Jump to content

Problemy z pracą i fobie przez używki


MtDeon

Recommended Posts

Dzień dobry, 

jestem nowy, to mój pierwszy post. 

Postanowiłem napisać, ponieważ chciałbym prosić o poradę. 

Przez 3 lata miałem nieprzyjemną przygodę z używkami, substytut marihuany.  Potrafiłem palić przez tydzień codziennie, bo bez tego filmy, spacery i ogólnie codzienność wydawały mi się nudne. Gdy się kończyło nie miałem żadnych objawów odstawiennych (ośrodek nagrody jest  w porządku), ale kusiło mnie, gdy była okazja, by "zapalić", np. gdy zostawałem san na kilka dni w domu. Czasami była przerwa pół  roku, czasami rok, czasami dwa tygodnie. Dałem sobie z tym spokój, nie chcę, bo zbyt dużo mnie to kosztowało, i nie chodzi mi o pieniądze.

Ta zabawa kosztowała mnie poważnymi problemami w pracy. Pracowałem biurowo, gdzie liczy się kreatywność, aktualizowana wiedza itp. Dwukrotnie straciłem pracę, ponieważ byłem bardzo rozkojarzony. Dwa razy zmieniłem pracę, ponieważ poszedłem na lepsze warunki, ale raz zwolnili ze względu a likwidację działu. W efekcie w CV mam wiele pozycji kilku miesięcznych, przez co padają pytania, dlaczego tak często zmieniam pracę (ponieważ kolejni płacili więcej? Tego nie mogę powiedzieć)

Dostałem fobii społecznej, nie spułchwalałem się z kolegami z pracy czułem się jak obcy, niekompetentny do swojego stanowiska, moja samoocena spadła do zera, przestałem śledzić nowinki branżowe, podświadomie zacząłem "wychodzić" z branży, chociaż trudno znaleźć coś lepszego i lepiej płatnego w moim zawodzie.

Trudno mi od dwóch miesięcy znaleźć pracę, chociaż w zawodzie jestem 8 lat. Teraz znowu nie zostanę zatrudniony (to już czwarta rozmowa wieloetapowa). 

Straciłem sens pracy w zawodzie. Nie mam żadnej motywacji, nie czuję się w tym dobry, chcę się poddać. Nawet prywatnych klientów już nie szukam (jako freelancer).

Wiem, że takie podejście jest złe. 

Chciałbym zapytać, czy jest sens skupić się na zaktualizowaniu swojej wiedzy branżowej i dalej próbować swoich sił w tym, czym zajmuję się od kilku lat, czy jednak dać sobie spokój i szukać czegoś innego? Mam okazję, by dość szybko nadrobić braki, ale czy to ma sens?

Cały czas mam wrażenie, że każdy mnie w branży kojarzy. Czy to Wrocław, Warszawa, Katowice czy Poznań mam wrażenie, że w każdej agencji wiedzą o mnie i celowo mnie nie zatrudniają, ponieważ wiedzą, że "to on", ten, który nic nie wie, co zmienia pracę.  Nie ogranicza mnie jedno miasto praca zdalna) a mimo to boję się, wstydzę się ponownie sie starać, bo mam wrażenie, że w czasie okresu próbnego znowu się na mnie poznają i zakończą współprace. 

Mam 32 lata, dawno powinienem być seniorem lub starszym, a nawet wśród junorów czuję się jako ten gorszy.

Co powinienem zrobić?

Link to comment
Share on other sites

Jak to co? Naprawić to co znane, a jak naprawione nie będzie dobrze działało to szukać nowego. Spróbuj polubić swoją pracę, uporządkować zdobytą wiedzę, pracować zgodnie ze sztuką, być fachowcem i cieszyć się z dobrze wykonanej pracy. A jak się nie uda w skończonym i rozsądnym czasie, to zajmiesz się czymś innym.

"źródłem kompetencji jest poczucie kompetencji" 100 sekretów ludzi sukcesu - david niven

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jakie metody mogą zwiększyć nasze osiągi wtedy, gdy działania wymagają korzystania z pamięci, związane są z uczeniem się?
    
    
  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.