Jump to content

Nie wiem co robić..


Recommended Posts

jestem dziewczyną w wieku 18 lat od paru miesięcy jestem smutna a od jakiegoś miesiąca nie mam siły wstawać z łóżka I najchętniej zostałabym w nim, nic mnie nie cieszy, nie pamiętam kiedy się szczerze uśmiechałam, chodzę zdołowana, myślę o śmierci, pojawiły się myśli samobójcze, czuje ze każdemu będzie lepiej beze mnie, wszystkich zawodzę, do wszystkiego się zmuszam, ciężko mi posprzątać w pokoju... Co to może być? co zrobic zeby było lepiej?

Link to comment
Share on other sites

Jakieś zaburzenia snu i odżywiania się? To może być depresja. Czasami jej przyczyny są czysto organiczne, jak na przykład nieprawidłowo działająca tarczyca. Dlatego na początek warto pójść do zwykłego lekarza w przychodni, żeby zrobić badania krwi pod tym kątem. Częściej jednak depresja jest skutkiem ukrywania w sobie, w swoim umyśle przeróżnych niewygodnych, nieprzyjemnych, bolesnych emocji. Takie sprawy najlepiej leczyć na psychoterapii + opcjonalnie w razie potrzeby dołączyć jakieś leki psychotropowe na zwiększenie poziomu serotoniny w mózgu. Ale może się też okazać, że wystarczy rozmowa z bliską i zaufaną osobą, która chętnie Cię posłucha i postara się zrozumieć Twoje uczucia. A gdyby jeszcze pomogła zmienić Twoje przekonania i spojrzenie na ważne w życiu tematy, byłoby super.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.