Jump to content

Nerwica ciąża


Recommended Posts

Mam 28 lat ..w tym miesiącu kończę 29 lat. Od kilku lat cierpię na bakteriofobie nerwice lękową- były postępy - okresy gdzie pracowałam i było lepiej …teraz wszystko się zmieniło - zaszłam w ciążę- jakiś 7 tydzień - jeszcze nawet nie byłam u lekarza ..mam narzeczonego jestem z nim od 15 roku życia - cały związek uważałam żeby nie zajść w ciąże- starannie się zabezpieczalam - i ten jeden raz gdy odpuściłam jdwa miesiące temu :( jestem załamana dlaczego inni non stop popełniają błędy i uchodzi im to płazem a ja tylko raz się zapomnę i muszę ponosić 100% odpowiedzialności . Mam nerwice nie potrafię wziąć odpowiezialanosci za siebie a co dopiero za dziecko. Boje się wyjsc z domu, a co dopiero do lekarza. Były psychoterapie, brałam antydepresanty ( teraz je musiałam odstawić co dodatkowo mnie dobija). Pochodzę z patologicznej rodziny. Ciężko było mi być dorosłą, ale udało mi się skończyć studia, pracować. Aż do 2020 roku gdy pandemia wpędziła mnie w totalna nerwice lekowa i bakteriofobie. W styczniu 2023 był przełom - dużo się poprawiło - pracowałam walczyłam z nerwica . Ale później przyszedł rezonans głowy i wyniki - (ponad 30 zmian demienilizacyjnych sugerujących SM) - położyłam się wiec w szpitalu i przeszłam różne badania, z których dużo nie wynikło nic się nie potwierdziło- wykazało dodatkowo obok niedoczynnosci tarczycy, tych zmian -borelioze. Wtedy przerwałam prace - rzuciłam tez antydepresanty . I zaczęło się od nowa - ogromna nerwica. I od czerwca trwa do teraz . Przestałam wychodzić z domu. Mój narzeczony tez ma dość ..teraz cieszy się z tej ciąży sle on chyba nie zdaje sobie sprawy z tego wszytskiego …nie mam swoich pieniędzy nie mam jak pójść na terapie. Na mamę nie mam co liczyć bo ona mnie nie akceptuje i strasznie krytykuje.

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...
 • 3 weeks later...

Kochana, przejdź się do psychiatry - on skieruje cię na psychoterapię, w ramach nfz jest darmowa. Zadbaj o siebie, a tym samym zadbasz też o swoją nową rodzinę. Dasz radę :) walcz o siebie i nie tylko!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jakie metody mogą zwiększyć nasze osiągi wtedy, gdy działania wymagają korzystania z pamięci, związane są z uczeniem się?
    
    
  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.