Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Recommended Posts

Witam uprzejmie. Skłoniłem się do opisania mojego problemu - właściwie to nie problem, raczej irytująca czasem dolegliwość, której chciałbym  poznać źródło.

Mam na imię Tomek  i w tym roku skończę 37 lat. Od 2001 roku pracowałem w gastronomii głównie jako kelner. Ostatnie 12 lat było w tym zawodzie najbardziej intensywne. Ciągłe rozmowy z gośćmi, często stres, wysiłek psychiczny, tłumienie notoryczne złości i niestety niemożność "odpyskowania". Generalnie było bardzo dużo pracy, często po nocach i wiele godzin. Musiałem wiele słuchać, wiele przyjmować do wiadomości, wysłuchiwać narzekań i skarg. Co prawda nie było ciągle tak źle, ale wiadomo, negatywne sytuacje bardziej zapadają w pamięci. 

Po tych wszystkich latach postanowiłem zrezygnować i zmienić profesję. Zdecydowałem się na pracę w drukarni na produkcji. W tej chwili, od 4 miesięcy, nie muszę z nikim rozmawiać, tylko robię swoje i idę do domu. Psychicznie odpoczywam.

Niestety tu pojawia się mój problem. Dla wielu może on być prozaiczny, ale mnie trochę męczy i nie mija. Otóż bardzo mocno w głowie siedzi mi jakiś utwór muzyczny, który sobie przypomniałem, bądź usłyszałem gdzieś w radiu. Wszyscy znają to uczucie, jak nie można pozbyć się melodii z głowy. U mnie to uczucie jest 100 razy bardziej intensywne. Jeden kawałek, utwór, refren męczy moją głowę cały dzień. Nic nie pomaga. Jak coś już wlezie to koniec - dopóki coś innego się nie nawinie. 

Zastanawiam się, czy to wynik raptownej zmiany rodzaju pracy? Czy wszystko jest ze mną  w porządku? Czy to w końcu minie? 

Proszę o opinię, jeśli ktokolwiek może coś powiedzieć na ten temat...

Link to comment
Share on other sites

Hej. Większość czasu spędzasz teraz w ciszy, nie skupiasz uwagi na tym co ktoś do Ciebie mówi, ani na tym czy zaraz się o coś nie doczepią 🙂 Mózg się wycisza, relaksuje i Ty masz wreszcie mozliwosc uslyszec wlasne mysli i to co Ci tam w glowie gra 🙂 Nie sadze zeby to byl jakis objaw choroby no ale niech sie psycholog wypowie 😉

Link to comment
Share on other sites

Szanowny Panie, jeśli wykonuje Pan powtarzające się czynności, pracuję niemal sam, z nikim nie rozmawia, obsesyjne myśli są bardziej prawdopodobne, bo umysł sam szuka jakiejś stymulacji. Może warto urozmaicić pracę kontaktami z ludźmi? Jeśli ten problem będzie się nasilał, powodował większy dyskomfort, warto o tym porozmawiać z psychoterapeutą albo z lekarzem psychiatrą, aby wykluczyć niefajne przyczyny tego stanu rzeczy. Lepiej dmuchać na zimne.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.