Jump to content
  • psycholog-online-kolo.jpg

Problem z ponownym otwarciem się na ludzi.


Marysiaa
 Share

Recommended Posts

Witam.

W grudniu dowiedziałam się, że moja przyjaciółka, która wiedziała o mnie wszystko i mój były chłopak (była to moja pierwsza miłośc i mimo tego ze nienawidziłam go z całego serca po rozstaniu i tak dalej go kochałam oczywiście wypierając się tego. On również był moim przyjacielem. Nie jesteśmy razem juz 2lata lecz kontakt był, z przerwami ale był. Podczas tych 2 lat on i ja byliśmy w innych związkach)    mieli romans za moimi plecami. Nie wiem czy przespali się raz, nie chce wiedzieć ile to trwało bo nie boli mnie fakt ze to się stało. Jestem zdania ze jestesmy tylko ludzmi i nie była bym zla gdyby któreś z nich miało jaja aby mi o tym powiedzieć. Zniszczył mnie fakt, ze gdy się o tym dowiedziałam zostalam zwyzywana "co ty wymyślasz, pogieło cie''.KŁAMSTWO, OSZUSTWO I ZŁAMANE SERCE PORAZ ĘTY. Wiec uwierzyłam i nie drążyłam temat mając to z tyłu głowy.            5 minut później dostałam wiadomość od pseudo przyjaciółki ze mnie przeprasza, ze nie wiedziała jak mi powiedzieć bo tak jej było GŁUPIO.

WIEDZIAŁA ze była to moja pierwsza miłość WIEDZIAŁA ze mimo tego ze nie jestemy razem cały czas to nie wygasło.

 

Mój związek z owym chłopakiem trwał 3 lata, pierwsza miłość. I jego i moja. Kłóciliśmy sie z czasem coraz bardziej. On zamiast porozmawiać ze mną. Po tych trzech latach po prostu mnie zostawił. Dzień w dzień razem i nagle tak po prostu to koniec. Po kilku tygodniach był juz z inną. Dowiedziałam sie tego przypadkiem jak przejrzałam jego telefon. Uczucie destrukcyjne. Dalej pamiętam co wtedy czułam ale było dawno i już mnie nie rusza. 

Nie sądziłam, ze był taki. Mimo swoich wad zawsze uważałam ze jest lojalny i PRAWDZIWY. Z czasem zaczęły nie zgadzać mi się wersje które słyszałam od niego i od znajomych. Mieliśmy wspólnego kumpla z którym wychowywał się w domu dziecka i miałam dobry kontakt z jego kuzynem. Byłam pewna że tą dziewczynę poznał jeszcze gdy był ze mną w związku. Zarzucałam mu to nie raz. Wypierał się. Po kilku latach okazało się ze miałam racje. 

 

W grudniu, gdy dowiedziałam się o tym stwierdziłam, ze nie chce mieć z nimi kontaktu bo to jak się tłumaczyli i próbowali się wybielić było załosne. Zablokowałam ich wszędzie i do dziś nie mam kontaktu i mam nadzieje ze ich wiecej nie zobacze.

Myślałam, ze byłam dla nich tak samo ważna jak oni dla mnie.

 Dwa miesiące temu zakończyłam toksyczny związek z facetem który był nie dojrzały i nie stabilny emocjonalnie i weszłam w współuzależnienie. Teraz zrozumiałam ze to nawet nie była miłość tylko plasterek po tamtym. Wyleczyłam się i przez to co się wydarzyło w grudniu mysle ze relacja z nim jest mało istota lecz wolałam o niej wspomnieć

z nim też urwałam kontakt

 

Chciałabym na nowo nauczyć się ufać ludziom, potrafić z nimi rozmawiać, poznawać ich. Nie umiem się otworzyć. Brakuje mi pewności siebie. Wyczytałam z ksiązki, że mam epizody depresyjne, apatie oraz  Kieruje się tzw. Czytaniem w myslach, czyli odrazu zakładam, że osoba z którą rozmawiam zrobi mi krzywdę lub ma mnie za osobe głupią. Smutek i rozpacz były na porządku dziennym. Alkohol i przelotny seks był zawsze dla mnie odskocznią. Pomagało ale na chwile. Stwierdziłam ze aby sobie pomóc nie moge pić alkooholu bo wtedy jest jeszcze gorzej. Zaczełam praktykować joge, czytać ksiązki oraz słuchać podcastów głownie w kierunku psychologii. Niestety nie pomaga mi to w żaden sposób.  

Mam nadzieje ze napisałam wszytsko dość zrozumiale.

 

Link to comment
Share on other sites

Dobrze zrobiłaś że kontakty z byłymi zerwałaś, nie ma co tracić czasu na nich nawet w myślach. 

Nie zawsze od razu trafi się na TEGO jedynego. Ważne żeby w odpowiednim momencie się odciąć a nie jak co niektóre dziewczyny trwać w chorym związku. 

A co nowo poznanych, nie możesz się bać, bo może właśnie teraz poznasz kogoś wartościowego. Wiadomo że nie od razu mu zaufasz, ale próbować powinnaś. Jeśli potrzebujesz czasu odpocznij, zajmij się sobą, nabierz pewności siebie i wtedy dumna 😉zacznij szukać. 

  • Jestem za to wdzięczny 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.