Skocz do zawartości

Czy mój mąż ma rację?


Polecane posty

Cześć od dłuższego czasu próbuję zetrzeć się z problemem który mnie dotknął. Całą moją historię trzeba by zacząć od tego że wpadłam długi długi te wynikają z tego i już grałam w gry na kasę. To jest kolejny mój nieprzewidziane epizod kilkanaście lat temu znalazłam sobie faceta którego bardzo pokochałam z którym chciałam spędzić życie a w związku z tym że jestem osobą mało atrakcyjną zaczęłam bawić się sponsora robiłam sobie długów ostatecznie facet nie zostawił. Moja rodzina pomogła mi rodzice pomogli spłacić długi i wszystko później kolejnym etapem był etap uzależnienia od seksu czyli pojedyncze spontaniczne spotkanie a tylko i wyłącznie celem że tak powiem wyżycie się seksualnego. 10 lat temu poznałam swojego obecnego męża z którym mam dwoje dzieci. Mój mąż postanowił kupić dom zadecydował że kupimy go niedaleko moich rodziców i zaczął się kolejny etap. Małżeństwo idealne powiedzmy zdarzają się nam kłótnie najczęściej kłótnie dotyczą tego w jaki sposób odnoszą się do mnie moi rodzice a szczególnie matka. W momentach kiedy nie potrafią sobie radzić ze stresem związanym z pracą i sytuacja domową ponieważ mąż miał operację uciekałam w grę. Podczas gry nawiązywałam kontakty z innymi ludźmi które polegały na tym że rozmawialiśmy pisaliśmy owszem w grze korzystając z pieniędzy po to żeby dojść tam do jakiegoś etapu chodziło tutaj było ogólnie okres strategiczną. Mąż nigdy nie zna naszej sytuacji finansowej to ja zajmowałam się domem zajmowałam się zakupami pieniądzami i rachunkami i innymi rzeczami w momencie kiedy zaczął chorować na kolano i przestał pracować na zaciągałam kredytów które służyły zarówno temu by spłacać żeby spłacać długi wywołany przez grę jak również te które wynikały z wysokiego poziomu życia naszej rodziny. Najgorsza sytuacja w tym wszystkim jest taka że od najmłodszych lat jak będę mi odczuwają fakt że moi rodzice wychodzili z założenia że jestem tą gorszą bo to ja sprawiam problemy mój brat zawsze był tym lepszym zawsze był tym bardziej zdolny bardziej inteligentnym bardziej zaradnym tylko mnie trzeba było cały czas pomagać. To on gdy go coś bolało gdy musiał mieć dodatkowy etat i pracować na dwóch etatach bo zawsze w centrum zainteresowania bo on to był ten biedniejszy i zarazem lepszy natomiast nikt nie potrzyma to że w momencie kiedy ja narobiłam sobie długów wzięłam pracę na trzy etaty i na trzech etatach zaczęłam pracować.Aktualnie czekam na kolejną konsultację psychiatryczną i psychologiczną na terapię indywidualną ale już na dzień dzisiejszy wiemy że to co się stało te moje trzy epizody wyskoków są spowodowane całą moją sytuacją życiową. Najbardziej boli mnie to że mój mąż ciągle zarzuca mi na to że pozwalam moim rodzicom na za dużo rzeczy to znaczy się dostali ode mnie kawałek pola na mojej działce na której mogą sobie sadzić owoce i warzywa natomiast prawda jest taka że poza tym że wchodzą sobie do siebie jakby używają kluczy do domu chodzą po domu chodzą po piwnicach sprzątają na moim podwórku nie wiem jak to opisać. Zastanawiam się czy faktycznie jestem od nich uzależniona do tego stopnia przez mówi mój mąż bo oni do tego doprowadzili czy po prostu boję się kolejnego odrzucenia przez własnych rodziców. Może ktoś ma jakieś sugestie jak to rozwiązać nie chcę im od razu mówić nie nie wolno nie pozwalam bo faktem jest pomogli na finansowo zarówno w kupie domu w kupnie tego domu jak i spłaceniu moich długów natomiast z dnia na dzień sama rozmowa u nich powoduje to że oboje z mężem się kłócimy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Cześć. Myślę, że mąż może mieć sporo racji. Z boku na pewno ma bardziej obiektywne spojrzenie. Twoja relacja z rodzicami jest przesiąknięta różnymi nieprzepracowanymi emocjami, które mają ogromny wpływ na to jak z nimi postępujesz. Powiedziałbym, że jesteś niewolnicą tych uczuć. Zdecydowanie przydałaby Ci się seria intensywnych rozmów na temat Twoich dotychczasowych przeżyć. Dzieciństwo, rodzice, brat, hazard, uzależnienie od seksu. Wszystko jest ze sobą ściśle powiązane i domaga się uporządkowania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • SKOCZ DO: 
    Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

  • PODCASTY.jpg

  • Wpisy blogu

    • 0 komentarzy
      Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
       
       
    • 0 komentarzy
      Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
    • 0 komentarzy
      Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
       
       
       
    • 0 komentarzy
      Kiedy ostatnio dane ci było doświadczyć głębokiego relaksu, któremu towarzyszy stan błogości, poczucia harmonii wewnętrznej i kojącego spokoju? Mam nadzieję, że miewasz takie odczucia nierzadko. Jeśli jest jednak inaczej, rozważmy, co można zrobić, aby sytuację poprawić. Wersja audio poniżej, a wersja tekstowa tutaj.
       
       
    • 0 komentarzy
      Nadciąga weekend i być może niektórzy poświęcą chwilę albo dwie na jakiś serial. Nie mam na to za dużo czasu, więc wolę za często do tego typu produkcji nie zasiadać, bo niekiedy ciężko oderwać się. Wstrzemięźliwość we wszystkim – nawet we wstrzemięźliwości, więc robię wyjątki. Jako psycholog cenię barwne postacie, interesujące relacje i tym samy interakcje między bohaterami. Dramaturgia, wątki psychologiczne i niecodzienny obyczajowy kontekst też mają znaczenie. Jeśli zatem ktoś podziela sympatię do takich klimatów, może sięgnąć po „Po złej stronie torów”. Fabuła wciąga, ale jest to zarazem studium głęboko dysfunkcyjnej rodziny, która próbuje sobie radzić w obliczu splotu fatalnych okoliczności. A charaktery poszczególnych postaci zdecydowanie tego nie ułatwiają. Pierwszy sezon jest fenomenalny, natomiast pomimo słabszej jakości sezonu trzeciego, nawet tam dochodzi do takich scen, które wstrząsają nami na tyle mocno, że aż przydałyby się pasy bezpieczeństwa. Mocne. Podobało mi się. A Wy co polecacie?


  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

  • SKOCZ DO:

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  •  
  • Podcasty i filmy o psychologii

  • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

    83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używając strony akceptuje się Warunki korzystania z serwisu, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.