Jump to content

Brak pewności siebie


olala

Recommended Posts

Witam, jestem Ola, mam 28 lat i pracuję za granicą. Jestem bardzo nieśmiałą osobą i mam trudności z kontaktami z ludźmi. Najbardziej dityka mnie brak pewności siebie i czuję się mniej wartościowa od innych ludzi. W pracy łatwo ulegam, dlatego jestem wykorzystywana i traktowana gorzej od innych. Lepiej dogaduję się z mężczyznami, do kobiet mam dużą blokadę. Myślę że wynika to z dzieciństwa i moich relacji z matką. 

Dodam że cały czas odczuwam stres i mam go wymalowany na twarzy. Szczególnie kiedy jest kilka lub więcej osób. Stres jest paraliżujący, nie potrafię wtedy czuć się swobodnie i boję się kompromitacji. Nigdy nie potrafiłam być szczęśliwa, czasem mam poprostu lepszy czas. Czy jest na to rada? Pomóżcie🙏

Link to comment
Share on other sites

Nie jesteś sama, też mam 28 lat - facet. To samo, dodatkowo za tydzień mam wyjechać do DE do pracy. Ergofobia, fobia społeczna jest paskudna. Tak samo jak u Ciebie relacje z rodzicami najgorsze. Byłem im do niczego nie potrzebny, nie kochany - kochali za to innych braci, ja to widziałem. Oddawali mnie babci, z dzieciństwa jedyne co pamiętam to wózek i babcię, nic więcej. Rodzice wybrali sobie pięknych braci, raz słyszałem jak w nocy rozmawiali kto jest ich ulubionym synem -> mnie nie wymienili. Od 15 roku życia myśli samobójcze, olbrzymie kompleksy, izolacja, unikanie, prokrastynacja. Kiedyś powiedziałem sobie że jestem martwy za życia. Mimo myśli samobójczych chce żyć i wiem że tego nie zrobię, ale się pojawiają. Byłem u dwóch psychoterapeutów, wyśmiali moje problemy. Jeden psychiatra stwierdził że nic mi nie jest, że muszę znaleźć pracę, dziewczynę i wszystko będzie dobrze. 2 miesiące pracowałem, każdy dzień był dla mnie piekłem, każdy wieczór przed pracą psychiczne tortury, palenie od środka, w piątek po pracy czułem błogi stan. Identyczny stan jak opisany tutaj: https://zielonalinia.gov.pl/-/boje-sie-isc-do-pracy-29949 Dodatkowo nie mam ochoty z nikim rozmawiać, nie odczuwam potrzeby rozmowy, obcowania z ludźmi, tracę energię. Straciłem zaufanie do ludzi ogólnie, do ludzkości. Myślę że w takich przypadkach muszą być leki przeciwlękowe inaczej tego nie widzę. Przed pracą w DE muszę wybrać się po nie do psychiatry.

Edited by kamil173
  • Jestem za to wdzięczny 1
Link to comment
Share on other sites

23 godziny temu, kamil173 napisał:

 

Hej, dziękuję za odpowiedź. Szczęście w nieszczęściu nie jestem sama. Lek przed pracą miałam kiedyś bardzo mocny, wiem co czujesz. Teraz już jest za mną. Jestem w Niemczech już prawie 2 lata, mimo trudów jest o niebo lepiej niż w Polsce pod względem zarobków. Także dobrze że próbujesz działać, idź w tym kierunku. Jeśli chcesz iść do przodu wszystko zmienia się na lepsze.

Moja matka też zawsze porównywała mnie z siostrami, one były dla niej lepsze, ładniejsze, mądrzejsze. Teraz jest trochę lepiej, przestała pić alkohol ale toksyczny charakter został. Na moich siostrach też się to bardzo odbiło, chociaż były niby,, te lepsze''. Mlodsza siostra chorowala na anoreksję, ma fobie społeczną, nerwicę natręctw i 27 lat, ale nigdy nie pracowala, id kilku lat ma rentę na to. 

Tak jak ty miałam myśli samobójcze, nawet wcześniej niż przed 15 rokiem życia. W wieku 16 lat miałam taką depresję że mało a by do tego doszło. Teraz myśli samobojczych nie mam, ale wciąż depresja raz na jakiś czas i brak poczucia sensu. Staram się być cały czas w ruchu i to mi pomaga. Mam plany i marzenia które chcę realizować. To dodaje mi sił. Jeden mały krok to furtka aby zapalić w sobie ogień do życia na nowo. 

Bardzo ci polecam książki Beaty Pawlikowskiej, które otworzyły mi oczy na wiele spraw i sprawiły że popatrzyłam na moje życie z innej perspektywy. Dzięki temu odważyłam się wyjechać za granicę, a wcześniej dzięki temu wyszłam z depresji. Na początek polecam serię o kodach podświadomości, a na wyciszenie polecam modlitwę. 

Pozdrawiam cię serdecznie i życzę ci sukcesu. Cała siła leży w tobie, tylko mi sami możemy siebie naprawić 

23 godziny temu, kamil173 napisał:

 

 

Edited by olala
  • Podoba mi się to 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.