Jump to content

Niskie poczucie własnej wartości


Loloa

Recommended Posts

Witam, jestem samotna matką 3 letniej córki, w październiku wyrwałam sie z bardzo toksycznego związku, moj byly partner ma zakaz zbkizania sie do  mnie aczkolwiek musimy się komunikować w sprawach dziecka, w byłym związku partner totalnie zanizył moje poczucie wartości, wyzywal mnie ponizal, mówił że nie jestem nic warta, że nigdy nie znajdę nikogo innego, że nikt nie będzie mnie chciał, zawsze wszystkie kłótnie obracal że to in był ofiarą A ja go nie rozumiałam I byłam niewdzieczna, robiłam wszystko zeby to zadowolić, wbrew sobie, nie miałam odwagi mieć swojego zdania I walczyć o nie, doszło do tego że robiłam wszystko co chciał zeby był spokój i zadowolony ale nigdy to nie wystarczyło, w pewnym momencie powiedzialam sobie stop, zaczęłam zbierać dowody na bullying, nie musiałam długo czekać, poszlam do sądu zdobyłam zakaz przyjechała policja I co zabrała, od razu odetchnelam z ulgą, kilka tygodni później pojawił się mężczyzna w moim życiu, zapowiadało się na prawde dobrze, jednak zaczęło dziać się ze mną coś niedobrego, przestałam zauważać znaki, zaczęłam się na Wszytsko zeby tylko mnie zaakceptował I chciał, przez to jednak wyszło odwrotnie, po pół roku odepchnal mnie od siebie i zostawił z jeszcze większym dołem emocjonalnym, nie umiałem powiedzieć nie na wiele rzeczy mimo że nie uważałem je za słuszne, na początku traktował mnie cudownie później przestał A ja zaczęłam się angażować zeby jego zadowolić, mam poczucie że muszę wszystkich zadowolić I moje zdanie się nie liczy I jeżeli powiem nie to zostanę odepchnieta, czuje że muszę zrobić wszystko zeby mnie akceptowali I jak nie bede tego robić nikt mnie nie zaakceptuje I pokocha

Link to comment
Share on other sites

Widzisz na wlasnym przykladzie jak sie konczy nadskakiwanie innym i robienie wszystkiego pod nich. Raz ze sama przestajesz miec przez to do siebie szacunek a dwa ze i oni przestaja go miec. Usiadz ,spisz sobie na kartke co akceptujesz w zwiazku, a czego kategorycznie nie akceptujesz i.. po prostu sie tego trzymaj. 

 • Jestem za to wdzięczny 1
Link to comment
Share on other sites

Akceptacja,miłość.

pewnych sprawach, nie wpływa na to, by uznali siebie za niekompletnych w całości.'
'To, że mamy wątpliwości na swój temat, że nie wszystkie cechy naszego charakteru czy wyglądu nam się podobają – to zupełnie normalne.'
' Gdy dzieje się coś, co wyprowadza nas z równowagi, nie przesadzać, nie dramatyzować i nie generalizować'
Nie możesz być każdym,we wszystkim tak dobry, posiąść wszystkie tytuły,byś najlepszym.,mieć najlepszą czy w ogóle prace.
Możesz być tylko sobą,to jest nam dane,nie jesteśmy kopią,możesz się tym cieszyć bo miłość nie wybiera,jest dostępna i ogarnia wszystko.
Twoje ciało to świątynia dla twojego ducha.
'Żyjesz! ciesz się tym faktem.świadomością że jesteś,możliwością doświadczania rozkoszy-rozsmakuj się w tym.'
'Człowiek który kocha siebie,szanuje siebie.A człowiek ,a człowiek który kocha i szanuje siebie,szanuje również innych,ponieważ wie;' inni są tacy jak ja, 
i podobnie jak ja,zasługują na miłość,szacunek,respekt''jesteśmy częscią tej samej natury'
Miłość jest głębokim pragnieniem bycia jednością z całością ,zniknięcia "ja" i 'ty" w całości.
Zycie cię wspiera. To właśnie z podziałów bierze się  napięcie. Spięty umysł to spięe ciało.
Gdy nie walczysz,nie tworzysz podziałów ,mniej energii wydatkujesz. Nie rób niczego niezgodnego z naturą.
Wczuj się w tak,wielkie Tak dla życia ,otworz się na życie.
Nie wybieraj, przyjmij wszystko takim jakie jest.
Prawdy nigdy niema w skrajności.Prawda zawiera skrajności w sobie.Jest w obu i zadnej.
Pozwól, nie wtrącaj się ,nie przeszkadzaj,nic nie rób,wracaj do ne robienia.
Ustnieją tylko jednostki, bo społeczeństwo to tylko słowo.
jednostka bycie całkowitym,kompletnym,harmonijnym,całościowym,zintegrowanym byciem
Życie jest życiem musi mieć w sobie oba begunowości.
Boskość jest współżależnością .
Środek nie jest pozycją,jest ciągłym uzyskiwaniem równowagi. jest to ruch.
środek to równowaga .
Jeśli żyjesz zgodnie z życiem najważniejsza jest równowaga.Nie wchodz w skrajność,nie trzymaj si ę kurczowo jednego bieguna,bo stracisz równowagę .
Nie szukaj znaczenia,znaczenie i ciągła obsesja na jej punkcie to choroba umysłu.Jakie znaczenie ma kwiat róży on nie potrzebuje tego by uzasadnić swoje istnienie.
Życie które nie wybiera jest święte.
Życie nie jest duszą,życie nie jest ciałem .Życie jest jednym i drugim . Jesteś Ciałoduszą.
Ludzie są OK. Ty jesteś OK i ja jestem OK. Nie zawsze podoba mi się to, co robisz, ale akceptuję to, jaki jesteś. Jesteśmy równi, niezależnie od różnic.
 

 

Link to comment
Share on other sites

Nie ma równości,każdy jest inny i to jest poniekąd równość.
Ta różnorodność to bogactwo , każdy i wszystko jest unikatowe.
Są tylko różne zastosowania,talenty i piękno .
Nie możesz być równiejszy od siebie.
Możesz być tylko sobą ,dlatego nie jesteś taki sam jak każdy ,jesteś nie porównywalny,wyjątkowy,niepowtarzalny 
Po co się porównywać .Jesteś lepszy lub gorszy poniekąd,każdy ma jakieś wady i zalety ,umiejętności ,atuty w czymś jest gorszy a w czymś lepszy.Kto może być dla ciebie konkurentem.
Jesteś sobą niema drugiego takiego jak ty,jesteś innym przejawem Boga .
Nie jesteś gorszy od samego Boga. Jesteś życiem .
Poniekąd jesteś brzydszy,ładniejszy ,głupszy,mądrzejszy,poniekąd komuś jest lepiej bo ci nie może być gorzej niż w danej chwili.Ciecz się tą chwilą i bądź sobą.

Link to comment
Share on other sites

A gdzie mieszkasz ? Ja też nie mam nikogo... może bym się nadawał- jestem pokojowy , wyrozumiały,serdeczny i zrównoważony ale biorę leki na schizofrenie . mój nick na facebooku to jachting jachting - możemy pogadać bo ja wlasnie interesuje się akceptacją ,pewnością siebie ,miłością .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jakie metody mogą zwiększyć nasze osiągi wtedy, gdy działania wymagają korzystania z pamięci, związane są z uczeniem się?
    
    
  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.