Skocz do zawartości

Polecane posty


Witam 

Od pewnego czasu zmagam się z pewnym z początku sądziłem niewielkim problemem, ale na obecną chwilę zaczął mi niestety przeszkadzać.
Jest to problem nie tylko rozmowy z samym sobą ale czasem z osobami których nie ma w pomieszczeniu, ale czasami zdarza mi się o nich myśleć. 
Mam 34 lata i niestety czasami marnuje na to czas choć z tego co czytałem głośna analiza tematu podczas pracy czy nauki nie jest niczym złym. 
Może jest to efekt samotności, praktycznie cały dzień człowiek siedzi domu w tygodniu. W weekend co prawda się z kimś spotka. 

Szukam nieco materiałów o tym, ale mało co spełnia moje wymagania. Nie wiem czym ten problem mogę zastąpić. 

Mam nadzieje, że umieściłem to w dobrym dziale. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie nie mam Partnerki , a większość czasu poświęcam na zainteresowania i ostatnio pracę nad samym sobą, a móc łatwiej się rozwijać.  Uczestniczę w jakiś wydarzenia w mieście jeśli ma takie możliwości. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli prowadzisz świadomy dialog sam ze sobą to nie powoduje on negatywnych skutków, odwrotnie jest w przypadku, gdy robisz to nieświadomie. Większość z nas mówi do siebie. Takie rozmowy są potrzebne, motywują nas w działaniu, a nawet uspokajają. Ważne by mieć nad tym kontrolę. Te osoby, które przywołujesz myślami… są Tobie znane na codzień, czy fikcyjne? Jeśli spędzasz dużo czasu samotnie w czterech ścianach najwidoczniej masz deficyt kontaktu bezpośredniego. Nie masz komu powierzyć swoich myśli, planów czy zamierzeń. Wspominasz o zainteresowaniach. Czy nie dałoby rady połączyć ich z rozbudową grona znajomych? Jeśli spędzasz czas na powiedzmy graniu w gry online to jest szansa by pograć z nieznajomymi, którzy po pewnym czasie staną się nie tylko wirtualnymi znajomymi, ale i realnymi mimo odległości. Podobnie aktywność fizyczna. Jeśli biegasz samotnie może dobrym pomysłem byłoby wrzucić posta, że szukasz drugiej osoby z okolic by wspólnie się motywować dla lepszych efektów a przede wszystkim samopoczucia. Sport kontaktowy typu nożna, siatkówka, hokej na trawie a nawet taniec też pozwalają na rozbudowę znajomości. Są różne sekcje a te umożliwiają wyjazdy na zgrupowania, treningi a co za tym idzie na nowe osoby do towarzystwa. Posiadanie czworonoga ma również plusy. Pies czy kot z rodowodem to udział w wystawach, to wymiana doświadczeń i praktyki z innymi. Motoryzacja podobnie. Może idę błędną drogą bo przecież trudno jest odgadnąć jaki jest ten Twój „konik”, ale intencja jest dobra. Co do literatury i poszerzenia wiedzy w tym temacie to polecam książkę choć jest ich całe mnóstwo „Dialog z samym sobą” red naukowa Oleś, Puchalska - Wasyl. Zapewne pan Rafał Olszak doda „fachowy” komentarz od siebie. Tutaj nie jesteś sam, jesteśmy też my, normalni z uczuciami i swoimi doświadczeniami, ale pozytywnie nastawieni do świata i społeczeństwa 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście wiele Twoich rad jest trafnych za które dziękuję ;) Po prostu zacząłem widzieć różnicę między mówienie do siebie co musze najpierw zrobić co później, a monolog z osobami z bliskiego otoczenia których aktualnie nie ma w mieszkaniu aczkolwiek z niektórymi z nich mam czasami ciężkie relacje. 

Obecnie staram się udzielać w miejscach związanych ze swoimi zainteresowaniami. Finanse  inwestycje, zdrowie, IT, technologie maszyn, języki etc. Psa też mam w planach, ale najlepiej pasuje z rodziną ;) 

Niestety bywa tak, że nie ma za bardzo osoby która mogła by motywować w dotarciu do celu. 

Na szczęście chyba nie dotarłem do takiego momentu w którym rozmawiałbym z fikcyjna postacią, ale jak już wspominałem, rozprasza mnie to zajmując mi czas. Fakt bywa, że zbyt wiele narzucam na siebie ucząc się stale zarządzania tym cennym aktywem, którego nowy kredyt dostaje codziennie rano ;) 

Postara się poczytać o tej książce choć obecnie jestem w połowie ,,Maksimum Osiągnięć" B.Tracy 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • SKOCZ DO: 
    Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

  • PODCASTY.jpg

  • Wpisy blogu

    • 0 komentarzy
      Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
       
       
    • 0 komentarzy
      Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
    • 0 komentarzy
      Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
       
       
       
    • 0 komentarzy
      Kiedy ostatnio dane ci było doświadczyć głębokiego relaksu, któremu towarzyszy stan błogości, poczucia harmonii wewnętrznej i kojącego spokoju? Mam nadzieję, że miewasz takie odczucia nierzadko. Jeśli jest jednak inaczej, rozważmy, co można zrobić, aby sytuację poprawić. Wersja audio poniżej, a wersja tekstowa tutaj.
       
       
    • 0 komentarzy
      Nadciąga weekend i być może niektórzy poświęcą chwilę albo dwie na jakiś serial. Nie mam na to za dużo czasu, więc wolę za często do tego typu produkcji nie zasiadać, bo niekiedy ciężko oderwać się. Wstrzemięźliwość we wszystkim – nawet we wstrzemięźliwości, więc robię wyjątki. Jako psycholog cenię barwne postacie, interesujące relacje i tym samy interakcje między bohaterami. Dramaturgia, wątki psychologiczne i niecodzienny obyczajowy kontekst też mają znaczenie. Jeśli zatem ktoś podziela sympatię do takich klimatów, może sięgnąć po „Po złej stronie torów”. Fabuła wciąga, ale jest to zarazem studium głęboko dysfunkcyjnej rodziny, która próbuje sobie radzić w obliczu splotu fatalnych okoliczności. A charaktery poszczególnych postaci zdecydowanie tego nie ułatwiają. Pierwszy sezon jest fenomenalny, natomiast pomimo słabszej jakości sezonu trzeciego, nawet tam dochodzi do takich scen, które wstrząsają nami na tyle mocno, że aż przydałyby się pasy bezpieczeństwa. Mocne. Podobało mi się. A Wy co polecacie?


  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

  • SKOCZ DO:

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  •  
  • Podcasty i filmy o psychologii

  • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

    83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używając strony akceptuje się Warunki korzystania z serwisu, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.