Jump to content
  • psycholog-online-kolo.jpg

Poczucie smutku i bezsensu


Recommended Posts

Nie za bardzo wiem od czego zacząć, bo mam wrażenie, że w każdym aspekcie mnie i mojego życia jest "coś nie tak". Ale zacznijmy: mam 23 lata, nie mam zbyt szczęśliwej i kochającej rodziny, co bardzo mnie boli (od dziecka słuchałam/słucham kłótni rodziców, awantur). Zawsze byłam nieśmiała, ciężko nawiązywało mi się kontakty z ludźmi, żadna ze mnie dusza towarzystwa. Tak jest do teraz chociaż w związku z pracą i studiami naprawdę staram się i przełamuję, by jakoś w społeczeństwie funkcjonować. Dużo rzeczy mnie stresuje i to takich mało ważnych jak pójście do sklepu, zadzwonienie gdzieś itp. Oczywiście mam też niskie poczucie własnej wartości. Uważam się za brzydką i nudną osobę. Mam problem z wyrażaniem własnego zdania. Jakimś cudem znalazłam chłopaka, ale od roku (związek trwa 3) mam coraz więcej wątpliwości, czy ja go naprawdę kocham, a może tylko lubię jako przyjaciela? Może jest mi po prostu z nim wygodnie? Ostatnio jest mi szczególnie ciężko. Nic nie ma sensu, więc mogłabym leżeć i patrzeć w sufit bez końca. Jest tyle smutku we mnie i tyle do naprawienia, a ja nie mam siły już walczyć, próbować się zmienić... Mam wrażenie, że to trwa od dzieciństwa... Jakbym już była skazana na takie życie. Czasem bywa lepiej przez np. dwa tygodnie, a potem jest zjazd totalny i potem znowu całkiem pozytywny czas. Teraz czuję, że to nie tylko zjazd, a coś więcej, boję się, że z tego nie wyjdę, że już tak zostanie. Proszę o jakąkolwiek pomoc, może poukładanie trochę moich myśli za mnie i wskazówki co robić, od czego zacząć. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Cześć

Dam Ci radę która zawsze dostawałem od ojca " uśmiechnij się, wyjdź z domu i patrz pozytywnie na życie" !

A tak na poważnie, mogę polecić Ci tylko spotkanie z lekarzem psychiatrą w celu ustalenia Twojego stanu i planu na kolejne kroki. Musisz się przygotować, że wizyta może nie wypalić za pierwszym razem, ale warto szukać rozwiązania. Przechodziłem podobną drogę jak Ty ( przynajmniej tak to wygląda z Twojego opisu) i dopiero jak sytuacja rozłożyła mnie totalnie to sięgnąłem po pomoc. To był duży błąd... ale z drugiej strony wiedza ogólna o zaburzeniach emocjonalno-psychicznych jest śmieszna w naszym kraju. Dalej walczę z wieloma problemami , decyzjami. Czasami jest super, czasami kiepsko - ale najważniejsze: znam te uczucia i wiem jak działać kiedy przychodzą.

Nie jestem lekarzem czy terapeutą, więc nie powiem Ci co robić dalej. Mogę Cię tylko zapewnić, że to co się dzieje ma swoje podłoże i ma swój cel. Mogę Cię również zapewnić, że leczenie jest skuteczne ( chociaż dobranie metody czy leków to często droga przez mękę :/ ). Mogę również Ci zagwarantować, że masa osób które uważasz za super, również ma podobne problemy - tylko ukrywają je inaczej. Każdy radzi sobie jak może :).

Znajdź wilka, poznaj wilka, pokochaj wilka !

Trzymaj się.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Hej mam podobną sytuację, ciągłe poczucie braku sensu w życiu, zero motywacji, czasem nie chcę nawet wstawać z łóżka i zdarza się, że tego faktycznie nie robię.. w końcu się przełamałem i zajrzałam do polecanej aplikacji HH24 i zapisałem się na psychoterapię online. "Chodzę" tam już od pół roku i muszę przyznać, że widzę poprawę. ;) 

Edited by tomaszpio
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.