Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam uprzejmie. Skłoniłem się do opisania mojego problemu - właściwie to nie problem, raczej irytująca czasem dolegliwość, której chciałbym  poznać źródło.

Mam na imię Tomek  i w tym roku skończę 37 lat. Od 2001 roku pracowałem w gastronomii głównie jako kelner. Ostatnie 12 lat było w tym zawodzie najbardziej intensywne. Ciągłe rozmowy z gośćmi, często stres, wysiłek psychiczny, tłumienie notoryczne złości i niestety niemożność "odpyskowania". Generalnie było bardzo dużo pracy, często po nocach i wiele godzin. Musiałem wiele słuchać, wiele przyjmować do wiadomości, wysłuchiwać narzekań i skarg. Co prawda nie było ciągle tak źle, ale wiadomo, negatywne sytuacje bardziej zapadają w pamięci. 

Po tych wszystkich latach postanowiłem zrezygnować i zmienić profesję. Zdecydowałem się na pracę w drukarni na produkcji. W tej chwili, od 4 miesięcy, nie muszę z nikim rozmawiać, tylko robię swoje i idę do domu. Psychicznie odpoczywam.

Niestety tu pojawia się mój problem. Dla wielu może on być prozaiczny, ale mnie trochę męczy i nie mija. Otóż bardzo mocno w głowie siedzi mi jakiś utwór muzyczny, który sobie przypomniałem, bądź usłyszałem gdzieś w radiu. Wszyscy znają to uczucie, jak nie można pozbyć się melodii z głowy. U mnie to uczucie jest 100 razy bardziej intensywne. Jeden kawałek, utwór, refren męczy moją głowę cały dzień. Nic nie pomaga. Jak coś już wlezie to koniec - dopóki coś innego się nie nawinie. 

Zastanawiam się, czy to wynik raptownej zmiany rodzaju pracy? Czy wszystko jest ze mną  w porządku? Czy to w końcu minie? 

Proszę o opinię, jeśli ktokolwiek może coś powiedzieć na ten temat...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Większość czasu spędzasz teraz w ciszy, nie skupiasz uwagi na tym co ktoś do Ciebie mówi, ani na tym czy zaraz się o coś nie doczepią 🙂 Mózg się wycisza, relaksuje i Ty masz wreszcie mozliwosc uslyszec wlasne mysli i to co Ci tam w glowie gra 🙂 Nie sadze zeby to byl jakis objaw choroby no ale niech sie psycholog wypowie 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie, jeśli wykonuje Pan powtarzające się czynności, pracuję niemal sam, z nikim nie rozmawia, obsesyjne myśli są bardziej prawdopodobne, bo umysł sam szuka jakiejś stymulacji. Może warto urozmaicić pracę kontaktami z ludźmi? Jeśli ten problem będzie się nasilał, powodował większy dyskomfort, warto o tym porozmawiać z psychoterapeutą albo z lekarzem psychiatrą, aby wykluczyć niefajne przyczyny tego stanu rzeczy. Lepiej dmuchać na zimne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • SKOCZ DO: 
    Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

  • PODCASTY.jpg

  • Wpisy blogu

    • 0 komentarzy
      Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
       
       
    • 0 komentarzy
      Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
    • 0 komentarzy
      Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
       
       
       
    • 0 komentarzy
      Kiedy ostatnio dane ci było doświadczyć głębokiego relaksu, któremu towarzyszy stan błogości, poczucia harmonii wewnętrznej i kojącego spokoju? Mam nadzieję, że miewasz takie odczucia nierzadko. Jeśli jest jednak inaczej, rozważmy, co można zrobić, aby sytuację poprawić. Wersja audio poniżej, a wersja tekstowa tutaj.
       
       
    • 0 komentarzy
      Nadciąga weekend i być może niektórzy poświęcą chwilę albo dwie na jakiś serial. Nie mam na to za dużo czasu, więc wolę za często do tego typu produkcji nie zasiadać, bo niekiedy ciężko oderwać się. Wstrzemięźliwość we wszystkim – nawet we wstrzemięźliwości, więc robię wyjątki. Jako psycholog cenię barwne postacie, interesujące relacje i tym samy interakcje między bohaterami. Dramaturgia, wątki psychologiczne i niecodzienny obyczajowy kontekst też mają znaczenie. Jeśli zatem ktoś podziela sympatię do takich klimatów, może sięgnąć po „Po złej stronie torów”. Fabuła wciąga, ale jest to zarazem studium głęboko dysfunkcyjnej rodziny, która próbuje sobie radzić w obliczu splotu fatalnych okoliczności. A charaktery poszczególnych postaci zdecydowanie tego nie ułatwiają. Pierwszy sezon jest fenomenalny, natomiast pomimo słabszej jakości sezonu trzeciego, nawet tam dochodzi do takich scen, które wstrząsają nami na tyle mocno, że aż przydałyby się pasy bezpieczeństwa. Mocne. Podobało mi się. A Wy co polecacie?


  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

  • SKOCZ DO:

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  •  
  • Podcasty i filmy o psychologii

  • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

    83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używając strony akceptuje się Warunki korzystania z serwisu, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.