Skocz do zawartości

Zdrada czy jednak nie?


euphoria24

Polecane posty

Dlaczego ukradkiem? Zabroniłaś mu spotkań? Chciał być z nią sam na sam? Proponował Ci spotkanie we trójkę, ale odmówiłaś? Jeżeli powodem rozstania jest np. przemoc  to rozumiem zerwanie wszelkich kontaktów. W przeciwnym wypadku trudno tak przekreślić kogoś z kim spędziło się kawałek życia. Mój były chłopak był gościem na naszym weselu. My u niego zresztą też. Fajnie się dogadywaliśmy we trójkę bez rozpamiętywania przeszłości. Chociaż na początku była mała zazdrość ze strony mojego (wtedy  jeszcze przyszłego) męża, ale z czasem zauważył, że nie ma czego się bać bo to po prostu fajny kumpel. A jeszcze Ci powiem, że im więcej się z nim widywaliśmy tym bardziej zauważałam jego negatywne cechy i przy każdym takim spostrzeżeniu mój mąż zyskiwał w moich oczach.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga euphoria24,

definicję zdrady każdy z nas ma inną- dla jednego będzie to stosunek seksualny z kimś obcym, a dla jeszcze innej osoby sam flirt z kimś spoza związku, okazywanie mu atencji i czułości. Zanim jednak zaczniesz rozpatrywać zachowanie swojego partnera w kategoriach "zdrada/ nie zdrada" warto byłoby z nim porozmawiać, a także, za wspólną zgodą z tą byłą dziewczyną i zapytać, dlaczego ich kontakt jest dla nich ważny, co im daje i również opowiedzieć o swoich uczuciach. Być może oni nie są już razem jako para, ale skoro się znają, rozumieją i lubią, to podtrzymują ze sobą kontakt. Zamiast z góry zakładać najgorsze, warto się przyjrzeć, co ta relacja znaczy dla Twojego partnera i dla Ciebie. Również sposób w jaki Twój partner traktuje byłą dziewczynę i co o niej mówi może wiele powiedzieć o tym, jak będzie rozwijała się Wasza relacja i co może zrobić po Waszym ewentualnym rozstaniu (gdyby kiedykolwiek się wydarzyło, czego oczywiście nie życzę). Atakowanie partnera, brak zaufania, zazdrość i złość oraz zakazywanie kontaktów, nakazywanie określonych zachowań- z reguły nie sprzyjają budowaniu bezpiecznego i trwałego związku, a co gorsze powoduje utrwalenie się szkodliwych przekonań. Jeśli nie czujesz się na siłach samodzielnie przyjrzeć się tej sytuacji, warto w obecności psychologa przepracować swoje emocje i przekonania.

Pozdrawiam serdecznie

Mirela Batog

 

  • Podoba mi się to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • SKOCZ DO: 
    Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

  • PODCASTY.jpg

  • Wpisy blogu

    • 0 komentarzy
      Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
       
       
    • 0 komentarzy
      Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
    • 0 komentarzy
      Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
       
       
       
    • 0 komentarzy
      Kiedy ostatnio dane ci było doświadczyć głębokiego relaksu, któremu towarzyszy stan błogości, poczucia harmonii wewnętrznej i kojącego spokoju? Mam nadzieję, że miewasz takie odczucia nierzadko. Jeśli jest jednak inaczej, rozważmy, co można zrobić, aby sytuację poprawić. Wersja audio poniżej, a wersja tekstowa tutaj.
       
       
    • 0 komentarzy
      Nadciąga weekend i być może niektórzy poświęcą chwilę albo dwie na jakiś serial. Nie mam na to za dużo czasu, więc wolę za często do tego typu produkcji nie zasiadać, bo niekiedy ciężko oderwać się. Wstrzemięźliwość we wszystkim – nawet we wstrzemięźliwości, więc robię wyjątki. Jako psycholog cenię barwne postacie, interesujące relacje i tym samy interakcje między bohaterami. Dramaturgia, wątki psychologiczne i niecodzienny obyczajowy kontekst też mają znaczenie. Jeśli zatem ktoś podziela sympatię do takich klimatów, może sięgnąć po „Po złej stronie torów”. Fabuła wciąga, ale jest to zarazem studium głęboko dysfunkcyjnej rodziny, która próbuje sobie radzić w obliczu splotu fatalnych okoliczności. A charaktery poszczególnych postaci zdecydowanie tego nie ułatwiają. Pierwszy sezon jest fenomenalny, natomiast pomimo słabszej jakości sezonu trzeciego, nawet tam dochodzi do takich scen, które wstrząsają nami na tyle mocno, że aż przydałyby się pasy bezpieczeństwa. Mocne. Podobało mi się. A Wy co polecacie?


  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

  • SKOCZ DO:

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  •  
  • Podcasty i filmy o psychologii

  • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

    83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używając strony akceptuje się Warunki korzystania z serwisu, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.