Jump to content
  • psycholog-online-kolo.jpg

Recommended Posts

Witam , mam 25 lat i jestem w 7 miesiącu ciąży , z mężem znam sie 10 lat od roku jesteśmy małżeństwem, teraz dopadł nas kryzys by ajmniej ja czuje się złe psychicznie . Z jednej strony ciąża i +kg rozstępy a z drugiej strony samotność. Mąż pracuje od 7-17 przychodzi do domu telefon , zero sexu. Czuje się jak sprzątaczka i kucharka w jednym. Zero czułości. DZis była nasza rocznica , zaprosiłam rodziców ma obiad i wkroczył alkohol po mimo tego ze ustaliliśmy ze idziemy na kolacje do restauracji , mąż już o 20 spał w łóżku a wieczór spędziłam sama. Nie chce być czepialska , wredna ale samotność mnie już dusi od środka i ten brak czułości zrozumienia pomocy. Tak jak byśmy byli znajomymi a nie małżeństwem. Proszę o poradę co mam zrobić 

Link to comment
Share on other sites

Dzień Dobry,

pisze Pani o braku czułości, zrozumienia i pomocy ze strony męża. To wpływa na Pani poczucie osamotnienia. Nie wiem czy Pani rozmawiała o tym z mężem, czy mówiła mu Pani jak się Pani czuje i czego potrzebuje. Może warto wyrazić to wprost.

Z tego co Pani pisze odczytuję też, że siódmy miesiąc ciąży jest dla Pani trudny bo coraz bardziej zmienia się Pani wygląd. Spotkałam wiele przyszłych matek, które odczuwają zmęczenie ciążą w tym okresie co negatywnie wpływa na ich nastrój. Dla organizmu ciąża to ogromny wysiłek, tak wiele zmian hormonalnych i fizjologicznych w krótkim czasie co przekłada się na samopoczucie. Może warto aby porozmawiała Pani o tym z lekarzem i psychologiem a przede wszystkim powiedziała mężowi i rodzinie jakiego wsparcia Pani od nich oczekuje.

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Nie wszyscy mezczyzni chca sie kochac w czasie ciazy, dziwnie sie czuja wiedzac ze dzidzia jest tak blisko 😉

Wyglad jak wyglad, urodzisz, odczekasz okres pologu i mozesz wracac do formy cwiczac nawet w domu. 

No i pamietaj ze ciaza to burza hormonow plus obciązenie dla organizmu ,wiec nie jest dziwne ze na tym etapie czujesz sie zmeczona. Wszystkie to przechodzimy. Glowa do gory. A do meza po prostu podejdz i sie przytul jak masz ochote bez narzekan i wypominajek, moze to go bardziej zacheci do czulosci 😉

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.