Jump to content

Jak odejść od męża


Recommended Posts

Witam.

Mam na imię Kasie. Zarejestrowałam się tu, bo nie wiem już co mam zrobić i dokąd pójść po pomóc.

Mam męża i dwójkę dzieci 2 i 4 latka. 

Kilka miesięcy temu znalazłam przy moim mężu amfetaminę, oczywiście się wypierał, bo przecież sama cudownie wpadła mu do kieszeni. Potem sytuacja powtórzyła się 4 razy. W tym raz zostawił to g... w łazience na pralce- w moim domu  w domu w którym są nasze dzieci. 

Oczywiście cały czas twierdzi, że nie ma problemu. Zaczęło się wynoszenie pieniędzy z domowego budżetu. Na tyle, że mi zostały grosze na dzień dzisiejszy i nie mam za co kupić nawet pampersów a on sobie chowa. WczorJ łaskawie dal mi 50 zł na zakupy. Nie wiem co mam robić. 

Chciałabym żyć bez niego, wiem, że wtedy byłabym dużo spokojniejsza i dzieci dzięki temu miały by więcej spokoju. Często w domu są kłótnie, bo muszę uważać co mówię, żeby czasami nie urazić przypadkiem męża. Chcę żyć spokojnie z moimi dziećmi bo wiem że to będzie najlepsze dla.nich i dla mnie. Zanim dojdzie do jakiejś tragedii. Boję się jednak, że nie dam sobie sama rady. Mam dom, który trzeba utrzymać, opalać. Na dodatek ostatnio zmagam się z rwą która nie pozwala normalnie funkcjonować. 

Czuje się wykończona psychicznie, chciałabym na nowo poukładać życie I żyć w spokoju. Bez stresu, kłótni i zamartwiania że w moim domu są narkotyki.:(

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Cześć Kasia

Ucieczka nie rozwiąże twojego problemu wręcz będąc w braku przyciągniesz kolejnego z brakiem lub w twoim otoczeniu pojawi się osoba która będzie w podobny sposób zakłócać twój spokój dopóki nie ukochasz problemu narkomani. Twój mąż jest twoim lustrem i przynosi ci to co w tobie nie ukochane wręcz gardzisz narkomanią i w twoim polu widzenia będzie namnażac się obiekt twojej uwagi. Rozwiązaniem sprawy jest zmiana sposobu komunikacji, nie walka i nie ucieczka. Po prostu nie da się na siłę zmienić drugiej osoby wystarczy ze ty się zmienisz i zamiast emocji którą dawałaś mężowi skomunikuj się uczuciami Miłości akceptacji wręcz daj mu ostatnie pieniądze na używki a sytuacja zniknie z twojego domu. tracisz przy tym tony energi a tam gdzie twoja uwaga tam płynie energia i wręcz zasilasz to zjawisko. teraz kiedy wyniknie kolejna sytuacja to będzie twój egzamin poczujesz to bo zacznie wchodzić w ciebie emocja wtedy masz chwilę zanim emocja przejmie kontrolę i szybko skomunikuj się miłością wysyłaj ją do niego jeżeli wykonasz to poprawnie a nie zawsze udaje się za pierwszym razem to on się zmieni lub zniknie z twojego życia i już z tego powodu cierpieć nie będziesz. Skręcisz automatycznie na lepsze linie życia i odzyskasz energię którą zasilasz  zjawisko narkomani a zasilasz dając temu uwagę myśląc o tym . Tam gdzie płynie uwaga + emocja to przyciągasz tego więcej. Po prostu sprawdz jak to działa zanim rozbuja się na dobre a ty opadniesz z sił do walki i podejmiesz słabe decyzje w emocji .Odrzuć też wstyd przed ludzmi z tego powodu bo to też emoja która przyniesie więcej sytuacji powodujących wstyd u ciebie. zaakceptuj najgorszy scenariusz wyobraż go sobie będą łzy ale w słabości jest siła którą uwolnisz jak przepracujesz to. 

Link to comment
Share on other sites

Cześć Maju, jeśli jest tak jak piszesz to mam tylko jedną rade... chroń siebie i dzieci. Wywal go lub sama odejdz w zależności co dla Ciebie lepsze (łatwiejsze). On musi sam dac sobie rade co czasem prowadzi na same dno a jedyne co Ty możesz dla Niego zrobić to nie zamykać drzwi na stałe tylko ustalić minimalne warunki po spełnieniu jakich może wrocić. Dasz rade, strach ma tylko wielkie oczy.

  • Podoba mi się to 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Znam bardzo podobną sytuację, a dokładniej przyjaciółki mojej mamy, która ma dwójkę czy trójkę dzieci. Mąż też brał narkotyki, ogólnie same problemy. Nie wiem jak tam teraz sprawa wygląda, ale odejść za bardzo nie ma jak. Kredyt hipoteczny na głowie plus inne jeszcze jakieś pożyczki. Tak jak napisała mih, wywal go, poszukaj pomocy u bliskich jeśli masz taką mozliwość. 

  • Podoba mi się to 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.