Skocz do zawartości

Choroba w rodzinie


Polecane posty

Jak pomóc mojemu teściowi?

Mój teść kilka lat temu zaczął się leczyć , ponieważ miał  stwierdzoną  chorobę płuc.

Przerwał leczenie....

Od stycznia tego roku , zaczął gasnąć, w oczach..

Problemy z oddychaniem , bóle wszelkiego rodzaju.. .

Każdy członek rodziny próbował go namówić , prosić, żeby poszedł do lekarza. Wszystko na nic:(

Wszystkie argumenty , że jest nam potrzebny , że jego chora na schizofrenię żona nie poradzi sobie bez jego pomocy... Wszystko na nic...

 

 nie dociera nic:(

Powtarza tylko jedne słowo "trupa się nie leczy :(

Pomocy!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justynko,

chyba trochę rozumiem, bo  stykałam się z oporem wobec leczenia, choć w innej sytuacji ... Twój Teść jest szczęściarzem, że ma taką Synową i rodzinę, która obdarza go troską. Wydaje mi się , że to do niego nie dociera, poddał się i jest w straszliwym dole... Czy podczas leczenia, które przerwał, usłyszał jakąś bardzo negatywną diagnozę? Może powinien zmienić lekarza? Może pogadaj z Waszym lekarzem rodzinnym ? Albo z psychologiem w MOPS-ie /GOPS-ie? Czasem są tam zatrudnieni... Może jest ktoś, kogo Twój Teść wyjątkowo poważa/ szanuje i ta osoba mogłaby z nim pogadać? To delikatna misja, bo decyzja dorosłej osoby jest po jej stronie...  Ja  sama sobie w takiej sytuacji tłumaczę, że odpowiadam za to , co robię, ale nie za to , co uczyni drugi człowiek... Pozdrawiam Cię serdecznie i pisz, jeśli takie gadanie na forum jakoś pomaga...

Aga

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikomu nigdy nie mówił o tym na co choruje, pamiętam tylko że lekarz medycyny pracy, nie chciał przedłużyć mu badań okresowych ze względu na zły stan płuc,  był może na dwóch wizytach u specjalisty i na tym się skończyło. 

Było to około 4 lata temu...

Później zwolnili go z pracy...

Nigdy więcej nie był u lekarza I nie chciał o nich słyszeć. Zawsze zniechęcał swoją chorą psychicznie żonę i matkę  żeby nie wierzyły lekarzom , bo oni  kłamią...

Ona cichutka i pogłębiona w swojej chorobie , w pewnym stopniu uzależniona od niego przytakiwała mu..

Także jak widać teść choleryk, w pewnym sensie dyktator....

Ale jego dzieci i tak nie dają za wygraną proszą i wierzą że w końcu się zmieni ...

Tylko czy nie będzie za późno (...)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój dziadek zabraniał nam wzywać lekarza, gdy chorował, też despota... 

Znam sytuację, w których lekarz rodzinny podejmował próby motywowania pacjenta (akurat chodziło o alkoholika). Może rzeczywiście to jakiś trop? I MOPS/GOPS. Wydaje mi się, że warto zwrócić się po instytucjonalną pomoc - bo jako rodzina podejmowaliście już wiele prób i zwyczajnie nie możecie być w tym sami... 

Czy jest coś, co Teściowi sprawia przyjemność? Co by go nieco ożywiło i otworzyło na decyzję o leczeniu?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mu sprawia przyjemność , to palenie 

Kiedyś  picie , ale dawno już nie pił 

Mówi że nie może...

Próbowaliśmy namówić go na wizytę domową lekarza rodzinnego a nawetpsychologa ale boimy się że ucieknie bo i tak nas straszył..

Dzięki za radę , z tym MOP-sem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się zwyczajnie załamał diagnozą lekarza..Jeśli pił i pali to nie bardzo zawracał sobie głowę skutkami i faktem że nie jest niezniszczalny. Jeśli usłyszał jakąś nie fajną diagnozę, a na to wygląda skoro i z pracy go z tego powodu zwolnili to mógł go przygnieść ten ciężar.  Ten text"trupa sie nie leczy" wynikalo by ze jest to choroba smiertelna, rak albo cos innego co mocno skraca życie i on ma tego świadomość. 

Pomoc jakiegoś psychologa, terapeuty potrzebna - tylko jak go do tego przekonać, może podstępem? Przyprowadzić do domu pod postacią znajomego/ znajomej i jakoś tak od rozmowy o pogodzie podrążyć inne tematy. No psycholog powinien sobie poradzić z podejściem do pacjenta 😉

Edytowano przez Dżasta
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • SKOCZ DO: 
    Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

  • PODCASTY.jpg

  • Wpisy blogu

    • 0 komentarzy
      Jakie metody mogą zwiększyć nasze osiągi wtedy, gdy działania wymagają korzystania z pamięci, związane są z uczeniem się?
       
       
    • 0 komentarzy
      Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
       
       
    • 0 komentarzy
      Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
       
    • 0 komentarzy
      Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
       
    • 0 komentarzy
      Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
       

      Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
       
      Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
      Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
      Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
       
      Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.


  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używając strony akceptuje się Warunki korzystania z serwisu, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.