Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

Recommended Posts

Mam 24 lata, z moim chłopakiem jesteśmy 2 lata razem. Mam duży problem z agresją, chociaż jest to chyba za duże słowo. Chodzi o to że często na niego krzyczę, ja przez to nie mam niczego złego na myśli po prostu taka jestem ale jemu bardzo to przeszkadza co mnie nie dziwi ale chciała bym to zmienić, prosiłam go nie jednokrotnie że jeśli krzyczę to żeby po prostu też mi pomógł i o tym mówił bo ja tego nie kontroluje, dla mnie to jakby normalne nie widzę kiedy to robię.

Kolejna sprawa jest moją chora zazdrość. On ma dziecko z inną kobietą nigdy mi to nie przeszkadzało że chodzi do dziecka że spędza z nim czas, wręcz przeciwnie zawsze bardzo się cieszę że tam chodzi. Często czytałam jego wiadomości z tą dziewczyną z ciekawości po prostu ale zaczynam mieć głupie podejrzenia pewnego dnia przyszedł od dziecka i pachniał damskimi perfumami tłumaczył się że to były perfumy jego syna i w sumie faktycznie nie były one typowo damskie więc mogło mi się to wydawać. Wiem że mnie nie zdradza i nie robi nic złego tam ale w środku mnie po prostu aż kręci jak sobie pomyślę że jednak mogło by coś być. Dodam jeszcze że ona nadal coś do niego czuje kiedyś dostawał od niej dziwne smsy czy on ja jeszcze kocha. On jest osobą która mi o niczym nie mówi, nie powie że musi kupić coś synowi czy co kolwiek takiego, dlatego też często czytałam jego smsy bo gdybym nie czytała to by mi niestety nie powiedział.

Po półtora roku bycia razem jego rodzeństwo wyglądało mi się że on ma prawdopodobnie drugie dziecko, rozwaliło mnie to od środka bo oczywiście mi o tym nie powiedział i mimo tego że wiedział że ja już to wiem to przez parę dni miał problem sam mi o tym powiedzieć, musiałam to jakby wydusić z niego. Jest to przykre i smutne że po takim czasie nie powiedział mi o tym, dodam jeszcze że mieszkaliśmy już razem więc jakby ten związek był już dość poważny więc raczej powinnam o tym wiedzieć od samego początku. Chociaż u nas bardzo szybko to wszystko się potoczyło między nami więc też trochę rozumiem to że było mu już z czasem coraz ciężej powiedzieć mi o tym. A jak zapytałam dlaczego mi o tym nie powiedział to odpowiedział że bał się że nie będę go chciała z taką przeszłością. Dowiedziałam się pół roku temu o tym on do tej pory nie złożył nic o zrobienie testów DNA czy faktycznie jest to jego dziecko, nie robi nic. Ja już po prostu nie daje rady psychicznie z tymi myślami.

Kolejna sprawa jest to że przychodzi z pracy i odrazu siedzi w telefonie, pół dnia mi pisze że chce już do mnie że chce się przytulić i takie tam a jak przychodzi to mnie ma głęboko w dupie siedzi i gra, codziennie zwracam mu uwagę o telefon i codziennie mi robi awantury że on nie ma kiedy grać. A czas na mnie? Jest go już coraz mniej. Jak go poznał byłam w szoku że jest taka osoba która w ogóle nie siedzi w telefonie a teraz jest po prostu od niego uzależniony. Mam wrażenie że woli siedzieć w telefonie grać czy przeglądać ładne dziewczyny na Instagramie czy tiktoku niż siedzieć ze mną i myślę że to wszystko ma związek z tym że cały czas krzyczę i się unoszę. Co mam robić? :(

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Cześć

Krzyczysz bo czujesz się niezrozumiana i bezsilna tak myślę.

Gdyby partner okazywał Ci tyle uwagi ile potrzebujesz myślę że byłoby inaczej. Jesteś sfrustrowana także jego tajemnicami i tym że nie dzieli się z Tobą ważnymi rzeczami.

Może postaraj się przez tydzień w ogóle nie krzyczeć i zobacz czy on będzie zachowywał się inaczej w stosunku do Ciebie? Może zacznie też się więcej zwierzać.

Jego też rozumiem bo negatywne komentarze, czy krzyki odbierają całe chęci czasami. Sama nie potrafiłabym być dla kogoś kochana jakby krzyknął na mnie lub mnie zbrukał.

Opowiada Ci czasami sam z siebie jak było u dziecka? Czy tylko ty pytasz zawsze?

Link to comment
Share on other sites

Czasem sam opowiada ale rzadko. Próbowałam zmienić to i nie krzyczeć on nawet nie widział mojej zmiany i gdy tylko mu powiem że ta zmiana była on odrazu mi zarzuca że jej wcale nie było, że było widać to przez 2 dni. Teraz kłócimy się codziennie ja już naprawdę nie wiem co mam robić 

On gdzieś wychodzi okazuje się że jest u innego kolegi niż miał być więc mówię mu żeby mi po prostu mówił gdzie jest. To ma wielki problem ze przecież on nie musi mi się ze wszystkiego zwierzać. Umawiam się z nim gdzieś na mieście żeby gdzieś wyjść on wiecznie mnie wystawia i nie rozumie że mnie to boli. Chce spędzić czas tylko z nim to jest milion pytań czy ktoś może iść z nami 

Ja zwierzam mu się ze wszystkiego chociaż ostatnio mówię mu coraz mniej tak samo jak on mi przez ten cały czas. Naprawdę już jestem bezradna 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.