Jump to content

Bardzo duże zmęczenie/znużenie i pogarszające się zdrowie mimo poprawy sytuacji


Recommended Posts

Witam wszystkich, nie wiedziałem nawet że są takie fora. 

W bardzo dużym skrócie problem opisałem w tytule posta. Popadłem w dość spore problemy finansowe, narobiło się tyłów w praktycznie każdej dziedzinie (to było ponad 2 lata temu). Dzięki bardzo ciężkiej pracy i temu, że mam bardzo wysoki dochód (nie piszę po to żeby się chwalić, po prostu to ważne dla historii) udało się 85% tych problemów pozbyć. Zostaje 15% i można powiedzieć, że powinienem być bardzo spokojny i zadowolony, a jest zupełnie odwrotnie. Czuję się gorzej niż rok temu kiedy sytuacja była dużo gorsza.
Nie wiem co na to wpłynęło, może praca bardzo ponad normę (norma u mnie to 250 godzin miesięcznie albo więcej już od dawna). Ogólnie czuję potworne znużenie, łatwo się męczę, mam jakieś dziwne objawy fizyczne takie jak bóle mięśni. Humor też mam raczej kiepski niestety z tendencją do bardzo dużego wachania w jedną albo drugą stronę.

Dodam jeszcze, że ok 6 lat temu miałem bardzo nieprzyjemną sytuację z jedną kobietą i skończyło się tym, że zacząłem się leczyć prywatnie u psychiatry. Leki biorę do dzisiaj, ze względu na tą sytuację z przed 2 lat biorę ich więcej. Teoretycznie one powinny bardzo pomagać, a tak niestety nie jest. Od wczoraj przeglądam znany lekarz i szukam psychologa na konsultacje online (tak mi po prostu lepiej, nie chcę się na razie z nikim spotykać). Prośba o informacje od Was czy jest tutaj szansa na poprawę jakości życia, bo skoro mocne leki w sporej ilości dają ulgę tylko czasami to ewidentnie coś jest nie tak.

No i na koniec, mam taki problem, że od bardzo dawna nie byłem na żadnych wakacjach. Wszedłem ostatnio na stronę tui i zobaczyłem (nawet o tym nie wiedziałem), że koszt wakacji to jest ok 1300 za 4-5 dni w jakimś fajnym miejscu za granicą. Jestem bardzo zły na siebie, że do tej pory z tego nie skorzystałem bo mimo problemów na taki wydatek mnie stać (teraz tym bardziej). Mam jakąś blokadę wewnętrzną. Znam dobrze angielski, pieniądze mam, czas mam i możliwość wzięcia urlopu. I czuję stres na samą myśl o takim wypadzie. Obecnie to aż mnie szarpie na fotelu jak to piszę, tak bardzo chciałbym się wyrwać w jakieś bardziej egzotyczne miejsce.

Nie pytam was o nic konkretnego, mile widziane będą jakiekolwiek wypowiedzi i może wskazówka czy ten psycholog rzeczywiście ma szanse pomóc. Teraz siadam do słuchania muzyki i oglądania głupot w internecie, jest to jeden z moich sposobów (niewielu), który jakoś mnie relaksuje i przygotowuje do snu, z którym też miałem ponad rok bardzo duży problem.

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze może dodam, że do tej pory wierzyłem w leki a nie moc rozmowy i być może był to duży błąd. Niedawno zdecydowałem się na medyczną marihuanę i teraz robi się zestaw marihuana, leki antydepresyjne, neuroleptyk i na koniec jeszcze spray nikotynowy (rzuciłem trzy miesiące temu e palenie). Więc tak pół żartem pół serio więcej chemii niż krwi w żyłach.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.