Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

Koko91

Problem z akceptacją pracy partnera

Recommended Posts

Cześć,  

Piszę do Was z problemem z jakim borykam się od miesięcy. Jesteśmy razem ponad dwa lata, wcześniej zanliśmy się rok. Mój chłopak pracuje w służbach. Ma dyżury 24h, pracuje w święta, weekendy i oczywiście jest do dyspozycji kiedy go wezwa. I tu zaczyna się problem. Nie potrafię zaakceptować jego pracy a raczej tego jak to definiuje jego a za tym idzie wspólne życie. Przez pracę nie było go już wiele razy w kryzysowych momentach w moim życiu - śmierć, pogrzeb bliskiej osoby. O wspólnych świętach można zapomnieć. Prawie każdy weekend spędzam sama. Bo wraca zmęczony. Ma też drugą pracę,  często wraca pózno.  Seksu jest między nami coraz mniej. Nie pamiętam już co to bliskość.  Nie pasuje mi totalnie jego styl życia zdefiniowany przez jego grafiki. Nie potrafię sobie wyobrazić naszej przyszłości ale go Kocham. W głowie mi już chodzi rozstanie, bo po co mamy obydwoje się kłócić (kłótnie są o jego pracę, o to że dla niego święta nie mają znaczenia) .

Proszę doradźcie co robić. Czy ze mną jest coś nie tak ? Rozstać się czy zostać?

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że szczerą rozmową i wsparciem więcej zdziałasz niż kłócąc się z nim. Moim zdaniem to super, że są ludzie, którzy pracują w służbach i poświęcają się dla innych, że im się chce, że nie idą na wygodę - 8 godzin i do domu.

Uważam, że jeśli będziesz go wspierać, dasz mu wyraźny sygnał, że szanujesz jego pracę i wybór, to to zaowocuje szczerością z jego strony. Wtedy możesz poprosić go, żeby w święta tak ułożył grafik aby chociaż jeden dzień być z Tobą i rodziną. Seks i bliskość też wrócą. Najgorsze co może być to mieć z tyłu głowy, że kobieta mnie nie wspiera, że znowu wrócę do domu i będzie awantura.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.