Jump to content
  • psycholog-online-skype-20222.jpg

mój partner nie czuje zazdrości


Kropka
 Share

Recommended Posts

Witam,

mam 26 lat mój facet 24. Nasz związek trwa 8 miesięcy.  On w ogóle nie czuje zazdrości w stosunku do mojej osoby. Czy to jest normalne?

Często jestem zaczepiana w różnych miejscach, co mu także nie przeszkadza.

Mówi też że mogę spotykać się z kolegami. Gdy wychodzę na imprezy ani trochę nie zadaje pytań z kim się bawiłam a jak usłyszy o płci przeciwnej nie okazuje żadnych reakcji. Nie dopytuje ( w odróżnieniu ode mnie) Uśmiecha się jest taki jak wcześniej. Kiedyś mi powiedział że nie ma nic przeciwko abym spotykała się z kolegami jeśli żaden z nich mnie nie dotknie.

Czy to oznaka, że mało jest w nim uczuć do mojej osoby? Nie martwi się że mógłby mnie ktoś poderwać. Jak mogę o tym myśleć?

 

Link to comment
Share on other sites

Hmm, rzadko spotykane, ale świadczy raczej o dojrzałości i poczuciu własnej wartości. Zazdrość z reguły jest problemem w związkach. Twój partner widać uznał, i słusznie, że nie jest istotne czy ktoś Cię podrywa, tylko co Ty z tym zrobisz. Okazuje zaufanie co też jest cenne i warte docenienia. Nie piszesz nic jak układa się ogólnie w Waszym związku, ale jeśli to jedyny problem, to ciesz się, że nie traktuje Cię jak swoją własność ( co nagminnie się zdarza) i obdarza Cię zaufaniem, bo to czy będzie miał powód do uzasadnionej zazdrości, zależy od Ciebie 🙂

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedź. :)

Układa się co raz lepiej myślę. Natomiast on jest dość mało wylewny okazuje mi czułość gestami. Ciągle mógłby się do mnie przytulać i w sklepie i przy znajomych obejmować. Ale jedyne słowa świadczące o jego uczuciu to gdy mówi "zależy mi na tobie" ja bardzo chciałabym mu powiedzieć że jestem zakochana w nim ale nie wiem czy on to czuje.. Żadne z nas tego jeszcze nie wyznało. Nie mówi do mnie również pieszczotliwe. ( mi się zdarza i myślę ze czuje się on wtedy dziwnie)Tym bardziej nie liczę że szybko usłyszę kocham ... choć brakuje mi też słownej czułości.

Czasami myślę że jest ze mną by po prostu nie być samemu.  To mój drugi chłopak poprzedni i słownie i w gestach wyrażał miłość byłam o tym przekonana po paru miesiącach z tym jest inaczej. Nie wiem.. mówią że jak ma się wątpliwości co do uczucia mężczyzny to znaczy że ich nie ma, bo gdyby były nie myślałabym o tym.

Link to comment
Share on other sites

2 dziewczyną... z poprzednią był zakochany ale jak mi się zwierzał tylko na początku  kilka miesięcy później mu wszystko minęło i trwał w tym kilka lat. Tak mi powiedział.

Boje się mu powiedzieć ponieważ on ostatnio stwierdził że jestem przewrażliwona na jego punkcie bo mu się często przyglądam i pytam czy go coś zabolało albo co się dzieje gdy się zamyśla..

Więc jakby sam dał mi do zrozumienia abym była chłodniejsza...

Ciężkie, prawda? Być w związku i nie mówić co czujesz... :/

Link to comment
Share on other sites

Jeśli widać, że kobieta jest pewna, zrównoważona psychicznie i wierna to nie ma najmniejszego podejrzenia że ktoś jej zawróci w głowie, więc nie ma zazdrości. Możesz być z siebie dumna. Dostałaś max zaufania, nic nie kombinuj. Też tak robię ....a właściwie to robiłem. Po czasie się okazało że chyba nie można mieć do nikogo zaufania max ;) Też nie można nikogo na siłe trzymać i ograniczać, każdy odpowiada głową za swoje czyny.

Link to comment
Share on other sites

Czy naprawdę najważniejsza jest formułka ,, kocham Cię"?, tak często nadużywana. Sama piszesz, że poprzedni chłopak wyraził to szybciej, a jednak jest już byłym. Ważniejsze są zawsze czyny od słów, nie każdemu przychodzą one z łatwością, dla niektórych mężczyzn pieszczotliwe słówka są mało męskie. Ale chętnie Cię przytula, nie krępuje się przy innych, mówi, że zależy...to chyba więcej niż słodkie słówka. Ty nie powiedziałaś mu tego, choć chciałabyś, a dziwisz się jemu. Doceń to co wartościowe w chłopaku i uszanuj jego sposób okazywania uczuć, bo każdy człowiek jest inny. Zastanów się, czy aby na pewno Ty jesteś zakochana 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ja jestem zakochana ale cóż począć. Za każdym razem czuje ze to mi bardziej zależy. Chciałabym mu sama powiedzieć ale on chyba I tak to widzi i mam przeczucie ze on odpowiedzialby ze się cieszy i tyle. I czułabym się zle ze on jest ze mną bo mnie lubi i ma z kim sypiać ... czyli ze mnie wykorzystuje :///  

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.