się przełamie i pójdzie do psychologa. Ja już nie mam siły go sprawdzac, choć wydaje mi się , że wiele mi podaje na tacy..

Dzięki !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
    
    
  • 0 comments
   Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
  • 0 comments
   Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
    
    
    
  • 0 comments
   Kiedy ostatnio dane ci było doświadczyć głębokiego relaksu, któremu towarzyszy stan błogości, poczucia harmonii wewnętrznej i kojącego spokoju? Mam nadzieję, że miewasz takie odczucia nierzadko. Jeśli jest jednak inaczej, rozważmy, co można zrobić, aby sytuację poprawić. Wersja audio poniżej, a wersja tekstowa tutaj.
    
    
  • 0 comments
   Nadciąga weekend i być może niektórzy poświęcą chwilę albo dwie na jakiś serial. Nie mam na to za dużo czasu, więc wolę za często do tego typu produkcji nie zasiadać, bo niekiedy ciężko oderwać się. Wstrzemięźliwość we wszystkim – nawet we wstrzemięźliwości, więc robię wyjątki. Jako psycholog cenię barwne postacie, interesujące relacje i tym samy interakcje między bohaterami. Dramaturgia, wątki psychologiczne i niecodzienny obyczajowy kontekst też mają znaczenie. Jeśli zatem ktoś podziela sympatię do takich klimatów, może sięgnąć po „Po złej stronie torów”. Fabuła wciąga, ale jest to zarazem studium głęboko dysfunkcyjnej rodziny, która próbuje sobie radzić w obliczu splotu fatalnych okoliczności. A charaktery poszczególnych postaci zdecydowanie tego nie ułatwiają. Pierwszy sezon jest fenomenalny, natomiast pomimo słabszej jakości sezonu trzeciego, nawet tam dochodzi do takich scen, które wstrząsają nami na tyle mocno, że aż przydałyby się pasy bezpieczeństwa. Mocne. Podobało mi się. A Wy co polecacie?


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.