Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

euphoria24

Zdrada czy jednak nie?

Recommended Posts

Moj chłopak na początku związku ukradkiem spotykał się z byłą dziewczyna powiedzial mi o tym strasznie mnie to bolalo ale tak go kochalam i wybaczylam. Problem jest taki, ze oni od tamtego czasu co jakis czas pisza ze soba i nawet rozmawiali na kamerce nie wiem co o tym myslec?

Link to comment
Share on other sites

Dlaczego ukradkiem? Zabroniłaś mu spotkań? Chciał być z nią sam na sam? Proponował Ci spotkanie we trójkę, ale odmówiłaś? Jeżeli powodem rozstania jest np. przemoc  to rozumiem zerwanie wszelkich kontaktów. W przeciwnym wypadku trudno tak przekreślić kogoś z kim spędziło się kawałek życia. Mój były chłopak był gościem na naszym weselu. My u niego zresztą też. Fajnie się dogadywaliśmy we trójkę bez rozpamiętywania przeszłości. Chociaż na początku była mała zazdrość ze strony mojego (wtedy  jeszcze przyszłego) męża, ale z czasem zauważył, że nie ma czego się bać bo to po prostu fajny kumpel. A jeszcze Ci powiem, że im więcej się z nim widywaliśmy tym bardziej zauważałam jego negatywne cechy i przy każdym takim spostrzeżeniu mój mąż zyskiwał w moich oczach.  

Link to comment
Share on other sites

Droga euphoria24,

definicję zdrady każdy z nas ma inną- dla jednego będzie to stosunek seksualny z kimś obcym, a dla jeszcze innej osoby sam flirt z kimś spoza związku, okazywanie mu atencji i czułości. Zanim jednak zaczniesz rozpatrywać zachowanie swojego partnera w kategoriach "zdrada/ nie zdrada" warto byłoby z nim porozmawiać, a także, za wspólną zgodą z tą byłą dziewczyną i zapytać, dlaczego ich kontakt jest dla nich ważny, co im daje i również opowiedzieć o swoich uczuciach. Być może oni nie są już razem jako para, ale skoro się znają, rozumieją i lubią, to podtrzymują ze sobą kontakt. Zamiast z góry zakładać najgorsze, warto się przyjrzeć, co ta relacja znaczy dla Twojego partnera i dla Ciebie. Również sposób w jaki Twój partner traktuje byłą dziewczynę i co o niej mówi może wiele powiedzieć o tym, jak będzie rozwijała się Wasza relacja i co może zrobić po Waszym ewentualnym rozstaniu (gdyby kiedykolwiek się wydarzyło, czego oczywiście nie życzę). Atakowanie partnera, brak zaufania, zazdrość i złość oraz zakazywanie kontaktów, nakazywanie określonych zachowań- z reguły nie sprzyjają budowaniu bezpiecznego i trwałego związku, a co gorsze powoduje utrwalenie się szkodliwych przekonań. Jeśli nie czujesz się na siłach samodzielnie przyjrzeć się tej sytuacji, warto w obecności psychologa przepracować swoje emocje i przekonania.

Pozdrawiam serdecznie

Mirela Batog

 

  • Podoba mi się to 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.