Jump to content
Kaszmir1

Zaburzenia lękowe, wahania nastroju, problemy z odżywianiem,

Recommended Posts

Witam, jestem 18-letnią tegoroczną maturzystką, która w swoim życiu miała parę prób udania się do poradni psychologicznej, lecz lęk okazał się być silniejszy. Moje problemy zaczęły się w okolicach września 2018 gdy moi rodzice byli bardzo blisko rozwodu, choć wszystko się już ułożyło pomiędzy nimi. Mój ojciec był alkoholikiem odkąd pamiętam, mam z tym wiele ciężkich wspomnień, w tym wieczór w którym jako 12-letnie dziecko wzięłam garść losowych leków by już nic nie czuć, chciałam zniknąć, choć nikt nie wie o tym incydencie. Od wcześniej wspomnianego września mam wahania nastroju, nie jestem w stanie niczym się prawdziwie cieszyć, jedynie udaję. Przeraża mnie wszystko co się wokół dzieje i wiem, że sobie nie poradzę w życiu, przez co coraz bardziej myślę o jego zakończeniu. Od ponad roku już samookaleczam się regularnie, a blizny ukrywam każdego dnia. Zdarzały mi się epizody, gdy cięłam się jedynie z myślą, aby nie obudzić się już nigdy. Miewam ataki paniki, nie mogę się wtedy uspokoić, wpadam w płacz, nie mogę oddychać. Czuję się wszystkim przytłoczona. Fobia społeczna również utrudnia mi życia, nie jestem w stanie zadzwonić do kogoś przez telefon lub go odebrać, mam wrażenie że wszyscy mnie obserwują w miejscach publicznych przez co ich unikam, nie jestem w stanie rozmawiać z obcymi ludźmi. Odżywianie też jest dla mnie problemem, przechodzę z fali głodówki na falę objadania się, nie ma nic pomiędzy, przez co nienawidzę siebie jeszcze bardziej, gardzę sobą. Czy jest się czym martwić i szukać pomocy? Co się ze mną dzieje? Mam wrażenie, że nie są to prawdziwe problemy i tylko niepotrzebnie zawracałabym głowę specjalistom. 

Link to comment
Share on other sites

Nie jestem psychologiem, ale to są prawdziwe problemy, proszę, nie daj sobie wmówić, że nie. Walcz o siebie - warto. O lepszy dzień. Życie może być piękne, możesz siebie pokochać, tylko potrzebujesz pomocy. Specjaliści są po to, by właśnie pomóc Ci być szczęśliwą. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się na pytanie zadane na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć oraz spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.