Jump to content

Sny


Magda221

Recommended Posts

Nie wiem czy powinnam to pisać ,ale nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedzi ani porad na mój problem. Od 2 lat cyklicznie średnio 2 razy w roku pojawiają się u mnie okropne koszmary, tak zwany paraliż senny, czasem gdy jeszcze drzemię wydaje mi się że słyszę kroki czy tym podobne dźwięki. Trwa to około dwóch do trzech tygodni. W tym okresie czasowym mam je codzienne po kilka koszmarów na noc, budzę się w panice i próbuję ochłonąć. Są na tyle realne ,że często pytam się moich współlokatorów czy takie sytuacje miały miejsce, samej zajmuje mi dobrą chwilę żeby ustalić czy to na pewno był sen. W tym dwu trzy tygodniowym cyklu nie nękają mnie tylko gdy śpię z kimś w jednym łóżku.

Czynniki stresowe nie wpływają na nie. Pojawiają się zarówno w okresie silnie stresowym dla mnie jak i w całkowicie sielankowym.

Link to comment
Share on other sites

 • 3 weeks later...

Mam ten sam problem,przed 20 rokiem życia miałam falowe,realistyczne sny katastroficzne,powodzie itp.Raz obudziłam się i byłam przekonana,że żyje w czasie o 2 lata wcześniej niż rzeczywisty  i chciałam iść do szkoły która dawno skończyłam,byłam w szoku,kiedy po pół h zdałam sobie sprawę jak wyglada rzeczywistość.Tamten okres minął i teraz wiem,że silna sytuacja stresowa,śmierć bliskiej osoby,wypadek czy inne były tego przyczyna.Wszystko było w porządku do momentu kiedy zmarła moja mama,koszmary wróciły,śniło mi się,że chodzą po mnie pająki rano wstałam cała podrapana,sny wyczerpujące, realistyczne.Najgorszy sen w całym moim życiu to horror,zasnęłam w ciągu dnia i koło mnie usiadła moja mama,zapytałam się co tu robisz?przeciez nie żyjesz...Musisz pogodzić się z tym,że umarłaś i odejść.I wtedy ona położyła rękę na moich ustach żebym przestała gadać i powiedziała: to tylko tobie się tak wydaje.Wierz lub nie kiedy się obudziłam miałam uczucie jak ktoś właśnie zabrał rękę z moich ust czułam to jeszcze pare minut po przebudzeniu,byłam pewna na 99% ze była koło mnie.Moja siostra mówi,że chyba jestem medium bo zmarli dowiedziali mnie parami w snach.Mam tez taki powtarzający się sen gdzie błądzę w budynku i wtedy przychodzi osoba która już nie żyje i wyprowadza mnie z niego za rękę.Od trzech lat mam spokój,także uważam,że to wynik stresu ale pewności nie mam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
    
    
  • 0 comments
   Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
  • 0 comments
   Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
    
    
    
  • 0 comments
   Kiedy ostatnio dane ci było doświadczyć głębokiego relaksu, któremu towarzyszy stan błogości, poczucia harmonii wewnętrznej i kojącego spokoju? Mam nadzieję, że miewasz takie odczucia nierzadko. Jeśli jest jednak inaczej, rozważmy, co można zrobić, aby sytuację poprawić. Wersja audio poniżej, a wersja tekstowa tutaj.
    
    
  • 0 comments
   Nadciąga weekend i być może niektórzy poświęcą chwilę albo dwie na jakiś serial. Nie mam na to za dużo czasu, więc wolę za często do tego typu produkcji nie zasiadać, bo niekiedy ciężko oderwać się. Wstrzemięźliwość we wszystkim – nawet we wstrzemięźliwości, więc robię wyjątki. Jako psycholog cenię barwne postacie, interesujące relacje i tym samy interakcje między bohaterami. Dramaturgia, wątki psychologiczne i niecodzienny obyczajowy kontekst też mają znaczenie. Jeśli zatem ktoś podziela sympatię do takich klimatów, może sięgnąć po „Po złej stronie torów”. Fabuła wciąga, ale jest to zarazem studium głęboko dysfunkcyjnej rodziny, która próbuje sobie radzić w obliczu splotu fatalnych okoliczności. A charaktery poszczególnych postaci zdecydowanie tego nie ułatwiają. Pierwszy sezon jest fenomenalny, natomiast pomimo słabszej jakości sezonu trzeciego, nawet tam dochodzi do takich scen, które wstrząsają nami na tyle mocno, że aż przydałyby się pasy bezpieczeństwa. Mocne. Podobało mi się. A Wy co polecacie?


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.