Jump to content

Tak zle i tak tez nie dobrze


monia143

Recommended Posts

Witam, mam taki problem, że już nie wiem o co chodzi… mam od 6 miesięcy chłopaka i wiecznie mi coś nie pasuje, tak zle i tak niedobrze, np. Jak mówi za dużo to mi nie pasuje że niby wtedy za duża gaduła a ja nie nadążam, a jak mówi za mało to nie pasuje ze teraz to znowu nie mamy jak rozmawiać. Ale to tylko taki przykład odnośnie problemu z tytułu, zazwyczaj się zawsze jakieś tematy rozwijają akurat. Jakby przy mojej rodzinie gadał za dużo to bym pewnie się martwiła żeby nic nie palnął skoro tak dużo mówi a jakby mało mówił to bym się martwiła o zdanie rodziny ze myślą sobie o nim ze jest małomówny i nieciekawy. Ciagle dzieje sie tez to, ze coś dla mnie zrobi albo coś powie, a ja potem myśle ze mógłby to zrobić trochę inaczej, dlaczego nie dodał jeszcze tego, dlaczego nie powie mi nagle sam od siebie tego i tamtego jak zrobię coś fajnego, dlaczego zrobił tak a nie inaczej, mógłby to zrobić lub ująć coś w słowa jeszcze lepiej… itp… Jezu… Co ze mną jest nie tak? Jak ja mam się pozbyć takiego myślenia? Ranię siebie podwójnie bo nie wiem co mi jest i tez nie chce myśleć o takim dobrym chłopaku w taki sposób, ale już tak jakos mam i nie wiem jak sobie z tym jakos poradzić. 

tez przez to ze "tak zle tak tez nie dobrze" nie wiem czy kocham, bo niby kocham i nie chciałabym bez niego żyć, chce być zawsze u jego boku i dobrze się przy nim czuję, ale mam takie myśli typu że ta rzecz mogłaby być inna, to mogłoby wyglądać inaczej, to mógłby zrobić lub powiedzieć inaczej w tym momencie, lub myśli typu że jest bardzo dobrze ale co jak mogłoby być jeszcze lepiej, tak jakbym chciała spróbować jeszcze kilka związków przed tym ostatecznym teraz już. Ale z drugiej strony bardzo nie chciałabym tego kończyć i martwię się czy znalazłby się ktoś lepszy, skoro już teraz jest i tak super tylko ja sobie różne rzeczy zawsze muszę ubzdurać (nawet nie wiem czy one są słuszne czy serio to takie głupoty już są). 
 

 

Link to comment
Share on other sites

Monia, to ważne, że dostrzegasz u siebie takie myślenie i zachowania. Ta świadomość to już pierwszy krok do zmiany myślenia, które jak sama przyznajesz Cię męczy. 

Kochasz. To też ważne, bo przecież kocha się nie tylko za coś, ale też pomimo wszystko. To uczucie dobrze wróży na przyszłość temu związkowi. 

Ideałów się nie spotyka, więc śmiem twierdzić, że nie istnieją.

Akceptuj, odpuszczaj, wrzucaj na luz. 

Mam wrażenie, że my kobiety oglądamy za dużo romantycznych filmów, a tam wszystko jest takie wspaniałe i zawsze ten jedyny jest idealny. Tymczasem nasi partnerzy to nie wykreowani przez scenarzystów amanci. Tylko normalni ludzie z prawem do bycia sobą przy nas. I to jest trudne, ale też piękne. Musimy zejść trochę z ekranu do życia. 

Ja też czasem mam tak jak Ty. Wydaje mi się, że mógłby coś zrobić czy powiedzieć inaczej, ale po pewnym czasie jak np. wspomniany jakieś wspólne chwile to okazuje się, że to było jednak super.

No i co bardzo istotne. Prawda znana jak świat stary. Facet się nie domyśli. Jeśli czegoś od niego oczekujesz to powiedz wprost jakie są Twoje potrzeby względami np. tego czym się dzielicie z innymi a czym nie skoro boisz się, że coś palnie. Wtedy nie palnie 😉

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 26.12.2023 o 16:01, ABC napisał:

Pozbyć się myślenia? Będzie ciężko.  To normalne że oceniasz zachowanie chłopaka. Widzisz jego dobre i złe strony. 

ABC „i…” jakaś rekomendacja ???

Monia143 czuję, że jesteś trochę, a może bardziej perfekcjonistką i nie dajesz sobie przestrzeni na normalne i spokojne życie… miałem kiedyś taką partnerkę i bardzo podobnie się zachowywała. Zgadnij co zrobiłem?  Zostawiłem ten związek, odszedłem. Ona sama goniła nie wiadomo za czym… życie przelatywało jej przez palce, bo ciągle źle … pomyśl o tym. 

 

 

Edited by Sad
Link to comment
Share on other sites

Rekomendacja?

Hm. Zaakceptować takie rozterki, przemyślenia. Dać sobie więcej czasu na ocenę osoby. Wsłuchać się w intuicję. Kobiety mają doskonałą intuicję emocjonalną. Podświadomość próbuje ci podpowiedzieć czy chłopak się nadaje. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.