Jump to content
  • psycholog-online-kolo.jpg

Nieszczęśliwe małżeństwo


Czorno
 Share

Recommended Posts

Hej. Mam 24 lata. Z moim mężem niedawno mieliśmy 9 rocznicę związku. Małżeństwem jesteśmy rok i 9 miesięcy. Cierpię z powodu miłości do dużego dziecka. Osoby, która nie docenia innych. Do osoby, która ma się za lepszą od wszystkich. Jestem zaszczuta. Nie mogę zrobić nic, na co mam ochotę, ponieważ on... Nie ma ochoty. On potrafi mnie zbluzgać za to, że zapach wypranych ubrań mu się nie podoba. Mam prać tak, aby nie pachniało w ten sposób. Nie mam prawa do telewizora.... Bo on gra. Tak...gra... która zazwyczaj jest gwoździem do trumny. Bo on będzie grał, aż zdechnie, a jak mi się nie podoba to mam się spakować i wypierd... TAK, to są jego słowa. Bo gra dla niego jest całym życiem. Gdy on ma wolne, a ja jestem w pracy... On sobie zamówi obiad, ja wracam okropnie zmęczona... i muszę sobie sama zrobić jeść. Bo on... gra, albo "nie chce mi sie". Rozmowa ogranicza się do "przytul", "co na obiad", "podaj pada". Pracujemy w jednej firmie. Dzisiaj pokazałam język koledze z działu. Gdy szliśmy do domu... zatrzasnął mi drzwi przed nosem... bo: "śmieszkuje z kolegami".  Nie mam nikogo obok. Potrzebuje pomocy. Chce być doceniona, kochana... czy to tak wiele? Czy to ja jestem nienormalna? Czy on ? A może ja się czepiam?

Link to comment
Share on other sites

Jesteś młoda, ja na Twoim miejscu ewakuowałbym się czytaj. rozwód. Facet bez szacunku do Ciebie i zaangażowania w związek. Traktuje Cie jak niewolnika do zaspokajania swoich potrzeb.

Ja jakoś potrafie przygotować posiłek dla swojej dziewczyny mimo, że nie jesteśmy małżeństwem a mam 25lat. Oboje z partnerką lubimy gry i grywamy dość często ale znamy priorytety w związku i gdy spędzamy u siebie noce to nikt nie myśli o tym żeby grać. Nawet gdy mieszkała u mnie miesiąc to był czas wspólny i czas każdy dla siebie gdzie np. graliśmy wspólnie lub osobno. Jeśli związek jest zdrowy to obie strony szukają kompromisu.

W Twoim związku tego nie ma. Czysta tyrania, aż mi Cie żal autorko.

Zacznij myśleć o swoim szczęściu i działaj jak najszybciej. Powodzenia

Edited by 17nataku
  • Jestem za to wdzięczny 1
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Popieram przedmówców. Zadbaj o siebie. Jeśli Ci zależy na tym związku na nim to usiądźcie, porozmawiajcie i jeśli  obydwoje będziecie chcieli naprawić sytuację i realnie on będzie chciał się zmienić i rzeczywiście będzie to robić. Ale jeśli w nim nie ma chęci zmian i poprawy sytuacji to uciekaj, żebyś potem nie żałowała, że nie zrobiłaś tego wcześniej.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.