Jump to content

Nie mam ochoty na seks z partnerem


nela453

Recommended Posts

Witam, mam 20lat, z moim partnerem jesteśmy już 6lat razem, dogadujemy się i nie mamy większych problemów w naszym związku, z wyjątkiem jednego. Od pół roku nie mam ochoty na większe zbliżenia, często robiłam to z przymusu, żeby nie był zły. Uważam, że jego złość i obrażanie się na mnie z tego powodu jest kompletnie nieuzasadnione. Jestem osobą wierzącą, i wolałabym aby seks był po ślubie, jednak wewnątrz siebie wiem, że ślub może nic nie zmienić w tej w kwestii. Nie wiem skąd ta blokada, zwyczajnie nie che, żeby mnie dotykał, i nie chce tego już robić na siłę,  momentami bardzo się tego brzydzę. Czuję się winna ale wiem, że seks to nie jest mój obowiązek, nie chce go stracić ale nie rozumiem czemu On nie chce zrozumieć tego, że jest mi ciężko i że potrzebuję przerwy od tego.. ostatnio robiliśmy to jakieś 2tyg temu, nie sprawiło mi to radości wręcz odwrotnie. Widzę,  że moja psychika bardzo na tym cierpi, co powinnam zrobić??

Link to comment
Share on other sites

Naprawdę myślisz, że oszukując ukochaną osobę utrzymasz ją przy sobie? Rozumiem, że boisz się, że cię zostawi i całkiem możliwe, że tak będzie, ale jedyną słuszną decyzją jest postawienie go przed wyborem. Jeśli cie kocha, to poczeka aż będziesz na to gotowa i pomoże ci polubić seks. Jeśli nie, to czy warto być z kimś takim? Z kimś komu albo nie zależy na tobie na tyle, albo nie dojrzał jeszcze do tego, że seks nie jest najważniejszy i nie jest to coś co przychodzi bez wysiłku, starań i wyrzeczeń z obu stron.

Jeśli będzie wolał inną, która chętnie zrobi wszystko na co będzie miał ochotę to lepiej żeby odszedł. Bo zapewniam cię, że nie ma takiej kobiety, która zawsze ma ochotę i zawsze chętnie zrobi wszystko co będzie chciał. Z początku z pewnością, ale po latach już nie. Do takich rzeczy jak dbanie o satysfakcjonujące życie seksualne w związku się dojrzewa.

Ty masz cięższy start, ale nie zamartwiaj się tym. Nabierzesz umiejętności rozumienia swojego ciała i swoich potrzeb oraz komunikowania ich partnerowi wcześniej niż większość kobiet w twoim wieku. A chłopak, który się z tobą teraz zwiąże i zostanie z tobą mimo konieczności pracy nad waszym seksem będzie prawdziwym skarbem.

 

Link to comment
Share on other sites

Cytat

Jeśli cie kocha, to poczeka aż będziesz na to gotowa

Ale czy to w ogóle ma sens? Ile trzeba czekać, rok, dwa, a może do późnej starości? Dla mnie to bez sensu.
Mało tego, partnerka może powiedzieć że podniecają ją inni ale ty akurat nie i ona nie wie dlaczego tak. Pewnie powie prawdę, bo to jakoś tak głupio działa. 

Przeszukałem "cały" Internet, książki i inne w tym temacie. Wniosek jest jeden, to się nie może dobrze skończyć. Jedna strona jest tu pokrzywdzona. To się przerodzi w złość, a w najlepszym wypadku w obojętność, ale zawsze będzie o to żal. 

Link to comment
Share on other sites

Nie miałam na myśli biernego czekania, tylko wspólną pracę i ewentualnie leczenie. Nie wierzę w związki w których jest sprawiedliwość i symetria, bo to utopia. Zawsze czegoś brakuje, zawsze z czegoś trzeba zrezygnować, jakieś swoje potrzeby stłumić. Bo jeśli nie, to będą wiecznie nierozwiązane konflikty i uczucie zawodu. Jest różnica między tym czego nie dajesz partnerowi bo nie chcesz, a tym czego po prostu nie możesz. Jeśli twój partner nie potrafi cię zaspokoić, to może przynajmniej zechce się tego nauczyć, a jeśli nie jest to możliwe, ale go kochasz, to zrezygnujesz z tego czego chcesz, bo miłość będzie silniejsza niż twoje potrzeby. Chyba mało ludzi potrafi tak kochać...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
    
    
  • 0 comments
   Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
  • 0 comments
   Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
    
    
    
  • 0 comments
   Kiedy ostatnio dane ci było doświadczyć głębokiego relaksu, któremu towarzyszy stan błogości, poczucia harmonii wewnętrznej i kojącego spokoju? Mam nadzieję, że miewasz takie odczucia nierzadko. Jeśli jest jednak inaczej, rozważmy, co można zrobić, aby sytuację poprawić. Wersja audio poniżej, a wersja tekstowa tutaj.
    
    
  • 0 comments
   Nadciąga weekend i być może niektórzy poświęcą chwilę albo dwie na jakiś serial. Nie mam na to za dużo czasu, więc wolę za często do tego typu produkcji nie zasiadać, bo niekiedy ciężko oderwać się. Wstrzemięźliwość we wszystkim – nawet we wstrzemięźliwości, więc robię wyjątki. Jako psycholog cenię barwne postacie, interesujące relacje i tym samy interakcje między bohaterami. Dramaturgia, wątki psychologiczne i niecodzienny obyczajowy kontekst też mają znaczenie. Jeśli zatem ktoś podziela sympatię do takich klimatów, może sięgnąć po „Po złej stronie torów”. Fabuła wciąga, ale jest to zarazem studium głęboko dysfunkcyjnej rodziny, która próbuje sobie radzić w obliczu splotu fatalnych okoliczności. A charaktery poszczególnych postaci zdecydowanie tego nie ułatwiają. Pierwszy sezon jest fenomenalny, natomiast pomimo słabszej jakości sezonu trzeciego, nawet tam dochodzi do takich scen, które wstrząsają nami na tyle mocno, że aż przydałyby się pasy bezpieczeństwa. Mocne. Podobało mi się. A Wy co polecacie?


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.