Jump to content

Okłamywanie i zdrada


Recommended Posts

Dzień dobry,

Nie wiem od czego zacząć, pierwszy raz pisze takie coś.

Jestem ze swoim partnerem już 6 lat, od początku uważałam, że to moja bratnia dusza, moja druga połówka. Człowiek idealny, mający takie same zainteresowania jak ja, ta sama muzyka, humor wszystko. Było cudownie przez pół roku, dopóki nie poszliśmy do liceum. Partner poszedł do mundurówki, ja do zwykłego. Ufałam mu, nie byłam nigdy zazdrosna. Aż się pojawiła pewna dziewczyna z jego klasy. Podobno złapali od razu ze sobą super kontakt, też słuchali tej samej muzyki i śmiali się z tych samych żartów. Początkowo myślałam, że ok, zwykła koleżanka. Jednak było inaczej, ciągle opowiadał o niej, co ona śmiesznego zrobiła itd. widywałam się z nim wtedy raz, może dwa razy w tygodniu, więc trochę bolało, że ją miał  codziennie i jej mógł wszystko opowiadać. Czułam się strasznie, czułam że wpadłam w mocny dołek psychiczny, było mroczno w moim życiu, bo już nie byłam tak ważna dla niego. Jednak jakoś to wytrzymaliśmy i koniec liceum, studia wszystko super, plany na życie pełną parą.

W listopadzie 2023 podczas zwykłego spaceru, przyznał mi się, że kochał się w niej dwa lata, czuł do niej coś więcej niż koleżeństwo, i że spotykał się z nią, o czym nie wiedziałam. Po szkole oczywiście. Do kina, na rynek na spacer, zwykłe zakupy razem w galerii. Mocno to przeżyłam, musiałam iść do psychologa. Poukładałam to w głowie, porozmawiałam z nim, że ta sytuacja mocno mi nie pasuje, i chce żeby ograniczył kontakt z tą dziewczyną. Nie chciał zrywać z nią znajomości, mimo że kiedyś mu się podobała. Okej, przebolałam to, obiecał że jak będzie chciał się z nią zobaczyć, to mi powie. Nie powiedział. Musiałam sama dojść do tego, że znowu doszło do spotkania, które ukrywał. W żywe oczy kłamał. To cały czas bolało i boli, a ja nie umiałam zerwać, bo kocham go...

Teraz nadszedł kolejny cios.

Przez przypadek w jego telefonie znalazłam aplikacje chatflirt. A tam konwersacje z różnymi dziewczynami, wysyłały mu nagie fotki, on jednej też wysłał podobno, tylko swojej klaty. Pisał z nimi od pół roku. Codziennie mi mówiąc że mnie kocha i nigdy nie zdradzi, bo kręgosłup moralny ma i nie potrafiłby. Dla mnie to była zdrada, nie fizyczna. Ale psychiczna, zawiodłam się mocno, straciłam już całkiem zaufanie do niego. Pisał z tymi dziewczynami codziennie! Im też pisał dobranoc tak jak mi, opisywał swój dzień, pytał co u nich... Nie mogę się pozbierać, gdy myślę o tym to chce wymiotować, zabić się, zniknąć. Nie wiem co robić, rozważam zerwanie albo terapię dla par, jeśli on będzie chętny i będzie jednak chciał o mnie walczyć...może to wszystko brzmi, jakbym miała jakiś syndrom bitej żony, albo była naiwna. Nie wiem, idę do psychiatry, nie umiem sobie poradzić z emocjami, że najważniejszy człowiek w moim życiu tak mnie zranił...

Link to comment
Share on other sites

Bardzo dobrze robisz że idziesz do psychiatry , napewno pomoże ci przez to wszystko przejść . Jestes młoda i dobrze ze zauważyłaś problem.  Twój chłopak ewidentnie nie potrafi skupić się na uczuciach do jednej dziewczyny , albo mu się znudziłaś albo szuka wrażeń i nie jest gotowy na poważny związek , a ty jeszcze znajdziesz mężczyznę a nie „ niezdecydowanego chłopca „ który będzie wierny tylko tobie i nie będzie widział innych kobiet poza tobą. 
Długo jesteś z nim więc napewno ciężko ci zerwać . 
opowiem ci o mojej starej sytuacji , Byłam 7 lat z chłopakiem , który pisał z innymi i spotykał się z innymi , ciężko było zerwać od tak „obiecał że już więcej tak nie będzie „ ale nie uwierzyłam i teraz nie żałuję że odcięłam się od tego człowieka a teraz jest samotny i lata z kwiatka na kwiatek . Więc to z człowieka nie wychodzi . 

Link to comment
Share on other sites

Cześć, powinnaś się cieszyć że tak nieduży masz rachunek  za brak wiedzy (to nie szydera) Wyciągnij z tego naukę, zostaw go i idź dalej mądrzejsza szukać swojego właściwego szczęścia. Trzymaj się z dala od uszkodzonych ludzi.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Pójście do specjalisty to dobry pomysł, ale tylko dla Ciebie, abyś stanęła na nogi, wyszła z tego dołka, a co do niego...

Dla mnie byłoby coś nie do wybaczenia co on zrobił. Nie dość, że Cię zdradził, to mocno wpływa negatywnie na Ciebie. Obniża tymi zachowaniami Twoją wartość. Osoba, która kocha i szanuje swoją druga połowie nie robi takich rzeczy.

Dla mnie tylko jedno wyjście. Zerwanie z nim i wyjście na prostą.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.