Jump to content
Mayum.99

Nie wiem co robić. Potrzebuje pomocy.

Recommended Posts

Witam mam 18 lat i chodzę do liceum. Mój problem zaczął się od kiedy poznałam mojego byłego partnera 4 lata temu. W tym czasie były chwile lepsze I gorsze. Niecałe 4 lata temu miałam depresję Ale to chyba dość normalne w takim wieku. W tamtym związku chłopak w pewnym sensie szantażował mnie Że jeśli odejdę coś sobie zrobi, manipulował moimi emocjami i cala moją psychiką. Po 3 latach tego zwiazku poznalam chłopaka ktory mnie z tego wyciągnął. Zauważyłam problem przez ostatnie 2 miesiące. Ciagle wmawiam sobie wymyślone rzeczy że mój chłopak mnie oklamuje, że kogoś ma, że się mna bawi. Mimo ze wiem ze to nie jest prawdą.  Mam wrażenie ze chodzi o to ze boje się powtórzenia sytuacji jaką mialam I moja podświadomość starą się temu zapobiec w taki sposób abym wmówiła sobie takie rzeczy zebym go zostawiła. Jestem pewna ze wszystko w związku jest dobrze i naprawdę nie mam podstaw tak myśleć. Ale nie panuje nad tym. Ciagle mysle nad tym nie mogę spać albo nie mam ochoty wstawać z łóżka. Czuje sie sama z tym wszystkim mimo ze mam osoby które mnie kochają I wspierają. Miewam czasem mysli co by było gdybym umarła. Boję się że coś naprawdę jest nie da czy powinnam udać się gdzieś? Po jakąś pomoc?

Z góry dziękuję że mogłam to napisać.

Edited by Mayum.99
Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, Mayum.99 napisał:

Ciagle wmawiam sobie wymyślone rzeczy

Odniosę się na moim przykładzie do fragmentów twojego wpisu, bo niedawno zacząłem z tym walczyć. Myślę, że jest tu coś wspólnego, ale jednak trochę inne okoliczności.
U mnie takie coś sądziło o wpadaniu w paranoję. Miałem tak, że dorabiałem sobie dalszą wersję wydarzeń na podstawie tego co udało mi się połączyć.. zazwyczaj negatywnie.

10 godzin temu, Mayum.99 napisał:

Mam wrażenie ze chodzi o to ze boje się powtórzenia sytuacji jaką mialam

Coś o zaburzeniach lękowych. Też boje się przyszłości. Na to ponoć pomoże psychoterapia, by znaleźć przyczyny i zastanowić się..

10 godzin temu, Mayum.99 napisał:

Jestem pewna ze wszystko w związku jest dobrze i naprawdę nie mam podstaw tak myśleć. Ale nie panuje nad tym

Też tak mam, że wiem, że nie mam czym się przejmować, nie mam w życiu źle, a jednak z jakiegoś powodu ciągle jestem przygnębiony i nastawiony pesymistycznie, To też jest związane z lękiem ponoć.

10 godzin temu, Mayum.99 napisał:

Ciagle mysle nad tym nie mogę spać albo nie mam ochoty wstawać z łóżka

Miałem podobnie, w dodatku napady płaczu w losowych momentach i bóle somatyczne typu kłucie w klatce, bóle brzucha, głowy. To są objawy depresji.

10 godzin temu, Mayum.99 napisał:

Czuje sie sama z tym wszystkim mimo ze mam osoby które mnie kochają I wspierają

Dlatego od tego są specjaliści. Nie zawsze bliscy wiedzą jak pomóc, u mnie już niestety wiedzą o moich problemach, ale mówiłem im, że ich rady na nic i idę na psychoterapię, czy im się to podoba czy nie, bo nie zdają sobie sprawy, że to we mnie trafiło dość mocno i nagle, że nie wiem jak sobie z tym poradzić, nigdy nie czułem się tak źle. Jeśli mogą pomóc, to niech np. pomogą żeby zabrać cię do lekarza, a...

10 godzin temu, Mayum.99 napisał:

Miewam czasem mysli co by było gdybym umarła

Boję się że coś naprawdę jest nie da czy powinnam udać się gdzieś? Po jakąś pomoc?

... jeśli do tego dochodzi to jak najszybciej rozważ wizytę u psychiatry. Powiedz mu to samo co opisałaś, myślę, że poprowadzi cię dokładnie z odpowiednimi badaniami, terapią i ew. da leki. Sama wizyta i świadomość, że coś zacznie się w końcu dziać, że zaczniesz nad tym pracować dużo poprawia myślenie.

Nie jestem psychologiem, ale podzielę się tym, co na razie przeszedłem, mam nadzieję, że podejmiesz właściwą decyzję, nie zwlekaj.

  • Jestem za to wdzięczny 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się na pytanie zadane na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć oraz spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.