Jump to content

Samorealizacja


Maks

Recommended Posts

A więc mam 21 lat, jako, że mój problem zaczął się w grudniu tamtego roku (po przeprowadzce do innego miasta(nie było innego wyboru), chciałbym zapytać jak sobię z tym poradzić. Przed przeprowadzką miałem pracę o której marzyłem, w sumie od zawsze.. Teraz? Przez trzy miesiące miałem trzy oferty pracy na stanowisku na którym mi zależało. Starałem się dać z siebie wszystko, żeby się na nie dostać, ale zawsze mnie wykluczano.. Mam doświadczenie w zawodzie, chcę się rozwijać ale zazwyczaj wyklucza mnie status ucznia/studenta. Z dnia na dzień brakuje mi motywacji, mimo, że znalazłem jakąkolwiek pracę, żeby mieć za co opłacić mieszkanie, to z dnia na dzień jest do cholery coraz gorzej(ta praca mnie po prostu przytłacza). Codziennie wysyłam CV do różnych firm, dzwonię, umawiam się na rozmowy o pracę ale ostatecznie do nich nie dochodzi.. Coraz bardziej boję się, że stanę w miejscu i nigdy z niego nie wyjdę i nigdy niczego nie osiągnę,a chcę, serio chcę! Przez to wszystko stresuje się najmniej istotnymi rzeczami, dobijaja mnie emocje (potrafię popłakać się przy randomowym impulsie), lękam się dosłownie wszystkiego, a starając się o tym nie myśleć, robi się tylko gorzej. Nie wiem co mam robić, żeby poczuć się chociaż trochę lepiej. Zrezygnować z aktualnej pracy? Może zostać w niej do póki nie znajdę tej, która mnie interesuje? Może po prostu znowu zamieszkać z mamą i żyć z przekonaniem, że niczego nie osiągnę bo się poddaje i wracam do punktu wyjścia. To wszystko mnie tak cholernie przytłacza, chcę tylko udowodnić, że potrafię, ale nikt mi nie daje szansy.. Nie chcę, żeby moje życie skończyło się na wynajmowaniu PRLowskiego mieszkania i codziennego bania się o to, czy będę w stanie opłacić rachunki. 
Jak mam sobie z tym wszystkim poradzić?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Witam. W Twoim wypadku jest pewna rzecz która Cie blokuje. Mianowicie za bardzo się starasz i za bardzo przyjmujesz. Wszystko powinienes robic bardziej na luzie i z opanowaniem. Im bardziej sie starasz tym mniej wychodzi a do tego jesli powtarzasz te same dzialania dostajesz te same rezultaty. Mówił tak Einstein. Odpuść swoje dzilania na jakis czas i zrelaksuj sie. Spróbuj przez jakis czas nie myslec o tym że powinienes iść na przod a Twoja sytuacja powinna ulec poprawie.

  • Podoba mi się to 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.