Jump to content

Recommended Posts

Witam uprzejmie. Skłoniłem się do opisania mojego problemu - właściwie to nie problem, raczej irytująca czasem dolegliwość, której chciałbym  poznać źródło.

Mam na imię Tomek  i w tym roku skończę 37 lat. Od 2001 roku pracowałem w gastronomii głównie jako kelner. Ostatnie 12 lat było w tym zawodzie najbardziej intensywne. Ciągłe rozmowy z gośćmi, często stres, wysiłek psychiczny, tłumienie notoryczne złości i niestety niemożność "odpyskowania". Generalnie było bardzo dużo pracy, często po nocach i wiele godzin. Musiałem wiele słuchać, wiele przyjmować do wiadomości, wysłuchiwać narzekań i skarg. Co prawda nie było ciągle tak źle, ale wiadomo, negatywne sytuacje bardziej zapadają w pamięci. 

Po tych wszystkich latach postanowiłem zrezygnować i zmienić profesję. Zdecydowałem się na pracę w drukarni na produkcji. W tej chwili, od 4 miesięcy, nie muszę z nikim rozmawiać, tylko robię swoje i idę do domu. Psychicznie odpoczywam.

Niestety tu pojawia się mój problem. Dla wielu może on być prozaiczny, ale mnie trochę męczy i nie mija. Otóż bardzo mocno w głowie siedzi mi jakiś utwór muzyczny, który sobie przypomniałem, bądź usłyszałem gdzieś w radiu. Wszyscy znają to uczucie, jak nie można pozbyć się melodii z głowy. U mnie to uczucie jest 100 razy bardziej intensywne. Jeden kawałek, utwór, refren męczy moją głowę cały dzień. Nic nie pomaga. Jak coś już wlezie to koniec - dopóki coś innego się nie nawinie. 

Zastanawiam się, czy to wynik raptownej zmiany rodzaju pracy? Czy wszystko jest ze mną  w porządku? Czy to w końcu minie? 

Proszę o opinię, jeśli ktokolwiek może coś powiedzieć na ten temat...

Link to comment
Share on other sites

Hej. Większość czasu spędzasz teraz w ciszy, nie skupiasz uwagi na tym co ktoś do Ciebie mówi, ani na tym czy zaraz się o coś nie doczepią 🙂 Mózg się wycisza, relaksuje i Ty masz wreszcie mozliwosc uslyszec wlasne mysli i to co Ci tam w glowie gra 🙂 Nie sadze zeby to byl jakis objaw choroby no ale niech sie psycholog wypowie 😉

Link to comment
Share on other sites

Szanowny Panie, jeśli wykonuje Pan powtarzające się czynności, pracuję niemal sam, z nikim nie rozmawia, obsesyjne myśli są bardziej prawdopodobne, bo umysł sam szuka jakiejś stymulacji. Może warto urozmaicić pracę kontaktami z ludźmi? Jeśli ten problem będzie się nasilał, powodował większy dyskomfort, warto o tym porozmawiać z psychoterapeutą albo z lekarzem psychiatrą, aby wykluczyć niefajne przyczyny tego stanu rzeczy. Lepiej dmuchać na zimne.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jakie metody mogą zwiększyć nasze osiągi wtedy, gdy działania wymagają korzystania z pamięci, związane są z uczeniem się?
    
    
  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.