Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Nie wiem co się dzieje..


Recommended Posts

Jestem studentką, mam 19 lat. Od października praktycznie zaczęłam uczęszczać na studia. Od tego czasu miewam jakieś zaburzenia. Zaczęłam się samookaleczac, nic oprócz przebywania ze swoim narzeczonym mnie nie cieszy. Zawsze byłam wzorową uczennicą, sumienną i nigdy nie opuściłam zajęć szkolnych z lenistwa. Uwielbiałam kontakt z ludźmi, poznawanie nowych osób. Wszystko zmieniło się w okresie pójścia na studia. Potrafiłam nie pójść na cały dzień na zajęcia i leżeć w łóżku i płakać. Bałam się sama nie wiem czego. Po powrocie z zajęć, byłam jakby nieżywa. Zjadłam coś, położyłam się i potrafiłam leżeć ze swoimi złymi myślami. Nie mogłam tego znieść, byłam smutna, wszechogarniał mnie taki właśnie stan- szarość, beznadzieja, pustka. Miałam tego dosyć, rzuciłam swoje studia i przenosiłam się do innego, nowego miasta w innym województwie. Zaczęłam odczuwać że zacznę żyć, żyć w szczęściu. Gdy poszłam na pierwsze zajęcia, wszystko zaczęło się od nowa, boję się ludzi, boję się konfrontacji jakichkolwiek, czuję się beznadziejna, jakby wokół mnie siedział ktoś kto wpaja mi ciągle do glowy: JESTEŚ BEZNADZIEJNA, ZOBACZ JAKI ŚWIAT JEST SZARY I NIEFAJNY. NIE ZYJ W NIM. Staram się być twarda, nie chcę zawieść mojej mamy, która zawsze we mnie wierzyła. Nie mogłabym jej skrzywdzić. Lubię krzywdzić siebie. Niekoniecznie sama. Przyjemność sprawiają mi przekłucia ciała, tatuaże. Gdy ktoś do mnie mówi, uśmiecham się, co jest tylko pozorem. Nie wiem co mam robić. Co jest ze mną nie tak. Czuję jakbym straciła życie, praktycznie szczerze mówiąc nie czuję już nic. Proszę o jakiekolwiek porady. 

Link to comment
Share on other sites

Dzień Dobry,

opisuje Pani objawy silnie obniżonego nastroju, których nie należy lekceważyć. Proszę udać się do lekarza psychiatry (na wizytę nie potrzeba skierowania). Lekarz zaproponuje formę wsparcia dla Pani w postaci farmakoterapii czy psychoterapii. Gdyby nasiliły się negatywne myśli lub chęć samookaleczenia się proszę zadzwonić pod numer 112, gdzie uzyska Pani pomoc.  Proszę zadbać o siebie zgłaszając się jak najszybciej do lekarzy specjalistów.

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.