Jump to content

Małżeństwo


Recommended Posts

Pomocy,

mam 34 lata, męża i 3 letnią córkę. Z mężem nie potrafię się dogadać, ciągle go nie ma. Pracuje na etat, a przez większość czasu dorabia. Nie ma go często-a to maluje ściany,a to porządkuje działki. Robi to niby dla nas, doceniam bardzo. Naprawdę jest człowiekiem pracowitym. Ale nie ma go praktycznie od wiosny do późnej jesieni, nie ma potrzeby pomagania przy dziecku, odciążeniu mnie czy po prostu spędzeniu z nami czasu, ciągle się nudzi coś by zrobił. Przy tych dodatkowych pracach popija alkohol, czasami tak, że na drugi dzień zdycha bo źle się czuje. Wtedy najlepiej jakbym zniknęła z kawalerki z dzieckiem i mu nie przeszkadzała bo on śpi. Od ponad miesiąca się nie odzywamy, wyniknęła taka sytuacja, że córka miała urodziny. Poprosiłam go aby wziął w piątek wolne, bo mi pomoże w przygotowaniach:zakupy, pomoc w przekąskach itp. na co mnie wyśmiał i powiedział, że mam już swoje lata, jestem dorosła i na pewno sobie poradzę i on na pewno nie będzie na to brał wolnego. Wtedy się popłakałam i coś we mnie pękło, chciałam pokazać że ze wszystkim sobie poradzę, bo np. jak kolega go o coś prosi to może iść pomóc i poświęcić 8 h swojego czasu bez problemu,a ja ? przestałam się odzywać bo moje granicę się skończyły, mam dość że ciągle go nie ma, że jak mam problem i chce aby siedział z nami w domu-to mówi, że jestem chora psychicznie i ma prawo wychodzić gdzie chce, fakt ja zarabiam trochę powyżej średniej krajowej i jakoś nie bardzo się dokładam do wspólnych finansów, opłacam czynsz i kupuje jedzenie. On kupił mieszkanie, samochód i wszystko. Jestem wdzięczna dlatego starałam się nie wychylać i pozwalałam mu na wszystko. Niestety teraz słyszę teksty typu, że ja nie mam obowiązków, ciągle siedzę w telefonie, nie mam nic do powiedzenia, że woli rozmawiać z żulem sprzed sklepu, że nie mam ambicji, że nic nie osiągnęłam. I wiecie co czuje się jak totalny śmieć, zawsze starałam się nie kłócić, ulegałam i mam na co zasłużyłam. Zero znajomych, zero pomocy w rodzicach-bo go kochają i jest taki fajny, nie mam gdzie iść i czuje się winna. A on, robi co chce. Wyjazd na ryby na 3 dni 3 razy w roku-proszę bardzo, wyjście z kumplem dwa razy w tygodniu proszę bardzo, dodatkowe prace nielimitowane-a ja siedzę z dzieckiem w domu jak debil. ech co mam robić?

Link to comment
Share on other sites

Z tego co piszesz wynika iż czujesz się niedoceniona w związku i brakuje ci swobody. Całkowicie zrozumiałe. Jak rozmawialiscie o problemach to jak to wyglądało za zwyczaj? Generalnie jak człowiek jest zabiegany i ma mało czasu to czasami chlapanie coś bez dalszego wyjaśniania i zastanowienia. Siedzieliście na spokojnie żeby pogadać o tym? I jak wtedy reagował co mówił?  Wcześniej też tak to wyglądało czy od jakiegoś czasu się popsuło?

Na jakim etapie to poszło tak że się nie komunikujecie? Zakładam że jak się wcześniej znaliscie to było normalnie? Nie żebym bronił faceta, bo nie znam sytuacji ale podejrzewam że mu też nie jest łatwo. Dzisiejszy świat niestety nie jest łatwy przy dużej izolacji, w relacji oczekujemy żebyśmy byli i najlepszymi przyjaciółmi i rodzicami i mężami czy żonami i spełniali wszystkie potrzeby domowe towarzyskie seksualne itd i jeszcze mieli czas dla siebie samych. Żeby w tym wszystkim być dobrym trzeba mieć czas a wiemy jak to jest. wydaje się że gość ma jakieś hobby znajomych, pracuje. Może nie jest dobry w komunikacji.  Macie jakąś możliwość aby rodzice pilnowali dziecka przez jakiś czas żeby mieć czas wyjść i spędzić czas razem? Może tego brakuje? 

Edited by ABC
Link to comment
Share on other sites

Cześć, może jest jakaś opcja na chwilową zmiane? Daj mu spróbować swojego chleba, zostaw mu dziecko na kilka chwil...godzin. Poczuje że to też wysiłek i to nie mały. Ty wtedy nie idź na paznokcie tylko napraw zlew albo cos ugotuj. Musicie sie móc wzajemnie zastąpić bo różne mogą być sytacje. Bardzo kiepsko wróży ten element dowalania Ci  o ile nie jest prawdą. Na takie teksty nie możesz nie reagować (ustaw swoje granice) bo nie powstrzymana agresja  może i będzie rosnąć. ps. jesteś wpisana do księgi wieczstej lub w dowodzie rejestracyjnym ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.